Aqua Mapa - mapy batymetryczne.

/ 5 odpowiedzi
Szukam chętnych do pływania po polskich jeziorach. Chodzi o wspólne zbudowanie bazy danych o głębokości zbiorników wodnych w Polsce.

Zachęcam do zapoznania się z Programem AQUA MAPA – www.aquamapa.com.

Program zakłada stworzenie spójnej bazy danych o głębokości jezior w Polsce. Zbieranie danych odbywa się przez crowdsourcing czyli wspólne działanie dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców. Celem jest stworzenie kompleksowego pokrycia zbiorników wodnych i przekształcenie zasobów w serwis dostępny dla wszystkich użytkowników wód śródlądowych w Polsce.

Każdy kto przystąpi do uczestnictwa w projekcie i dostarczy prawidłowo zebrane dane pływając po pobranych przez siebie trasach otrzyma bezterminowy dostęp do serwisu z mapami jako podziękowanie za wkład w pracę. Dodatkowo jeśli uczestnik programu tego chce to zbierając dane na większych obszarach walczy o bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do zapoznania się z zawartością strony no i sami zdecydujcie czy warto.

AQUA MAPA
www.aquamapa.com
607 166 168

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pakul1206


Niezły pomysł, ludzie odwalą za was czarną robotę a wy będziecie liczyć złotówki, jeleni szukajcie w lesie nie na forach. (2014/10/17 21:02)

AquaMapa


Witam, uczestnicy naszego programu otrzymują dostęp do całego zasobu danych, które zbierane są przez wszystkich uczestników. Układ jest czysty i korzystny dla obu stron.

W tej chwili trwa praca nad obróbką danych i tworzona jest aplikacja na urządzenia mobilne.
Cen jeszcze nie ustaliliśmy, ale nie będą one wyższe od rozwiązań konkurencyjnych. Warte podkreślenia jest to, że uczestnicy programu, którzy zbierają dane batymetryczne mają nieograniczony dostęp do tej aplikacji za darmo.

Jak tylko pojawi się aplikacja z naszymi mapami to użytkownicy sami będą mogli ocenić czy warto jest współpracować w tej formie.

Pozdrawiam i zapraszam,
AQUA MAPA (2015/04/10 15:37)

AquaMapa


Witam,

W tej chwili trwa praca nad obróbką danych i tworzeniem map. Wkrótce opublikujemy też aplikację na urządzenia mobilne. Ceny nie zostały jeszcze ustalone, ale założenie jest takie, że nie będą wyższe od tych, które ma konkurencja.

Warte podkreślenia jest to, że aktywni uczestnicy programu Aqua Mapa mają bezpłatny dostęp do wszystkich wspólnie zebranych danych - do całego zasobu. Użytkownik zbierając dane z jakiegoś zbiornika przyczynia się do wzbogacania zasobu i w zamian za to ma dostęp do całego zasobu - jest to naszym zdaniem korzystne dla obu stron. Naszą rolą jest obróbka tych danych i opracowanie map.

Wirtualne złotówki czyli punkty lojalnościowe, które można zbierać na koncie nr 3 "Dla cierpliwych" dają możliwość realnego wzbogacenia się - punkty te są wymienne na nagrody z asortymentu naszych dostawców nagród. Jednym słowem jest to udział w zyskach tylko nagroda jest w formie materialnej. Naszym zdaniem jest to uczciwe wynagrodzenie za wykonaną przez uczestnika pracę.

Jak tylko wydamy aplikację z mapami to użytkownicy będą mogli sami ocenić czy warto jest w tej formule współpracować.

Pozdrawiam i zapraszam,

AQUA MAPA (2015/04/10 15:52)

Artur z Ketrzyna


Niezły pomysł, ludzie odwalą za was czarną robotę a wy będziecie liczyć złotówki, jeleni szukajcie w lesie nie na forach.

Warte podkreślenia jest to, że uczestnicy programu, którzy zbierają dane batymetryczne mają nieograniczony dostęp do tej aplikacji za darmo.

No fakt opłacalne dla tego co będzie wam dane przesyłał. Ma dostać darmowy dostęp do aplikacji. Ten co używa echo, nie potrzebuje tego i ma dane dla siebie cały czas dostępne...

Były Prezes ZO chciał coś takiego zrobić. Z tą różnicą że jak bym pływał to oni mnie by wyposażyli w echo itd, i pokrywali koszty.

Gdzieś czytałem o echo które przetwarza dane i tworzy takie mapki z zapisów zebranych podczas pływania... (2015/04/11 06:58)