Zaloguj się do konta

Aromatyczne boilesy

utworzono: 2013/03/26 18:08
pawlo621

Witam!

Czy wie ktoś jak zabarwiać lub zaaromatyzować ciasto na kulki proteinowe, i jak odpowiednio je formować bez posiadania rolownicy?

Z góry dzięki za pomoc

[2013-03-26 18:08]

Do barwienia ciasta służą barwniki a do aromatyzowania liquidy, amino liquidy, można użyć też innych zapachów wędkarskich albo spożywczych. Co do samych kulek to można robić to ręcznie urywać po kawałku ciasta i rolować pomiędzy jedną a drugą dłonią ale jest to czasochłonne lepiej kupić jakiś mały roller i pójdzie szybciej.  [2013-03-26 18:26]

JKarp

CześćWiele firm ma w swojej ofercie falvory - specjalne dodatki zapachowe do aromatyzowania ciast, kulek proteinowych, ziaren itp. Są one najczęściej bardzo mocno skoncentrowane np: http://crazycarp.pl/sklep/details/43/26/karpiowa-kuchnia/anaconda-gourmet-flavours
Natomiast jeśli chodzi o barwienie kulek - ja tego nie robię, wielu kolegów również. Powód - po co nam w kulce chemia zmieniająca jej smak? Czy kulka truskawkowa musi być czerwona? A ananas żółty ?  Poza tym skład miksu jest ważny a nie kolor kulki :-) JK [2013-03-26 18:44]

piotrtr3

CześćWiele firm ma w swojej ofercie falvory - specjalne dodatki zapachowe do aromatyzowania ciast, kulek proteinowych, ziaren itp. Są one najczęściej bardzo mocno skoncentrowane np: http://crazycarp.pl/sklep/details/43/26/karpiowa-kuchnia/anaconda-gourmet-flavours
Natomiast jeśli chodzi o barwienie kulek - ja tego nie robię, wielu kolegów również. Powód - po co nam w kulce chemia zmieniająca jej smak? Czy kulka truskawkowa musi być czerwona? A ananas żółty ?  Poza tym skład miksu jest ważny a nie kolor kulki :-) JK

Tak do końca to nie wiesz czy barwienie nie pomaga, przecież różne zapachy które dodajesz to właśnie chemia a bez niej ani rusz . W sklepach wędkarskich aż kolorowo od przynęt i którą tu wybrać ? [2013-03-26 19:09]

Jack14

Taką, jaka najbardziej spodoba się rybie (klolor, zapach, smak, prezentacja itp.)

Od wielu lat każdy wędkarz zadaje sobie to pytanie "czy ta przynęta będzie dobra" ale nie jesteśmy rybami i tego nie wiemy. Dlatego podstawa to metoda prób i błędów.

Pozdrawiam.

[2013-03-26 19:42]

JKarp

"Tak do końca to nie wiesz czy barwienie nie pomaga, przecież różne zapachy które dodajesz to właśnie chemia a bez niej ani rusz . W sklepach wędkarskich aż kolorowo od przynęt i którą tu wybrać ?"

Zgadzam się - nie wiem ale wiem jaki smak mają barwniki :-)  Dlatego nie dodaję do kulek barwników. Poza tym kulka jak sam robisz i tak będzie miała swój zapach i kolor.   A czy kulka truskawkowa musi być czerwona ? Odpowiedz sobie na te pytanie a drugie pytanie czy czerwona kulka ( lub żółta czy zielona ) ma znaczenie w nocy?
JK

[2013-03-26 19:52]

buba0sparx

Na pewno barwienie kulek można sobie odpuścić . W domowych warunkach i tak raczej nie uda się nam osiągnąć jednolitej barwy a nawet jeśli to nie przyniesie nam to lepszych efektów. Owszem , w sklepach roi się od przeróżnych kolorów ale to raczej ma oddziaływać na klienta a nie na efekt w postaci brania. Bardziej skupił bym się na składzie kulki. z powodzeniem można formować je w rękach , trzeba jedynie starać się aby kulki były jak najbardziej jednolite , każde minimalne  "niedolepienie" po ugotowaniu zaefektuje pękaniem kulki podczas suszenia. Pozdr. [2013-03-27 07:05]

damiano89

Czasem się zastanawiam po co aromatyzować te kulki własnej roboty, robimy je z wysokiej jakości składników które same w sobie mają już zapach... Przecież karp jeśli kulka ma odpowiednie zawartość białek nie pływa po miedzy dwoma o różnym smaku i nie zastanawia się czy dziś mam ochotę na truskawkę czy może skorupiaka itp.
Napewno w tym sezonie spróbuje zrobić troszkę kulek na nectarblend i orzechu archaidowym i tygrysim czy nawet włoskim, zadbam o szczegóły i może jakieś fajne wnioski wyciągnę;D
[2013-03-27 08:53]

JKarp

CześćSpróbuj aromatyzować olejkami eterycznymi kupionymi w zielarskim :-)JK [2013-03-27 09:26]

buba0sparx

Wszystko zależy jaki miks tworzysz . Na wysokiej jakości kulkach nie jest potrzebą dodawanie aromatów , ale nie jest to też zabronione. Często warto dać jakiś zapach dla przełamania . [2013-03-27 09:31]

damiano89

spróbować warto;)
[2013-03-27 11:31]

Osobiście nigdy nie barwiłem i pewno nie będę barwił kulek ale w tym roku chcę poeksperymentować z małymi pływakami fluo bo jeszcze nie miałem do czynienia ale jak będą jakąś chemią zajeżdżać to pewno pójdą w kąt.  [2013-03-27 18:33]

ja też chce w tym roku małych popków fluo spróbować tylko nie moge sie zdecydować  czy kupić gotowe kulki czy mix niby mix troche taniej by wyszedł niż gotowy produkt ale mam tylko roller 16mm i musiał bym w paluchach kulki bo chce maluśkie lepić.no i nie wiem ile aromatu na 100g kulek dać chyba kropelke?? a co do olejków to nie wiem czy nie będą zbyt gorzkie [2013-03-27 19:03]

JKarp

CześćJarek olejki eteryczne nie są gorzkie.Za 26 zł ja nie chciałbym się bawić w kulki pop-up ;-) http://www.carpsofglory.pl/mini-pop-ups-6mm-pineapple-p-68.html
Małe, kolorowe, jak cukiereczki :-) Zapach też niczego sobie. Nabyłem drogą kupna w lutym i czekają na sezon. JK [2013-03-27 19:37]

Janusz a kulki za tonącego mixu prażyłeś w mikrofal albo piekarniku?? [2013-03-27 19:52]

Lujski

ja kiedyś próbowałem robić pop-upy w mikrofali, część sie po-przypalała, a pozostała czesc pływała parę minut, potem opadłą ...
[2013-03-27 20:18]

JKarp

"Janusz a kulki za tonącego mixu prażyłeś w mikrofal albo piekarniku??"
Kiedyś próbowałem. Naprawdę nie warto się męczyć. Albo spalisz albi za krótko - kulki muszą być idealne wymiarami. Pływają ale nie za długo - raz mi się udało tak w mikrofali zrobić, że nawet i z sześć godzin pływały. Albo kup od Marcina Krajewskiego miks albo kup kuleczki pop-up ;-) JK [2013-03-27 20:27]

Dobre pop upy są dosyć drogie ale myślę że warto bo pudełko starcza na długo a samemu raczej nie da się zrobić kulek o podobnym poziomie ( kolorze, zapachu i smaku )
[2013-03-27 20:53]

A czy próbował ktoś kiedyś z pyłem korkowym np. do takich pływaczków?  [2013-03-29 07:24]

darkokop

ja barwie kurkuma psia karma
[2013-04-03 21:03]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia