Aromaty ze sklepu spożywczego do zanęt

/ 6 odpowiedzi
endriu1994

Witam mam pytanie czy dipy,boostery,atraktory itp można zastąpić zwykłymi aromatami ze sklepu spożywczego np wanilia do ciast.

Czy efekty nie będzie odwrotny do zamierzonego i ten aromat nie będzie odstraszał ryb ???

(2011/04/20 18:50)

JacekLbn

Aromaty ze sklepu mają inny skład, po prostu inaczej reagują z wodą. Nie znaczy że jak ty coś czujesz ryba zdąży wyłapać. (2011/04/20 19:42)

bednar14

Nie jestem pewny czy to się sprawdzi ale powiem ci że kiedyś do ciasta dodałem takiego zapachu za 0,60 groszy i karasie brały. (2011/04/20 19:44)

Jędrula

Spokojnie Kolego możesz użyć aromatów spożywczych np. olejków , są one bardzo intensywne po otwarciu opakowania-fiolki-buteleczki ale szybko się ulatniają . Dlatego wole typowe wędkarskie zapachy produkowane przez Sensas czy Marcela - najlepsze są według mnie te w płynie bo czuć je jeszcze po umyciu i wypłukaniu wiader :)

(2011/04/20 19:50)

roman76

w zeszłym roku nową miejscówkę nęciłem kukurydzą a że to żadna nowość postanowiłem przed nęceniem moczyć ją w domu z dodatkiem olejku arakowego potem jak już jechałem na rybki do zanęty dodawałem parę kropelek tego olejku i jakoś rybki łapałem także rybki chyba idzię do wszystkiego przyzwyczaić pozdrawiam (2011/04/20 19:56)

Przemo-77

Na ten sezon kupiłem wędkarski atraktor waniliowy, a także wędkarski koncentrat ochotki, piernika, korzenny, kolendry. Musze powiedzieć, że o wiele silniejszy aromat wanilii daje atraktor wędkarski. to samo z kolendrą kupiłem atraktor o zapachu kolendry i zwykłą przyprawę w torebce chyba firmy Kamis zauważyłem, że po dodaniu atraktora wędkarskiego aromat zanęty jest o wiele silniejszy niż po dodaniu zapachów spożywczych. Osobiście polecam atraktory wędkarskie. (2011/04/22 12:09)