Zaloguj się do konta

Aromat zamiast atraktora?

utworzono: 2012/07/18 09:47
631809

Witam
Mam pytanie dotyczące atraktora czy zamiast atraktora waniliowego do zanęt można użyć zwykłego aromatu do ciast tesz winiliowego??
Jeśli można to w jakiej dawce na 1kg.A zaneta własnej roboty zrobiona z bułki tartej,płatek owsianych.itp
PS.Jeśli to się przyda to łowie feederem w średnim stawie z warstwą mułu   i poluje na wiekszego karasia a przynęta to robal lub kuku. [2012-07-18 09:47]

JKarp

Witam
Mam pytanie dotyczące atraktora czy zamiast atraktora waniliowego do zanęt można użyć zwykłego aromatu do ciast tesz winiliowego??
Jeśli można to w jakiej dawce na 1kg.A zaneta własnej roboty zrobiona z bułki tartej,płatek owsianych.itp
PS.Jeśli to się przyda to łowie feederem w średnim stawie z warstwą mułu   i poluje na wiekszego karasia a przynęta to robal lub kuku.

CześćNie odczytaj tego jako złośliwość ale wróżek nie ma ;-)Przeczytaj uważnie to co zaznaczyłem.
Można tylko po co?Te do ciast to najgorszy pomysł jaki może być. Wiem ,że zaraz odezwą się tacy co stosują ale tam gdzie nikt nic nie stosuje cokolwiek użyte poza schematem się sprawdzi.Powinieneś kupić dość drogi, gęsty aktywator. W ten sposób na 100% zwiększysz swoje szanse na rybę.JK [2012-07-18 10:04]

89krzysztof

Tego do ciasta używam jedynie, kiedy gotuję makaron. Do wody dodaję kilka kropli i od razu lepiej pachnie. A do zanęty, jest nieopłacalny interes. Musiałbyś dużo tego wlać żeby zaczęło jakoś pachnieć.  [2012-07-18 10:28]

PanSawik

Potwierdzam zdanie kolegów powyżej, do zanęty nieopłacalny interes.

Ja osobiście zapach waniliowy do ciast używam do kukurydzy. Z puszki do słoika, trochę zapachu i gitara, kukurydza ładnie pachnie :)

[2012-07-18 11:13]

631809

Czyli nieopłaca się urzywania aromatów do wzmocnienia zapachu.A jesli zabraknie mi atraktora czy moge użyć czegoś innego???????????  [2012-07-18 14:09]

Arcymisiek

Witam
Mam pytanie dotyczące atraktora czy zamiast atraktora waniliowego do zanęt można użyć zwykłego aromatu do ciast tesz winiliowego??
Jeśli można to w jakiej dawce na 1kg.A zaneta własnej roboty zrobiona z bułki tartej,płatek owsianych.itp
PS.Jeśli to się przyda to łowie feederem w średnim stawie z warstwą mułu   i poluje na wiekszego karasia a przynęta to robal lub kuku.

CześćNie odczytaj tego jako złośliwość ale wróżek nie ma ;-)Przeczytaj uważnie to co zaznaczyłem.
Można tylko po co?Te do ciast to najgorszy pomysł jaki może być. Wiem ,że zaraz odezwą się tacy co stosują ale tam gdzie nikt nic nie stosuje cokolwiek użyte poza schematem się sprawdzi.Powinieneś kupić dość drogi, gęsty aktywator. W ten sposób na 100% zwiększysz swoje szanse na rybę.JK
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kolega JKarp dokładnie ujął sedno.Ja jedynie mogę Ci polecić sprawdzony atraktor -ATRAKTOR SENSAS SUPER AROMIX VANILLE.Nie zbyt drogi, wydajny i skuteczny.



[2012-07-18 14:32]

JKarp

CześćMożesz użyć drugiego atraktora :-)A poważnie to żaden problem zrobić sobie atraktor waniliowy samemu. Czosnkowy też można zrobić samemu.Kupujesz dwie lub trzy laski wanilii:http://www.skworcu.com.pl/294,pl_wanilia-laski-wanilii-18-cm-1-szt.html
Kroisz na centymetrowe paski.Do szczelnego zamykanego słoika wrzucasz te paski wanilii, następnie ok 8 dużych łyżek stołowych cukru i zalewasz to dość ciepłą wodą ok 0,5l. Odstawiasz w ciemne miejsce i po dwóch tygodniach masz super zapach :-)Zamiast cukru można dodać miodu.Można dodać więcej cukru - w niczym to nie przeszkadza.Jak już masz gotowy płyn można dodać troszkę normalnej czystej wódki. ( z 50g )Z pozostałości można znowu zrobić płyn-atraktor :-)JK
[2012-07-18 14:36]