APEL DO WĘDKARZY-wypuszczajcie klenie !

/ 29 odpowiedzi
Witam wszystkich kolegów po kiju i zwracam się z ogromną prośbą abyśmy wypuszczali nasze złowione piękne KLENIKI gdyż już są wyszykowane na tarło, gdyż przez ostatnie kilka dni złapałem parę sztuk i każdy był chropowaty oraz wyciekał z nich mlecz tu gdzież ikra.

Pomóżmy tym super rybą rozwijać swoją populację abyśmy mogli się cieszyć większą liczbą złapanych okazów i przezywać z nimi piękne przygody wędkarskie.

PROSZĘ ZWRACAJCIE UWAGĘ WĘDKARZOM KTÓRZY PRZYJECHALI PO RYBY A NIE NA RYBY I BIORĄ WSZYSTKO CO NA HAKU.

JEŚLI KTOŚ JEST ZEMNĄ NIECH SIĘ PODPISZE PONIEWAŻ W WIĘKSZOŚCI JEST SIŁA!!!!
Hanys005


Witam wszystkich kolegów po kiju i zwracam się z ogromną prośbą abyśmy wypuszczali nasze złowione piękne KLENIKI gdyż już są wyszykowane na tarło, gdyż przez ostatnie kilka dni złapałem parę sztuk i każdy był chropowaty oraz wyciekał z nich mlecz tu gdzież ikra.

Pomóżmy tym super rybą rozwijać swoją populację abyśmy mogli się cieszyć większą liczbą złapanych okazów i przezywać z nimi piękne przygody wędkarskie.

PROSZĘ ZWRACAJCIE UWAGĘ WĘDKARZOM KTÓRZY PRZYJECHALI PO RYBY A NIE NA RYBY I BIORĄ WSZYSTKO CO NA HAKU.

JEŚLI KTOŚ JEST ZEMNĄ NIECH SIĘ PODPISZE PONIEWAŻ W WIĘKSZOŚCI JEST SIŁA!!!!


Ja również jestem za syn na pewno też bo ostatnio dostał pięknego klenia i zwrócił mu wolność z resztą tak jak każdej rybie zwraca (2011/05/21 23:43)

HeadAche


Polowilem kleników ostatnio ale jak to mam w zwyczaju 100% ryb wróciło do wody. Dziś trafila mi sie certa w pięknych godowych barwach, naprawde zaskakujące jak ta rybka zmienia kolory w czasie tarła. (2011/05/21 23:56)

u?ytkownik52132


witaj.też jestem za.....c&r....klenik rullezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz..... (2011/05/22 08:58)

siemeklub


witam
w tym roku złowiłem już kilka ładnych sztuk , wszystkie wróciły do wody :)
ps . W Odrze już jakieś 3 tygodnie temu złowiony Kleń ( 49cm ) ociekał mleczem , więc chyba już wtedy był gotowy do tarła
pozdrawiam (2011/05/22 09:11)

kaban


Popieram i nie tylko w czasie tarła. (2011/05/22 12:30)

obcy91


Dziś z kolegą trafiliśmy na tarlisko (małe) klenia, atakowały co tylko się wrzuciło, czy wobler, czy obrotówka. W każdym bądź razie jak zorientowalismy się że to tarlisko (po paru minutach) daliśmy dyla stamtąd.

Ogólnie dziś siadł Bolek, i 2x Kleń rybki wróciły do wody. (2011/05/22 12:49)

rudyorm


Witam kolegów.Popieram oczywiście.W rzekach ryb niestety coraz mniej i jak my o nie nie zadbamy to nikt tego nie zrobi.Pozdrawiam (2011/05/22 20:03)

wojtek1619


zawsze powinno sie zwracać wolność tak pięknej i nieprzewidywalnej rybce jaką jest kleń  (2011/05/22 21:19)

bursztyn


jestem za, uważam,że rybki niezależnie od gatunku w czasie tarła należy wypościć, bo inaczej nie mieli byśmy co łowić za kilka lat (2011/05/22 21:33)

certa111


osobiście to jestem za wypuszczanie wszystkich ryb bez względu na to czy są na tarle czy nie!!!
należę do zwolenników wędkowania z pasji i przyjemności a nie dla posiłku!!! rozumiem zabrać jedną lub dwie "kilówki" ale nie tak by nasza lodówka była pełna ryb i oczywiście połowa sąsiadów obdarowana...
napewno każdy z nas słyszał od starszych kolegów po kiju że kiedyś były większe ryby i braly jak szalone!!! odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego teraz tak nie jest!!!!

pozdro dla wszystkich zwolenników łowienia dla zabawy!!! (2011/05/22 22:09)

bodzinski


ja tam wszystkie ryby puszczam chyba że rybie przy wyciągani coś uszkodze to po co sie ma Biedna męczyć ? (2011/05/22 22:13)

u?ytkownik76423


Wczoraj złowiłem 12 sztuk na spinna na Wiśle:) Jeden dostał w czerep reszta pływa i rośnie:) (2011/05/22 22:15)

u?ytkownik29933


To dziwne nad wodą zawsze spotykam wędkarzy którzy nie jedzą ryb i wypuszczają ale właśnie ale sąsiadowi nałowię bo lubi on rybkę
- kota mam to wezme mu z parę kilo bo za prędko nie przyjadę 
- kaczki w domu trzymam to przemielę i im dam bo szybciej będą rosły
- do oczka biorę
- szwagier przyjedzie i na grillu się zrobi
zawsze nikt nie bierze ale okazja zawsze się znajdzie by wziąć !!!

Nikt nie zabiera na forum ale w życiu jest inaczej nie srajcie głupot łowie między Wami i widzę  .
Klenia nie wezmę bo jak je glony to lubi nimi zalecieć jego mięso   .Poza tym mięso jest nie zbyt smaczne dla Mnie no ale ja na pstrągach wychowany :))

PS co do tematyki o ochronie się zgodzę wprowadzić zakaz połowu na klenia od marca do czerwca i spokój  . (2011/05/22 22:28)

Jack14


Ja ryby puszczam ale otworem odb...ym (2011/05/22 23:00)

u?ytkownik37642


Na portalu kleniowym jest sonda:
"Czy kleń powinien posiadac okres ochronny"
211-TAK
76-NIE
Warto zagłosowac,a dlaczego ta piękna rybka nie doczekała się przynajmniej okresu ochronnego nie rozumiem.Wiem że klenia jest dużo ale przecież to nie powód.Spróbujmy przynajmniej to wywalczyc a będzie to b.duży postęp. (2011/05/23 07:49)

pstrag222


a czemu jest walka tylko o klenia? jest jeszcze parę gatunków które zasługują na to (2011/05/23 08:18)

pawelz


Kazda ryba w okresie tarla powinna miec okres ochronny.
Dla mnie osobiscie najbardziej niezrozumialym jest zapis ktory mowi ze nie wolno lowic na tarliska ryb (pojecie bardzo trudne w wielu przypadkach do okreslenia) ale wolno te same ryby lowic w okresie ich tarla.
Jakas kompletna niekonsekwencja w przepisach. Jesli ryba plywa o obrebie swojego tarliska, to jest chroniona, ale jesli tylko sie wychyli nieopatrznie poza nie, to juz moze dostac w leb. (2011/05/23 09:36)

obcy91


Hmm z tym że jeśli byśmy zrobili okres ochronny klenia wydaje mi się że byłby problem z połowami na rzekach.
"od marca do czerwca"- szczupak (1maj), sandacz (1czerwiec), brzana (połowa czerwca), boleń(1maj), a właśnie te ryby się łowi na rzekach (spinning) nie wliczam tu pstrąga bo jest go na tyle mało że okres ochronny dobrze że ma. Zostaje okoń którego np. u mnie na odcinku 8km nie ma.

Ja zaczynam spinningować poczatkiem marca i co gdybym łowił na małego woblera przyszła PSR i zapytała co chcę złowić to powiem że płoć?

Oczywiście gdyby miało to odnieść sukces ten okres na klenia, to byłbym za! Bo chciałbym aby było ryby tyle ile łowił mój dziadek czy ojciec.

Grunt to wpajać od najmłodszego bajtla aby ryby wypuszczać, ewentualnie zabrać te 5sztuk w roku.

Ja ostatnią rybę jaką zabrałem to był leszcz 3lata temu i od tamtej pory wszystko ląduje w wodzie. Po prostu nie lubię smaku ryby :) (2011/05/23 09:44)

tasmaniak


oczywiście jestem jak najbardziej za Catch & release (2011/05/23 09:45)

Daniec


obcy91, a co robisz jak w marcu chodzisz za kleniem i siądzie Ci szczupły?!

Pozdrawiam

Daniec

(2011/05/23 10:22)

obcy91


jeszcze mi sie to nie zdarzyło:) (2011/05/23 10:39)

obcy91


Ale w zasadzie to ten okres to nie zły pomysł, byle by się nie czepiała PSR lub SSR'zy że łowię bo lubie i i tak ryby wypuszczam.

Chodzi mi tu tylko o kontrole. Bo jak w kwietniu łazisz z blachą czy gumiakiem 10-16cm. za szczupłym i wiesz ze go wypuścisz to ok, ale co jak Ci straż przyjdzie? Kłusujesz? Bo nastawiasz się za szczupłym.

Dlatego to samo może być z kleniem.

Czyli jakby nie patrzyć od 1maja można by było już łowić (bolen,szczupak) bo wcześniej jako kłusownik?! (2011/05/23 10:42)

obcy91


Bo co innego jest przyłów a co innego jak nastawiasz się na jedną rybkę.
Owszem w marcu mogę powiedzieć że chodzę za okoniem a kleń to tylko przyłów:) (2011/05/23 10:44)

szczupak2518


Ja ryby wypuszczam ale znam takich co ich mottem wędkarskim jest to że "Co na haku to w plecaku". Ale i tak bywa;) (2011/05/23 15:14)

barrakuda81


Popieram.Ogólnie jestem zwolennikiem zasady''złów i wypuść''która w moim przypadku odnosi się także do kleni i to nie tylko w okresie tarłowym. (2011/05/23 16:53)