Arogancka straż rybacka

/ 93 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Romuald55


JA mam wiedzę którą tu prezentowałem od PSR.Swoją drogą niech Kolega wypyta o możliwość karania za łamanie ustawy o rybactwie,zaznaczam...ustawy o rybactwie,przez Policję.Sam jestem ciekaw. (2012/07/13 00:28)

khead


Tu Kolego khead popieram Ciebie na całej lini.Dawniej za opłatę wniesioą do PZW można było łowić w całej Polsce.

a zauwaz, ze kazdy region ma swoja oplate. jedni placa 100 inni 200 i nie jest powiedziane, ze mozesz lowic wszedzie. zrobmy oplate 200 w kazdym regionie i jadac na wakacje mozesz lowic wszedzie, bo w jednym regionie oplaciles skladke. ale w Polsce tak nie bedzie, bo nikt nie dba o wedkrzy. rzad ma nas w dupie, bo nic nie wnosimy do budzetu panstwa. (2012/07/13 00:32)

Romuald55


Takie mamy prawo.Nie zawsze zrozumiałe i nie zawsze sprawiedliwe być może. (2012/07/13 00:40)

sapeta


@sapeta
Wiedziałeś po czyjej stronie jest prawo ? To powinieneś również wiedzieć, że musisz mieć papiery, żeby zacząć łowić....A jak znasz swoje umiejętności, to jeszcze proponuję popracować nad ortografią, bo to nie przystoi takiemu cwaniaczkowi."Byk" może się przydarzyć każdemu, ale w Twoim wykonaniu to już przesada.

ja nie jestem na języku polskim i nie muszę pisać jak na dyktandzie Pani doktor jak to Pani boli to proponuję zapisać się do portalu Ojczyzna polszczyzna (2012/07/13 07:04)

sapeta


Michał !Z takimi umiejętnościami i zainteresowaniami (przejrzałem Twój profil) nie trać czasu tylko szybko zaciągnij się pod skrzydła któregoś z bywalców tego portalu. Obezwładnianie, zatrzymania "obywatelskie", pościgi..... Co prawda nie każda kamera nadąży, ale szkoda talentu !Nie czekaj ani chwili ! :)T. 

W takim razie czekam na propozycję chętnie wezmę udział w takiej akcji  wiecie gdzie mnie szukać piszcie. (2012/07/13 07:24)

MASTINO


Niestety kolega @Romuald55 ma całkowitą rację pisząc o (nie)mandatowaniu przez policjantów w tych przypadkach. Otóż Policja w tej chwili ma obowiązek w w/w sytuacjach kierowania spraw TYLKO do Sądów Powszechnych, Rejonowych wszystkich uchybień związanych z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym,  dotyczących wykroczeń i przestępstw popełnianych przez wędkarzy. Ale już np. za śmieci na stanowisku mogą ukarać MANDATAMI z art.145, za wycinanie gałązek na podpórki z art 148 i za wszelkie inne artykuły z różnych Ustaw ministerialnych, KK, KW. Napisałem na początku "niestety", ponieważ wlepienie mandatu przez policjanta było bardziej "edukacyjne" dla karanego, choć trudniej ściągalne niż w tej chwili rozprawa w sądzie, choć sprawa jest bardziej odczuwalna przez niego, bo w większości przypadków zostaje konfiskowany sprzęt i dożywotnio są zabierane uprawnienia wędkarskie. @khead, policja jeździ z SSR na patrole ze względów bezpieczeństwa tych drugich, a także w celu karania za śmieci, wjazd na wały przy Odrze, wjazd do lasu, zapobieżeniu napaści na strażników SSR a przede wszystkim właśnie w celu karania wędkarzy wnioskami do sądów za wykroczenia i przestępstwa z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym, no i w przypadku wykrycia wykroczenia taki karany "szybciej" i bez pyskówek oddaje sprzęt do zabezpieczenia strażnikom SSR. Reasumując temat krócej- za wykroczenia "wędkarskie" Policja kieruje wnioski do Sądów, a NIE WLEPIA już mandatów karnych.  (2012/07/13 13:52)

Pitbul


Dodam, że udział Policjanta w patrolu SSR daje możliwość wylegitymowania osoby kontrolowanej. W tej sytuacji strażnicy SSR mogą "wypisać kwity" w stosunku np do osoby nie posiadającej uprawnień wędkarskich. To jest podstawowy powód łączenia patroli.T. (2012/07/13 15:59)

u?ytkownik125112


No to po co nam SSR? Niech policja patroluje łowiska i pozamiatane. Po jakiego grzyba mają łazić np we czterech jak może to załatwić dwóch pilicjeli?! Dla mnie to w takim przypadku SSR jest zbędnym zawracaniem dyszla. Skro do kontroli potrzebny jest policjant by była ona skuteczna, to po co balast w postaci społecznego strażnika? Skoro społeczny nic nie może bez policjanta, to lepiej niech sama policja działa w tym ogródku. Co nie? (2012/07/13 21:15)

MASTINO


No to po co nam SSR? Niech policja patroluje łowiska i pozamiatane. Po jakiego grzyba mają łazić np we czterech jak może to załatwić dwóch pilicjeli?! Dla mnie to w takim przypadku SSR jest zbędnym zawracaniem dyszla. Skro do kontroli potrzebny jest policjant by była ona skuteczna, to po co balast w postaci społecznego strażnika? Skoro społeczny nic nie może bez policjanta, to lepiej niech sama policja działa w tym ogródku. Co nie?


Co nie. Czytałeś ty dokładnie co robi Policja z SSR na łowiskach na wspólnych patrolach? Policja nie zna przepisów RAPR i nie jest szkolona pod tym kątem. Za dużo tłumaczenia i po raz kolejny wałkowania tego tutaj, co znajdziesz na stronach internetowych. Poza tym jak społeczny ma do czynienia z NORMALNYMI wędkarzami, nawet jak wędkarz złamie jakieś przepisy a współpracuje jak człowiek, to Policjant potrzebny nie jest. Agencje ochrony, PSR, wszelkiego kalibru kontrolerzy itd itd, również współpracują z Policją, bo czegoś tam im samym nie wolno, więc nie wciskaj takich banialuków.

(2012/07/13 21:32)

u?ytkownik125112


A co żeś się tak zacietrzewił od razu?! To nas w Polsce niszczy właśnie. Do każdego gówienka mamy osobne formacje. Ja uważam, że te wszystkie cuda są nikomu do niczego potrzebne. Policja to jest organ od ścigania, szukania, niuchania, karania, kierowania do sądu itp. Policja może to czego nie może społeczny, a i państwowy zarazem. Po co trwonić kasę na pierdoły, jak wystarczy wydrukować ustawę i dać glinie do zaabsorbowania. Takie moje zdane czy ci się to podoba czy nie. W ciągu roku jak załapię od SSR I PSR po jednej pieczątce podczas kontroli to jest dobrze. To po wała ten cyrk? Jak się raz w roku gliniarze wybiorą nad wodę, to wyjdzie na to samo, a ile kasy się zaoszczędzi?!  (2012/07/13 21:39)

MASTINO


I tak wychodzi wątpliwie płaska wiedza na temat gospodarki, finansów, budżetu itd itp. Może u ciebie masz jedną kontrolę rocznie, albo tak rzadko na rybach jesteś, że ich nie spotykasz albo jeszcze cos tam, bo wszędzie się czyta, że wzrasta średnia kontroli na łowiskach, a maleje średnia kłusownictwa. Gdyby Policja miała sprawować również nadzór nad łowiskami, dyskotekami, kontrolowała bilety w MZK i wisiała nad pozostałymi rzeczami, które teraz wykonują inne "firmy", to 1/3 obywateli naszego kraju byłaby Policjantami. Myśl ty trochę, to nie będziesz "zacietrzewiał" ludzi głupim pisaniem i zerowym pojęciem o służbach nadzoru i ich współpracy z Policją. Znasz jakieś państwo na świecie oprócz tych z Państw III Świata, gdzie nie ma służb współpracujących z policją na podobnych zasadach i płaszczyznach? Wymień JEDNO. Nawet na "zachodzie" istnieją takie SSR i z takimi samymi kompetencjami jak nasza, a w wielu nie trzeba nawet żadnych Straży Rybackich, tylko obywateli mają normalniejszych i jak czegoś nie wolno, to nie wolno. A w Polsce jak czegoś nie wolno, to trzeba. (2012/07/13 21:53)

krzychu64


I tak wychodzi wątpliwie płaska wiedza na temat gospodarki, finansów, budżetu itd itp. Może u ciebie masz jedną kontrolę rocznie, albo tak rzadko na rybach jesteś, że ich nie spotykasz albo jeszcze cos tam, bo wszędzie się czyta, że wzrasta średnia kontroli na łowiskach, a maleje średnia kłusownictwa. Gdyby Policja miała sprawować również nadzór nad łowiskami, dyskotekami, kontrolowała bilety w MZK i wisiała nad pozostałymi rzeczami, które teraz wykonują inne "firmy", to 1/3 obywateli naszego kraju byłaby Policjantami. Myśl ty trochę, to nie będziesz "zacietrzewiał" ludzi głupim pisaniem i zerowym pojęciem o służbach nadzoru i ich współpracy z Policją. Znasz jakieś państwo na świecie oprócz tych z Państw III Świata, gdzie nie ma służb współpracujących z policją na podobnych zasadach i płaszczyznach? Wymień JEDNO. Nawet na "zachodzie" istnieją takie SSR i z takimi samymi kompetencjami jak nasza, a w wielu nie trzeba nawet żadnych Straży Rybackich, tylko obywateli mają normalniejszych i jak czegoś nie wolno, to nie wolno. A w Polsce jak czegoś nie wolno, to trzeba.



A powiedz MASTINO kto się zacietrzewia - wg, mnie jedynie kombinatorzy. Jak czegoś nie można, to jak to ominąć żeby się dało.
Bo coś czytał, niby coś wie. Ale biedak ze zrozumieniem czytać nie potrafi i zaczynają się schody. Bo jakim prawem jego. A on tak wszystko dobrze robi.
(2012/07/13 23:33)

u?ytkownik104859


Nawet na "zachodzie" istnieją takie SSR i z takimi samymi kompetencjami jak nasza, a w wielu nie trzeba nawet żadnych Straży Rybackich, tylko obywateli mają normalniejszych i jak czegoś nie wolno, to nie wolno.

Wymien jakies panstwo na "zachodzie" które posiada odpowiednik naszego SSR?
po drugie nic ne moge wuczytac jak to SSR skontrolowala i przegladnela sieci żaki rybaków polowiajace na wodach PZW ?? (2012/07/14 06:20)

adler


W związku z tym że odeszliśmy od tematu przewodniego , uważam że został on wyczerpany , wyjaśniony . Zaczynają się nieprzyjemne sytuacje , mimo iż znacie Wszyscy Regulamin Portalu jak i forum ( o RAPR nawet nie wspomnę bo widzimy na co dzień ) , Wiemy że w danym wątku odpowiadamy konkretnie na temat , jeśli ktoś czegoś nie rozumie to powinien dołożyć pytanie pomocnicze , kolejne , a odpowiedzi szczegółowe i na temat bez arogancji i obraźliwych słów . W ten brzydki sposób zniechęcacie kompetentne , znające się na rzeczy , osoby , w swoich dziedzinach , profesjach , zainteresowaniach fachowców . Zniechęcacie ich tym od udzielania Wam fachowych odpowiedzi , porad , wyjaśnień , objaśnień . Tym samym kończy się to zamykaniem wątków , banami , blokadami . Proszę więc jeśli jeszcze ktoś ma pytanie do powyższego wątku , a jeśli nie to niech temat spokojnie przejdzie do archiwum i czeka na wznowienie w razie potrzeby .

Pozdrawiam i dziękuję Wszystkim za zrozumienie .

(2012/07/14 11:23)