Arbuz na działce

/ 4 odpowiedzi

  • konto usunięte

Przeczytałem na forum ogrodniczym odpowiedź pana Karola o arbuzie. Oto jak w/g niego należy siać arbuz cytuje:
dojrzałość arbuza poznasz opukując go delikatnie - gdy dźwięk jest głuchy to znaczy że już dojrzał gdy jest pełny to jescze trochę musi rosnać

wysiewać go trzeba w marcu kwietniu do doniczek i po 15 maja do gruntu lub od razu w maju siać do gruntu ale to znacznie opóźnia jego owocowanie
_________________
pozdrawiam, Karol                                                                                          
CZzesio


Witam :)  Potwierdzam ;) wysadzanie do gruntu dopiero po "ogrodnikach i zimnej Zośce "
a potem pozostaje nam podlewać i pilnie strzec przed ślimakami ,bo to chyba ich największy przysmak ...Zeżarły mi wszystkie sadzonki arbuza :( (2011/12/20 13:26)

limakryba


Miałem takie arbuzy, ładnie kwitł ale  były z tego może 2 owoce i nie urosły za duże. Trzeba o to bardzo dbać (2011/12/21 10:06)

u?ytkownik54091


Kamil masz rację,że za duże one nie urosną. U mnie największy miał 1.90 kg, ale ja zawsze obrywam kwiaty i zostawiam tylko dwa na jednej łodydze. (2011/12/21 16:09)

slawomir66


Witam smakoszy arbuzów.
Pamiętam, bardzo dawno temu moi rodzice w doniczkach przygotowali rozsadę arbuza i tak jak z pomidorem po ogrodnikach wsadzili je pod folię. Owszem zakwitły, owoce były ale nie wiem czemu czy chłodne lato czy inna przyczyna. Owoce miały średnicę może 20-25 cm. Ale w środku nie były tak ciemno różowe jak kupne tylko jaśniutki róż. Ale w smaku były super wilgotne i słodkie.
Trzeba próbować - winnice już powstają może i produkcja arbuzów ruszy.
(2011/12/21 18:15)