Zaloguj się do konta

Aromat do kulek proteinowych

utworzono: 2011/04/07 01:19
romulus

Witam Szanownych Kolegów

Po Waszych poradach doszedłem do momentu w robieniu kulek, gdzie kulki dobrze się rolują, nie pękają podczas suszenia, ale słabo pachną po wysuszeniu, prawie, że wcale.
Użyłem aromatu Trapera 20 ml na 1kg miksu.

I teraz pytanko : czy mogę dolać do wysuszonych kulek tegoż samego aromatu i włożyć do lodówki, żeby się przegryzły :)?, i ewentualnie jak długo mogą czy raczej muszą leżeć wymieszane z tym aromatem (dodam, że kulki są z konserwantem).

I nie chodzi o boostery, dipy tylko o aromat.
Z góry dzięki za odpowiedź.

[2011-04-07 01:19]

JKarp

Cześć
Jak najbardziej możesz tak zrobić.
Janusz JKarp
[2011-04-07 09:15]

jacbydg

Witam .mam problem bo od tego sezonu chce robic swoeje kulasy i dostalem przepis od kolegi .1kg maki kukurydzianej,1kg maki sojowej ,0.5kg PV1,  0.5kg maki pszennej.1kg maki rybnej .20dkg konopi prazonych .10dkg murzynka. kulki zrobilem ladnie sie rolowaly ale po 2 dniach sie okazalo ze sie w palcach rozpadaja i sa miekie a pozatym plywają,co zrobic zeby je obciazyc?czy kasza manna i glina wedkarska sprawe zalatwi.czekam na podpowiedzi ,z gory ,,dzieki.. [2011-04-08 21:50]

wojtek46

Witam kolego w twoim przepisie brakuje jeszcze 20 jajek na 1kg miksu.Ja jeszcze całą kulę daje na półgodziny do lodówki. [2011-04-09 10:16]

spines21

na kilo suchej masy trzeba by dać 10-12 jajek,trzba to wszystko sklejć.

no i jeżeli mąka sojowa to odtłuszczona,bo tłusta sprawia,że kulki pływaja.                         

http://forum.wedkuje.pl/post/zaneta-karpiowa-na-maj/249856/0#                

[2011-04-09 10:25]

Jędrula

na kilo suchej masy trzeba by dać 10-12 jajek,trzba to wszystko sklejć.

no i jeżeli mąka sojowa to odtłuszczona,bo tłusta sprawia,że kulki pływaja.                         

http://forum.wedkuje.pl/post/zaneta-karpiowa-na-maj/249856/0#    

Ja mam tłuste kulki i wcale nie pływają :))))))))             

[2011-04-09 11:24]

waldemar1959

Cześć Jędrula jak byś mógł podaj mi cały przepis sprawdzę podłóg moich to dam konkreta na pierwszy rzut to rzeczywiście brakuje jaj(mogą być już wielkanocne-weź trochę od swojej)codo mąki sojowej też daję odtłuszczoną .Pozdro Wala.
[2011-04-09 11:35]