Zaloguj się do konta

Arogancka straż rybacka

utworzono: 2012/07/12 10:46

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

khead

Zawody maja inny regulamin...na Twoje szczęście...hahaha.

no tak, inni zawodnicy olali syf dookola siebie. to swiadczy o nich zle, nie o mnie.

[2012-07-12 23:30]

Romuald55

Musze powiedzieć,że od jakiegoś czasu dyskusje na tym forum odbywają się po dzentelmeńsku.I to jest wspaniałe. [2012-07-12 23:32]

Pitbul

Zawody maja inny regulamin...na Twoje szczęście...hahaha.

i znowu miałem okazję zapoznać się z nowym prawem którego dotąd nie znałemha ha ha :(((Coby nie wyjść na aroganta, szerzej nie skomentuję zacytowanej odpowiedzi na moją małą prowokacyjkęT. [2012-07-12 23:34]

khead

W zeszłym roku policja wodna wystawiła w mojej obecności, 2 mandaty za brak dokumentów wędkarskich.( 200zł).

A więc nie rozumiem twojego stwierdzenia Romuald.

dokladnie tak. np w Lagowie Lubuskim policja kontroluje jednostki plywajace, przewanie rowery wodne. nie da sie ukryc, ze wiekszosc na rowerach pije, w zwiazku z tym prowadzi srodek plywajacy pod wplywem. ja plynac na miejsce, gdzie bede nurkowac, musze miec na sobie kamizelke, bo jak nie mam, to zaraz podplywa motorowka i kaze wracac na przystan.
[2012-07-12 23:34]

Romuald55

Policja wodna może wystawić mandat za brak kamizelki czy innych wymaganych prawem środków ratunkowych a nie za brak dokumentów uprawniających do połowu.Ci którzy byli ukarani przez policję niech przeczytają za co. [2012-07-12 23:37]

Romuald55

Kolego Pitbul...za zawody odpowiada organizator...więc o czym mowa.Tylko czy śmieci na krzakach po powodziowe to zaśmiecone stanowisko? [2012-07-12 23:40]

khead

Policja wodna może wystawić mandat za brak kamizelki czy innych wymaganych prawem środków ratunkowych a nie za brak dokumentów uprawniających do połowu.Ci którzy byli ukarani przez policję niech przeczytają za co.

odpowedz mi na pytanie dlaczego straznicy SSR jezdza z policja? o tym pisal kiedys pewien moderator tego forum i jednoczesnie straznik SSR, bo SSR nie ma prawa wystawiania mandatow, a policja ma. kolego policja, czy nawet zandarmeria wojskowa ma prawo wystawic mandat kazdemu obywatelowi. wezmy np. jeziora na poligonie. naleza do PZW, ale zeby tam wjechac musisz miec pozwolenie od oficera dyzurnego komendy poligonu i jezeli lowisko lezy w lesie, to od organu zarzadzajacego, czyli lasow panstwowych. nie majac takiego pozwolenia, ŻW ma prawo wystawic mandat, tak samo jak straz lesna.

[2012-07-12 23:41]

zbynio5o

Romuald, uwież mi że dostali mandaty za łowienie bez papierów. To byli młodzi ludzie którzy pożyczyli wędki i poprostu bawili sie nimi w wodzie. Łowiłem obok i ta sytuacja strasznie mnie zbulwersowała.  A tuż obok starszy pan miał w siatce nie wymiarowe wzdręgi i też dostał 200 zł.

Może ci policajty mają uprawnienia do kontroli wędkarzy ? Nie wiem, nie znam tematu. 

Jez. Pławniowickie, strefa ciszy.

[2012-07-12 23:43]

khead

policja ma prawo wystawienia takich mandatow!!! wg mnie dobrze, ze policja reaguje na takie zachowania. sam wielokrotnie zglaszalem wedkarskie uchybienia na policje, ale nigdy nie reagowali, bo jak mi jeden policjant kiedys powiedzial. oni maja inne sprawy na glowie. niestety jest to przewaznie wypicie kawy, lub obejrzenie filmu na youtubie.

[2012-07-12 23:47]

Romuald55

Wyjaśnię Koledze Kolego khead i innym zainteresowanym.SSR nie ma prawa podobnie jak i Policja wystawiać mandatów.SSR każde wykroczenie musi protokolarnie przekazywać do PSR i PSR przejmuje dalsze postępowanie.Wzywa osobę kóra złamała prawo,proponując mandat a w razie odmowy kieruje sprawę do sądu.Policja natomiast ma uprawnienia kierowania sprawy do sądu poza PSR.Obecność Policji na patrolu SSR UWIARYGADNIA PATROL I PRZEJMUJE SPRAWY PRAWNE ZWIĄZANE Z EWENTUALNYMI WYKROCZENIAMI CZY PRZESTĘPSTWAMI. [2012-07-12 23:54]

Romuald55

Kolego zbyniu,mieli prawo nie przyjąć mandatów a sąd by ich uniewinnił. [2012-07-12 23:56]

khead

Wyjaśnię Koledze Kolego khead i innym zainteresowanym.SSR nie ma prawa podobnie jak i Policja wystawiać mandatów.SSR każde wykroczenie musi protokolarnie przekazywać do PSR i PSR przejmuje dalsze postępowanie.Wzywa osobę kóra złamała prawo,proponując mandat a w razie odmowy kieruje sprawę do sądu.Policja natomiast ma uprawnienia kierowania sprawy do sądu poza PSR.Obecność Policji na patrolu SSR UWIARYGADNIA PATROL I PRZEJMUJE SPRAWY PRAWNE ZWIĄZANE Z EWENTUALNYMI WYKROCZENIAMI CZY PRZESTĘPSTWAMI.

nie rozumien Twojej odpowiedzi!! moje pytanie: dlaczego SSR przewaznie z policja jezdzi na interwencje i dlaczego policja wystawia mandaty wedkarzom? uwierz mi, ze policja bardzo sie interesuje tym co sie dzieje na akwenach, przynajmniej u nas w woj. lubuskim.
[2012-07-12 23:59]

Romuald55

Prawda jest taka,że najczęściej Policjant wlepi mandat za papierek od cukierka na łowisku a nie za trzecią wędkę.Bo papierek podlega pod ustawę o ochronie przyrody. [2012-07-12 23:59]

khead

Prawda jest taka,że najczęściej Policjant wlepi mandat za papierek od cukierka na łowisku a nie za trzecią wędkę.Bo papierek podlega pod ustawę o ochronie przyrody.

zalamka... nie masz pojecia o czym piszesz kolego :) w weekedn spotkam sie z policjanetem wedkarzem i go wypytam o to co moze policja, a czego nie moze i sprostuje Twoja wypowiedz.
uwierz mi, ze policja u nas bardzo, ale to bardzo ingeruje w zycie wedkrzy. na szczescie nie robi tego jakos namolnie i nie karze za glupi papierek.
[2012-07-13 00:02]

zbynio5o

Czyli ci polcjanci bez prawnie wlepili im mandaty ? Tak to mam rozumieć ? Bo żadnej ssr czy psr nie było. To sie nie trzyma ni kupy ni dupy. Bez sensu !

[2012-07-13 00:04]

Romuald55

Ustawa nie nakłada obowiązku prowadzenia rejestrów.To jet w gestii Okręgów.Za to Policja ma prawo nałożyć mandat.Jak mówiłem za wykroczenia i przestępstwa wynikające bezpośrednio z ustawy o rybactwie karać ma prawo PSR lub sąd powszechny.Policja ma obowiązek pilnowania przestrzegania prawa  karania na podstawie innych przepisów np zezwolenie na połów. [2012-07-13 00:06]

khead

Ustawa nie nakłada obowiązku prowadzenia rejestrów.To jet w gestii Okręgów.Za to Policja ma prawo nałożyć mandat.Jak mówiłem za wykroczenia i przestępstwa wynikające bezpośrednio z ustawy o rybactwie karać ma prawo PSR lub sąd powszechny.Policja ma obowiązek pilnowania przestrzegania prawa  karania na podstawie innych przepisów np zezwolenie na połów.

kolego klania sie konstytucja.
[2012-07-13 00:08]

zbynio5o

Nadal nie kumam (jestem trzeżwy) dobra dajmy se spokój. Wciąż nie udzieliłeś mi odpowiedzi Romuald,  DOBRANOC wszystkim :))) [2012-07-13 00:12]

Romuald55

Policjanci nie mieli prawa ukarać za brak KART WĘDKARSKICH.Za brak zezwoleń do połowu,mogli.To są różne dokumenty wynikające z różnych przepisów prawa.Niech się cieszą,że nie wpłynęły wnioski do sądu za brak Kart wędkarskich ,bo to podlega jurysdykcji sadowej.To skomplikowane ,nowe prawo nie zawsze jeszcze znane stróżom prawa a i sądom. [2012-07-13 00:13]

khead

no wlasnie, dobrze, ze przytoczyles sprawe rejestrow. moj brat jest czlonikiem kola w Poznaniu. zrobil doplate do porozumienia miedzy regionami PZW. w Poznaiu nie ma obowiazku wypelniania rejsestru. w Zielonej Gorze takowy jest. co ma zrobic moj brat, skoro nie dostal od swojego PZW druku rejestru? w PZW Zielona Gora tez nie dostal. jedzie na ryby nad Odre i co ma zrobic skoro nie ma druku rejestru? lowiac bez wypelnionego rejestru lamie prawo? wg mnie to jest bez sensu, bo nalezy do kola w Poznaniu i powinno go obowiazywac prawo poznanskie. gdzie tu logika?
[2012-07-13 00:14]

khead

dla mnie ta dyskusja jest bez sensu, dopoki nie bedzie prwo ujednolicone dla kazdego PZW. w ogole kazda woda powinna nalezec do PZW. niestety jest tak, ze wykupujesz pozwolenia na PZW i na pojedyncze jeziora w swoim okregu ( o ile jestes zapalonym wedkarzem)
[2012-07-13 00:17]

Romuald55

Na jednej z rozpraw o kłusownictwo musiałem wykładać Sędzinie prawo obowiązujące w wędkarstwie.Tłumaczyć co to jest przepławka m.in..Nie dziwcie się Koledzy że zdarzają się różne cuda. [2012-07-13 00:19]

Romuald55

Tu Kolego khead popieram Ciebie na całej lini.Dawniej za opłatę wniesioą do PZW można było łowić w całej Polsce.
[2012-07-13 00:23]

Romuald55

JA mam wiedzę którą tu prezentowałem od PSR.Swoją drogą niech Kolega wypyta o możliwość karania za łamanie ustawy o rybactwie,zaznaczam...ustawy o rybactwie,przez Policję.Sam jestem ciekaw. [2012-07-13 00:28]

khead

Tu Kolego khead popieram Ciebie na całej lini.Dawniej za opłatę wniesioą do PZW można było łowić w całej Polsce.

a zauwaz, ze kazdy region ma swoja oplate. jedni placa 100 inni 200 i nie jest powiedziane, ze mozesz lowic wszedzie. zrobmy oplate 200 w kazdym regionie i jadac na wakacje mozesz lowic wszedzie, bo w jednym regionie oplaciles skladke. ale w Polsce tak nie bedzie, bo nikt nie dba o wedkrzy. rzad ma nas w dupie, bo nic nie wnosimy do budzetu panstwa.
[2012-07-13 00:32]