Zaloguj się do konta

Arogancka straż rybacka

utworzono: 2012/07/12 10:46

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

withanight88

kolego khead pan jest chamem!/do takich nie używam dużej litery/,ja nie byłem gnojony za młodu ani nie mam chorych ambicji.Ani nie jestem mundurowym niższego gatunku.A służbę w SSR pełnię dla dobra Kolegów wędkarzy,nawet takich jak pan.
masz kolego racje, jestem chamem. zbyt czesto spotykalem sie z takim, a nie innym zachowaniem SSR, PSR, czy nawet straznikow miejskich i policjantow w stopniu posterunkowego. sam znam kilka osob, ktore wstapily do policji, a jak sie nie udalo, to do strazy miejskiej i tylko potrafia mandaty na osiedlach wystawiac, a jak zaczyna sie wieksza zadyma, to biora dupe w troki i tylko sie za nimi kurzy.

niestety PSR z gory traktuje wedkarzy, jak potencjalnego klusownika, przestepce itp. moze nie ma sie co dziwic, jak spotykaja na lowiskach aroganckich wedkarzy, jednak straznikow tez obowiazuje jakis savoir vivre i na poczatku jakies dzien dobry by sie przydalo, tak samo jak przedstawienie sie i okazanie dokumentu uprawiniajacego do kontroli (konstytucja to gwarantuje).

bylem dwa razy kontrolowany przez PSR i wygladalo to tak: dokumenty poprosze!! bez dzien dobry, bez nazwiska (PSR ma jakies stopnie w ogole?), bez okazania legitymacji sluzbowej. co mam myslec po takim zachowaniu sie straznika?

SSR raz mnie kontrolowalo i to z policja. wszystko sie odbylo wg obowiazujacych zasad.

jak napisalem, nie wrzucam wszystich do jednego wora. przepraszam, ze to Pana urazilo, ale mam takie, a nie inne zdanie. w mundurze sluzylem troche i wiem, jacy ludzie go nosza, polowa to prostacy, ktorym sie wydaje, ze jak zaloza mundur, to sa ponad Bogiem.

my wedkarze, obywatele mamy tez swoje prawa, nie tylko obowiazki. niech straznicy, funkcjonariusze je przestrzegaja, niech maja odpowiednie podejscie do osoby kontrolowanej, to spoleczenstwo nie bedzie na nich psow wieszac.

poza tym, prawda jest taka, ze jak PSR, lub SSR jest wzywane to nigdy nie przyjedzie, tak samo policja. sytuacja z autopsji. 3h czekac, az ktos przyjedzie do znalezionych sieci. przeciez to skandal!!




O ile pamiętam legitymacje strażnik ma obowiązek pokazać na prośbę kontrolującego. 
A z ostatnim zdaniem jak najbardziej się zgodzę. Chciałem niedawno coś zgłosić, dzwoniłem do dwóch okręgów. W jednym ani drugimi nikt nie odebrał. [2012-07-12 16:36]

sapeta

gościu stanowisko wędkarskie ma być czyste w promieniu 5m.kw a śmieci były przed samą główką więc nie mieli prawa dopierdzielić się do tego bo tam gdzie łowiliśmy było czysto a co do tej twojej drugiej części to nie ja zaczełem tylko oni ja darzę każdego nawet w mundurze ale jak ktoś mi wmawia jakieś bzdyry to ja naiwny nie jestem bo tak się składa że znam na tyle przepisy że wiedziałem po czyjej stronie jest prawo
[2012-07-12 16:52]

sapeta

ktoś napisał że dostałbym bęcki od straży wieszciemi lub nie sam bym ich obezwładnił zanim którykolwiek by mrugnął  nawet ten gaz piepszowy by im nie pomógł ani broń krutką zbyt dobrze znam swoję umiejetności
[2012-07-12 17:06]

mejson

Kolego @sapeta u mnie jakiś tydzień temu też był taki chojrak i postanowił podczas legitymowania go przywalić jednemu strażnikowi wiosłem..  Bo niby on tu się urodził, nigdy go nie kontrolowali i niech w ogole od niego się odwalą bo jak on zaczynał łowić to Ci z PSR jeszcze w pieluchy walili. No i tak wyszło że już kilka lat sobie nie połowi ponieważ grozi mu "ciupa". Tak więc nieraz dobrze ugryźć się w język jak już ktoś wyżej napisał i nie cwaniakować bo takim postępowaniem dużo nie zdziałasz... [2012-07-12 17:25]

lewicki

kolega ma racje straż społeczna kontrolowała mnie mase razy i zawsze było elegancko.ale co do mundurowej straży pozal sie boze kilka lat temu na dzierżnie robili kontrole i zażartowałem co dać wpis czy karte i duzo nie brakowalo że by mnie zamkneli.od tego momentu jak ich widze mam dość wendkowania. [2012-07-12 17:44]

Piotr 100574

ktoś napisał że dostałbym bęcki od straży wieszciemi lub nie sam bym ich obezwładnił zanim którykolwiek by mrugnął  nawet ten gaz piepszowy by im nie pomógł ani broń krutką zbyt dobrze znam swoję umiejetności





:))))))
[2012-07-12 17:49]

Jędrula

ktoś napisał że dostałbym bęcki od straży wieszciemi lub nie sam bym ich obezwładnił zanim którykolwiek by mrugnął  nawet ten gaz piepszowy by im nie pomógł ani broń krutką zbyt dobrze znam swoję umiejetności

 

 

 

hehehehehe.....TAAAAA

[2012-07-12 17:53]

Pitbul

Michał !Z takimi umiejętnościami i zainteresowaniami (przejrzałem Twój profil) nie trać czasu tylko szybko zaciągnij się pod skrzydła któregoś z bywalców tego portalu. Obezwładnianie, zatrzymania "obywatelskie", pościgi..... Co prawda nie każda kamera nadąży, ale szkoda talentu !Nie czekaj ani chwili ! :)T.  [2012-07-12 18:12]

Roxola

@sapeta
Wiedziałeś po czyjej stronie jest prawo ? To powinieneś również wiedzieć, że musisz mieć papiery, żeby zacząć łowić....A jak znasz swoje umiejętności, to jeszcze proponuję popracować nad ortografią, bo to nie przystoi takiemu cwaniaczkowi."Byk" może się przydarzyć każdemu, ale w Twoim wykonaniu to już przesada.
[2012-07-12 18:27]

JOPEK1971

ktoś napisał że dostałbym bęcki od straży wieszciemi lub nie sam bym ich obezwładnił zanim którykolwiek by mrugnął  nawet ten gaz piepszowy by im nie pomógł ani broń krutką zbyt dobrze znam swoję umiejetności


Jestem pod wrażeniem :-)))


[2012-07-12 18:51]

Wachta

A jak znasz swoje umiejętności, to jeszcze proponuję popracować nad ortografią, bo to nie przystoi takiemu cwaniaczkowi."Byk" może się przydarzyć każdemu, ale w Twoim wykonaniu to już przesada.


+10



[2012-07-12 19:01]

Roxola

Michał !Z takimi umiejętnościami i zainteresowaniami (przejrzałem Twój profil) nie trać czasu tylko szybko zaciągnij się pod skrzydła któregoś z bywalców tego portalu. Obezwładnianie, zatrzymania "obywatelskie", pościgi..... Co prawda nie każda kamera nadąży, ale szkoda talentu !Nie czekaj ani chwili ! :)T. 

Czy naprawdę tego chcesz ? Czy kolejny @joziu :) jest potrzebny na tym zbiorniku ?
[2012-07-12 20:48]

ktoś napisał że dostałbym bęcki od straży wieszciemi lub nie sam bym ich obezwładnił zanim którykolwiek by mrugnął  nawet ten gaz piepszowy by im nie pomógł ani broń krutką zbyt dobrze znam swoję umiejetności

łapa by ci uschła :)  [2012-07-12 21:55]

Wachta

Czy jakiś moderator mógłby dorzucić do tego tematu znaną muzykę z jakiegoś spaghetti westernu. by podbić wagę postów :D
[2012-07-12 22:25]

khead

no wlasnie, ale jakos tego na lowiskach nie widac. juz pisalem, ze przynosza wedkarze pelne puszki piwa i jakos nie zabieraja pustych ze soba? najlepiej karac tych, ktorzy przychodza na zasmiecone miejscowki.
ja sprzatam zawsze po sobie i tych baranach, ktorzy byli przede mna, ale po zakonczeniu lowienia. korona z glowy mi nie spada przez to, ale jakbym mial dostac mandat za tych smieciarzy, to bym sie lekko wkurzyl.
sie pytam gdzie jest SSR, czy PSR w takich przypadkach? ciezko raz na tydzien ruszyc sie i przejsc sie np. po glowkach na Odrze w Krosnie Odrzanskim?

[2012-07-12 22:52]

adler

Serwus .

Dobrze wiecie koledzy że Roxola i Romuald55 mają całkowitą rację i tu nie ma dyskusji , natomiast trudno nam kol. sapeta zachowanie Twoje czy straży i ocenę jego , po prostu nas tam nie było . To co , mamy opis tylko jednej strony . Natomiast nieznajomość Regulaminu RAPR , czy nawet danego łowiska nie zwalnia nas od otrzymania kary . Dobrze napisał kol. Romuald55 -  Ci co nie znają regulaminu niech nie zabierają głosu . Więc jeśli czegoś nie potraficie zrozumieć pytajcie , odpowiemy pomożemy lecz nie wszczynajcie awantur także tutaj na forum , nie ma ludzi nieomylnych . Wielką sztuką jest umieć przyznać się do błędu i godnie przyjąć naganę . I jeszcze jedno widzisz że ktoś zostawia śmieci ? Reaguj , upomnij go , zrób zdjęcie , łap za telefon !

Pozdrawiam i uważam temat za wyczerpany , proszę więc o niewykorzystywanie już tego tematu do dalszych personalnych rozgrywek . 

[2012-07-12 22:54]

Romuald55

Dodam jeszcze jedną ważna informację.Strażnik ,jakiejkolwiek formacji nie ma prawa osądzać czy na dane wykroczenie może "przymknąć oko".Ustawa określa jasno,strażnik MUSI pociągnąć do odpowiedzialności.Już nie ma POUCZEN!!!! [2012-07-12 23:12]

khead

ok. a ja sie pytam, dlaczego wedkarz ma dostawac kare za smieci, ktore pozostawil poprzednik?
dlaczego przychodzac na lowisko mam od razu po kims sprzatac? przychodze lowic ryby, relaksowac sie, a nie wkurzac sie na innych wedkarzy, czy niejednokrotnie na bezsensowne argumenty straznikow. pytam sie gdzie oni sa, jak wedkarze zglaszaja rozstawione sieci, lowienie niewymiarowcyh ryb, lowienie na wiecej niz 2 wedki?
przytocze sytuacje z pewnych zawodow w Krosnie Odrzanskim. po wylosowaniu stanowiska i znalezieniu jego przerazilem sie. kupa smieci!! z racji tej, ze zawsze nosze w tornie ze sprzetem worki na smieci zabralem sie na sprzatanie. przychodzi sedzia i sie pyta: co robisz? mowie, ze sprzatam, bo jakies debile po sobie nie potrafily. caly worek pustych butelek, puszek, pojemnikow po robakach zebralem i zaczalem wtedy sie rozstawiac. co ja mam z tego, ze po kims posprzatam? czemu nikt nie reaguje na zasmiecanie brzegow rzek, jezior, lasow? gdzie ci ludzie sie wychowywali, ktorzy zostawili te smieci? w oborze? dla mnie to sa zwykle barany, ktore nie potrafia uszanowac przyrody. raz mi sie zdarzylo lowic z gosciem, ktory zostawil puszki po piwie na glowce na Odrze. zwrocilem mu uwage, ze powinien zabrac. jego odpowiedz: jak ci przeszkadza, to podnies. nie wytrzymalem i dostal ta puszka ode mnie w glowe. zwatpil i zabral smieci, ale dla mnie sie skonczylo wedkowanie, bo w nerwach nie lubie lowic.
co zrobic z takimi delikwentami? lopatologicznie im tlumaczyc? karmic ich tymi puszkami? wrzucic do wody? zignorowac i pozbierac po nich smieci?
przyznam, ze wielkokrotnie bym komus przywalil na lowisku, bo ktos lowil na 3 wedki, smiecil. zabieral niewymiarowe ryby. akurat jestem niemalym facetem i przewaznie zwrocenie uwagi pomaga, ale wierokrotnie znajdzie sie chojrak, ktory odpyskuje. lac, czy olac?
gdzei ida pieniadze, ktore place na skladki i pozwolenia? gdzie sa straznicy, ktorzy sie oburzaja, jak sie o nich pisze zle? czemu policja nie reaguje na monity? czemu trzeba czekac po kilka godzina na przyjazd kogokolwiek na wezwanie? dlaczego RZGW nie odpowiada na pisemne wnioski wedkarzy? ostatnio duzo sie mowi o zwiazku dzialkowcow. nie wydaje sie Wam, ze PZW, to tez taki relikt kominizmu? stolki zajmuje rodzian prezesa i oni napelniaja kieszenie pieniedzmi wedkarzy.


[2012-07-12 23:14]

khead

Dodam jeszcze jedną ważna informację.Strażnik ,jakiejkolwiek formacji nie ma prawa osądzać czy na dane wykroczenie może "przymknąć oko".Ustawa określa jasno,strażnik MUSI pociągnąć do odpowiedzialności.Już nie ma POUCZEN!!!!



i tu sie kolego mylisz. ostatnio w radio sluchalem rzecznika policji i mowil, ze to od policjanta zalezy, czy zastosuje kare pieniezna, czy tylko pouczenie. wiec nie pisz takich rzeczy, bo SSR, czy PSR nie musza wystawiac mandatow. jednak lepiej wystawic mandat, bo pewnie od mandatow maja %, tak jak straz miejska. musza wyrobic norme i komendant nad tym czuwa.
[2012-07-12 23:19]

Romuald55

PSR ma naszywki na mundurze ...Państwowa Straż Rybacka oraz stopień strażnika...więc wiadomo z kim ma się do czynienia.To tak samo jakby zapytać Policjanta w mundurze kim jest i jakim prawem dokonuje kontroli.Nie bądżcie Panowie śmieszni. [2012-07-12 23:20]

Pitbul

Dodam jeszcze jedną ważna informację.Strażnik ,jakiejkolwiek formacji nie ma prawa osądzać czy na dane wykroczenie może "przymknąć oko".Ustawa określa jasno,strażnik MUSI pociągnąć do odpowiedzialności.Już nie ma POUCZEN!!!!



Przyznam się bez bicia, że "przymknąłem oko" w trakcie Mistrzostw Swiata (tych na Bobrze)!Widziałem wielu zawodników obok których na drzewach i krzaczorach wisiały śmieciory.W związku z tym, że pouczeń już nie ma - oczekuję na karę :))))Romualdzie ! czyń swą powinność ;)T. [2012-07-12 23:21]

Romuald55

Kolego khead,za łamanie ustawy o rybactwie mandat może wystawić tylko PSR.POLICJA NIE MA TAKICH UPRAWNIEŃ.Policja musi wnieść sprawę do sądu. [2012-07-12 23:24]

Romuald55

Zawody maja inny regulamin...na Twoje szczęście...hahaha.
[2012-07-12 23:26]

khead

PSR ma naszywki na mundurze ...Państwowa Straż Rybacka oraz stopień strażnika...więc wiadomo z kim ma się do czynienia.To tak samo jakby zapytać Policjanta w mundurze kim jest i jakim prawem dokonuje kontroli.Nie bądżcie Panowie śmieszni.



to dlaczego straznik PSR nie przedstawia sie wg obowiazujacych zasad? mowisz, ze policja nie wystawi mandatu? a dlaczego straznicy SSR jezdza z policjantami? bo straznik SSR nie moze wystawic mandatu, a policja moze. zdecyduj sie, bo piszesz nieprawde.
[2012-07-12 23:29]

zbynio5o

W zeszłym roku policja wodna wystawiła w mojej obecności, 2 mandaty za brak dokumentów wędkarskich.( 200zł).

A więc nie rozumiem twojego stwierdzenia Romuald.

[2012-07-12 23:30]