Zaloguj się do konta

Antyzaczep na kotwicę - wahadłówka / obrotówka

utworzono: 2014/05/11 12:26
Leniwy

Witam wszystkich :D.

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowicie spinninguję na zalewie niedaleko mojego miejsca zamieszkania (średnio 2 - 3 - 4.5 m głębokości). Ryb jest dużo, ale ciężko je złapać, ponieważ zalew porasta masa zielska, można by rzec - podwodna łąka. Nie ma żadnych gałęzi, kamieni, po prostu jest bardzo gęste zielsko przypominające koperek. Ja nastawiam  się raczej chyba tylko i wyłącznie na szczupaka ze spininngu, o którym wiem , że bardzo lubi on przebywać właśnie w tej podwodnej trawie. Tylko jak go złapać, skoro pustą kotwicę wyciągam z wody 1 raz na 10 rzutów? Cały czas holuję masę tego zielonego dziadostwa.

Rzucam głównie na blachy wahadłowe, obrotówki ponieważ niezbyt lubię gumy czy woblery.
Dominujący drapieżnika w łowisku to chyba raczej tylko szczupak. Niektórzy mówią, że z antyzaczepem ryba biorąca delikatnie się nie zatnie. Tylko odkąd to szczupak bierze delikatnie?


Może macie jakieś swoje patenty / sposoby jak temu zaradzić? Zielsko to pokrywa 1/2 zalewu, ale tam gdzie go niema dno jest piaszczyste, sam żółty piasek i o złapaniu tam szczupaka mogę chyba tylko pomarzyć. Dziękuję z góry za pomoc :D
[2014-05-11 12:26]

JOPEK1971

Witam wszystkich :D.

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowicie spinninguję na zalewie niedaleko mojego miejsca zamieszkania (średnio 2 - 3 - 4.5 m głębokości). Ryb jest dużo, ale ciężko je złapać, ponieważ zalew porasta masa zielska, można by rzec - podwodna łąka. Nie ma żadnych gałęzi, kamieni, po prostu jest bardzo gęste zielsko przypominające koperek. Ja nastawiam  się raczej chyba tylko i wyłącznie na szczupaka ze spininngu, o którym wiem , że bardzo lubi on przebywać właśnie w tej podwodnej trawie. Tylko jak go złapać, skoro pustą kotwicę wyciągam z wody 1 raz na 10 rzutów? Cały czas holuję masę tego zielonego dziadostwa.

Rzucam głównie na blachy wahadłowe, obrotówki ponieważ niezbyt lubię gumy czy woblery.
Dominujący drapieżnika w łowisku to chyba raczej tylko szczupak. Niektórzy mówią, że z antyzaczepem ryba biorąca delikatnie się nie zatnie. Tylko odkąd to szczupak bierze delikatnie?


Może macie jakieś swoje patenty / sposoby jak temu zaradzić? Zielsko to pokrywa 1/2 zalewu, ale tam gdzie go niema dno jest piaszczyste, sam żółty piasek i o złapaniu tam szczupaka mogę chyba tylko pomarzyć. Dziękuję z góry za pomoc :D



Spróbuj łowić na poppery.


[2014-05-11 12:36]

Sitownik

Popieram kolegę na górze, popery tutaj będą świetnym rozwiązaniem. Rozważ też stosowanie gum, np. predator u mnie świetnie się sprawdzają i też mam łowisko z zielskiem, i rzadko zdarza się żebym ciągnął samo zielsko :) [2014-05-11 12:56]

Leniwy

Popieram kolegę na górze, popery tutaj będą świetnym rozwiązaniem. Rozważ też stosowanie gum, np. predator u mnie świetnie się sprawdzają i też mam łowisko z zielskiem, i rzadko zdarza się żebym ciągnął samo zielsko :)



Pytanie tylko czy w ogóle mogę próbować na nie łapać, bo wędkę mam chyba raczej pod typowy spinning.

Pare pytań:

- Ile waży popper?
- Jaki opór stawia w wodzie?
- Jak się go prowadzi?
- Jakie cw wędki będzie najodpowiedniejsze?
- Czy jest on skuteczny?
- Często łapiecie na nie szczupaki?

Wędkę mam nową, dzisiaj mija jej 3 dzień. Jest nią Dragon Millenium Pike 2.7m 10 - 35.
Do tego kołowrotek Spro  Passion 730 + żyłka Dragon HM 69 0.251 mm. Nie mam już dużo w portfelu.


I jeszcze jedno pytanie:
Popery z tego co wiem to takie powierzchniowe woblery tak?

Wobec tego jaką wartość musi wynosić MAXymalna  głębokość łowiska w którym na nie łapiemy? Bo jeśli zalew ma u mnie 5 m głębokości a poper będzie prowadzony po tafli wody to chyba trudno o to aby go szczupak zauważył? ;d
[2014-05-11 13:06]

wirefree

Poppery sa bardzo skuteczne szczupak i okon sie zapina ale w cieplych porach roku, zylka 0.25 bardzo gruba daleko lekkim poperem nie rzucisz. Ja uzywam 0.20  max 0.22 zylek i poper do tego w lecie.Jak prowadzic zobacz filmy na youtube [2014-05-11 13:57]

Leniwy

Poppery sa bardzo skuteczne szczupak i okon sie zapina ale w cieplych porach roku, zylka 0.25 bardzo gruba daleko lekkim poperem nie rzucisz. Ja uzywam 0.20  max 0.22 zylek i poper do tego w lecie.Jak prowadzic zobacz filmy na youtube



Z reguły jest tak, że nawet jeśli mam żyłkę dobrą (według Ciebie 0,20) to lekkim poperem i tak nie rzucę daleko z uwagi na wędkę którą posiadam. Wszyściusieńko wypisałem post wyżej nad Twoim.

"Lekki" to pojęcie względne... Ile według Ciebie g to znaczy lekki? I ile g powinny ważyć typowe szczupakowe poppery? Okoń póki co mnie na razie w ogóle nie obchodzi.



Byłby ktoś w stanie odpowiedzieć przynajmniej na większość zadanych przeze mnie pytań? :D
[2014-05-11 14:25]

JOPEK1971

Poppery sa bardzo skuteczne szczupak i okon sie zapina ale w cieplych porach roku, zylka 0.25 bardzo gruba daleko lekkim poperem nie rzucisz. Ja uzywam 0.20  max 0.22 zylek i poper do tego w lecie.Jak prowadzic zobacz filmy na youtube



Z reguły jest tak, że nawet jeśli mam żyłkę dobrą (według Ciebie 0,20) to lekkim poperem i tak nie rzucę daleko z uwagi na wędkę którą posiadam. Wszyściusieńko wypisałem post wyżej nad Twoim.

"Lekki" to pojęcie względne... Ile według Ciebie g to znaczy lekki? I ile g powinny ważyć typowe szczupakowe poppery? Okoń póki co mnie na razie w ogóle nie obchodzi.



Byłby ktoś w stanie odpowiedzieć przynajmniej na większość zadanych przeze mnie pytań? :D



Po co chcesz daleko rzucać,szczupaki podpływają bardzo blisko brzegu zwłaszcza na zarośniętym bajorku,tam mają jedzonko które objada się tym co na trzcinach żyje. Teraz chruściki będą na płytko,płotki będą się obżerały tym pokarmem a szczupaki będą tam na pewno,jedynie temperatura wygna je tam gdzie chłodniej(głęboko)Próbuj i wyciągaj wnioski,czasem zacieniony odcinek jeziora może dać świetnego szczupaka.


[2014-05-11 15:08]