Zaloguj się do konta

Aplikacja na smartfona

utworzono: 2012/09/19 15:25
Wonski79

Od jakiegoś czasu poszukuję polskiej aplikacji na smartfon typu 'kalendarz (notatnik) wędkarski' niestety bez skutku. Wpadłem więc na pomysł, co by może ktoś z forumowiczów znających się na programowaniu napisał takową. Co myślicie o pomyśle i jakie macie pomysły na zawartość takiej aplikacji?
[2012-09-19 15:25]

są darmowa programy typu "kajet wędkarza" ale na komputer,niewiem czy da rady go "przerobić" na smartfona. [2012-09-19 15:43]

Fix

jeszcze dopisz do jakiego systemu operacyjnego byś to chciał, bo aplikacji trochę jest z wędkarstwem, atlasy, jakieś tam notatki itp. na androida. [2012-09-19 15:49]

Roxola

Na androida jest "Pomocnik wędkarza"........  a w nim :
- Dziennik połowów- RAPR- Atlas ryb 71 gatunków z obrazkami
Ma byś wkrótce rozszerzenie o :- Wyszukiwarkę łowisk w Polsce- Dane okręgów i kół
Obecnie nic ciekawego, zwykły notatnik zatytułowany jako wędkarski. [2012-09-19 15:59]

Wonski79

jeżeli chodzi o system to android.
Co do programików jakie są dostepne to jak najbardziej są ale nie nasze (polskie) jakoś nie jeżdżę na ryby do stanów czy Australii żeby mi się ichnie mapki otwierały itp.
Co do PCta to posiadam notatnik wędkarski i korzystam z niego ale nie jeżdżę na ryby z laptopem a nie wszystko co chciał bym zapisać jestem w stanie zapamiętać.
Sam trochę programuję na windę i nie jest dla mnie problemem napisanie czegoś na PC a poręczny smartfonik gdzie mógłbym za pomocą gps-a na mapce jeziora dodać fajne miejsce albo złowiony okaz i krótki opis oraz fotkę. Myślę że opcja fajna
Oczywiście da się to wszystko zrobić za pomocą paru innych aplikacji ale chyba nie oto chodzi żeby siedzieć na rybkach i 5 apkach zapisywać różne dane a z haka w tym czasie znika nam przynęta ;) albo kolejny niezły okaz.
[2012-09-19 16:02]

Wonski79

co do pomocnika to widzę że ukazał się 6.09 więc całkiem nie dawno.
ściągnąłem i będe testował.
Ale temat podtrzymuję bo im więcej takich aplikacji tym lepiej bo jest w czym wybierać a każdy dążyć będzie żeby jego apka była najlepsza.

[2012-09-19 16:09]

Roxola

I całkowicie po polsku   :)  więc problem z głowy
W dzienniku wyprawy można notować dokładne informacje pogodowe ...od temperatury, ciśnienia,wiatru i zachmurzenia po stan wody. [2012-09-19 16:21]

Sitownik

Na androida chyba też jest sprawdzanie poziomu Wisły.. Jak jechaliśmy to w danej miejscowości pokazywało ten stan.. Fajna rzecz :) [2012-09-19 17:21]

Wonski79

jeżeli chodzi o stan wody to chyba najlepsza jest strona pogodynka gdzie oprócz stanu w niektórych miejscach jest i podana temperatura i przepływ. Jakiś czas temu napisałem sobie programik, który z tej strony pobiera dane stanu Wkry - mam tam działkę i sprawdzam często poziom wody.

Co do pomocnika wędkarza wspomnianego wcześniej przydało by się żeby miał opcje wyboru miejsca połowu w przypadku wymiarów ochronnych w niektórych miejscach obowiązują inne, tak jak i limity. Ale napisze do autora o tym i o bugu którego znalazłem.
[2012-09-20 10:20]

danon1973

Na Windows Phone jest aplikacja "Wędkarz".
Aplikacja jest po polsku a w niej:

1. Regulamin połowu ryb
2. Kalendarz brań
3. Dziennik połowów
4. Opisy polskich ryb wraz ze zdjęciami
5. Wykaz okręgów PZW wraz z dokładnymi adresami, telefonami i stroną www
6. Sposoby łowienia
7. Wiązanie haczyka, zakładanie przynęty, brania ryb
8. Wymagania na kartę wędkarską (opisane jest krok po kroku, co zrobić, gdzie się udać, żeby wyrobić kartę wędkarską)
9. Historia PZW
10. Humor wedkarski
[2012-09-20 10:48]

xrusek90

zlalazłem cos takiego na telefony z iOSem

http://itunes.apple.com/us/app/ryboszukacz/id557882588?mt=8

Ryboszukacz daje możliwość przeglądania dostępnych łowisk wędkarskich na terenie całego kraju. Mapa domyślnie obejmuje obszar o promieniu 25 kilometrów od aktualnego położenia Twojego telefonu determinowanego przez nawigację GPS. Ponadto możesz wyszukiwać dostępne łowiska po nazwie akwenu wodnego lub wyświetlać je według konkretnego województwa. Funkcja przełączania pomiędzy mapą satelitarną a drogową ułatwi Ci sprawdzenie dogodnego dojazdu do wybranego akwenu.

Wybierając dane łowisko będziesz mógł sprawdzić kto jest jego właścicielem, jaki jest jego rybostan czy też jaka panuje aktualna pogoda nad akwenem. Ponadto istnieje możliwość wykonania bezpośredniego połączenia telefonicznego do zarządcy, odwiedzenia jego witryny WWW oraz zredagowania wiadomości e-mail. Korzystając z funkcji “sprawdź pogodę” dowiesz się jaka jest prognoza pogody na kolejne trzy dni – co znacznie ułatwi Ci planowanie wędkarskich wycieczek.


Aplikacja zawiera wszystkie najbardziej niezbędne i przydatne wędkarzowi informacje:

- mapa łowisk (ponad 1200 pozycji)

- regulaminy połowów

- atlas ryb – zawierający:
opisy;
fotografie;
wymiary ochronne;
limity połowów dla poszczególnych gatunków;
najlepszy okres połowów;
sugerowane przynęty;
okresy ochronne;
informacje o rekordach;

- kalendarz brań - z wyszczególnionymi gatunkami na dany miesiąc

- prognoza pogody dla konkretnego łowiska (aktualną oraz na najbliższe 3 dni)

- informacje kontaktowe do właściciela wybranego łowiska (numer telefonu, strona www, adres e-mail)

- aparat – dający możliwość udokumentowania złowionej zdobyczy

- galeria – dzięki, której bardzo sprawnie opublikujesz swoje zdobycze w serwisie Facebook

- pełna integracja z serwisami społecznościowymi takimi jak Twitter oraz Facebook, które pozwolą Ci w bardzo prosty sposób podzielić się z przyjaciółmi informacją o Twoich zdobyczach


Mile widziane są wszelkie opinie, wskazówki, sugestie czy też propozycje nowych łowisk, które można wysyłać za pomocą funkcji “Wyślij opinię o produkcie” w zakładce “Opcje”.

Ryboszukacz może pełnić również rolę produktu edukacyjnego dla początkujących miłośników wędkarstwa.


Należy pamiętać jednak, że do osiągnięcia pełnej funkcjonalności aplikacji potrzebne jest stałe połączenie z internetem oraz wystarczająco mocny sygnał GPS, który ułatwi określenie Twojej lokalizacji.
[2012-09-24 16:11]

robban

Na  system z  iOSem jest tez fajny Fishing Calendar. Oczywiscie do pobranai z App Store. [2012-09-24 18:13]

piotr-grzelka

Na Androida jest "Pomocnik Wędkarza", oczywiście aplikacja DARMOWA

Zawiera:
- dziennik połowów
- atlas ryb
- kalendarz brań
- węzły wędkarskie
- regulamin połowu ryb

Dziennik połowów umożliwia zapisywanie historii złowionych ryb oraz warunków panujących na łowisku.
Dzięki atlasowi bez problemu rozpoznamy złowioną rybę lub przeczytamy informacje o niej.
Kalendarz brań pomoże w zaplanowaniu wyprawy.
Węzły wędkarskie to instrukcje krok po kroku pokazujące jak zawiązać pętelke na żyłce bądź umocować przynęte.
Regulamin pomoże gdy zapomnimy wymiaru ochronnego lub innego przepisu.


https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.aiba.angler


powstaje również strona http://pomocnik-wedkarza.pl


[2012-12-12 08:53]