Zaloguj się do konta

Anonimy

utworzono: 2010/02/21 11:51

Zaskoczony jestem dwulicowością niektórych kolegów tutaj piszących, pozwalają sobie na doradztwo, wytykanie błędów i nic nie mam przeciwko temu. Tylko jaka jest wartość tych porad skoro wstydzi sie swego nazwiska czy też własnego wizerunku. Czyżby brak odwagi nadrabiali sarkazmem ?

Pozdrawiam

[2010-02-21 11:51]

Rozwiń temat Kris, bo nie bardzo kojarzę o jakich postach i jakich wątkach piszesz. Teza oczywiście prawidłowa. Sporo  anonimowych literatów tutaj.
[2010-02-21 11:57]

Mam na myśli fikcyjne konta tworzone na potrzeby szybkiej riposty, możliwości wypowiedzenia się pod przykrywką anonimowości, bo tak jest najłatwiej. [2010-02-21 12:27]

W razie, gdyby ktoś podejrzewał o założenie fikcyjnego konta jakiegoś użytkownika portalu to mogę pomóc. Jako moderator mam możliwość sprawdzenia adresów IP ludzi, którzy piszą na forum. W momencie gdy podejrzewacie kogoś o takie zachowanie piszcie do mnie wiadomość z nazwą konta właściwego oraz nazwą tego fikcyjnego. Jeżeli uda nam się zdemaskować kilku takich życzliwych kolegów to na pewno kolejny dwa razy się zastanowi zanim coś napisze.
Oczywiście jeśli podejrzenia się nie potwierdzą, czyli adresy IP nie będą się różnić to wszystko zostaje bez publikacji na forum :)
[2010-02-21 12:34]

To się zacznie polowanie na wiedźmy:)
[2010-02-21 12:38]

A czemu nie zapolować? Skoro polują na nas pod przykrywką jakiegoś dziwnego nicku próbują wszczynać awantury to czemu nie zapolować?
[2010-02-24 20:44]

Zabronić regulaminowo rejestrowania się bez podania redakcji prawdziwych danych. Na Profilu pozostawić tylko pseudonimy i przynależność do koła. Oczywiście umieszczenie zdjęcia może pozostać w gestii dobrej woli wędkarza . Obawy o dane osobowe nie miały by sensu bo nie były by udostępnione .A może jakieś lepsze pomysły?Pozdro. [2010-02-24 21:06]

kazik

Już poruszany był ten temat , ale jak widać bez rezultatów . Pojawiło się wielu nowych nie szanujących nas kolegów z portalu . Nie jest to uczciwe jeżeli ktoś rozpoczyna dyskusję , wyraża własne opinie , prowokuje do zatargów lub stara się zająć miejsce tych co usunięto będąc anonimowym . Jeżeli kogoś stać na napisanie własnego zdania to powinno  go stać na podpisanie się pod tym chociaż własnym wizerunkiem . Ludzie uczciwi niczego się nie boją i nic nie mają do ukrycia . Ja rozumiem że nie można nikogo zmusić do takiego zachowania , ale chociaż niech ci co chcą zaistnieć , lub podejmować jakąś działalność na tym portalu niech z szacunku dla innych umieszczą swój wizerunek lub awatar . Ja proponuję to co niejednokrotnie było proponowane , a mianowicie jeżeli ktoś anonimowy podejmie dyskusję to nie podejmować jej do póki nie uzupełni jej wizerunkiem . Jedynie tylko należało by zwrócić uwagę takiej osobie . Ja od dzisiaj postaram się tak robić i w każdej dyskusji postaram się zwracać uwagę na to . Może i narażę się niektórym ale jakiś szacunek nam się należy jeżeli będą wymagali naszych opinii lub podjęcia dyskusji .

[2010-02-25 09:23]

pawelz

Zabronić regulaminowo rejestrowania się bez podania redakcji prawdziwych danych. Na Profilu pozostawić tylko pseudonimy i przynależność do koła. Oczywiście umieszczenie zdjęcia może pozostać w gestii dobrej woli wędkarza . Obawy o dane osobowe nie miały by sensu bo nie były by udostępnione .A może jakieś lepsze pomysły?Pozdro.

Jak chcesz zweryfikowac poprawnosc danych ?.
Usatysfakcjonuje Cie jesli napisze ze nazywam sie Jan Kowalski z Radomia i mam 40 lat ?.
Kolo tez moge podac z ksiezyca (a co jesli jestem niezrzeszony - znam osobiscie kilku takich wekarzy ktorzy zrezygnowali z czlonkostwa w PZW, placa jako niezrzeszeni i za to ich podziwiam, mnie na taki gest nie stac).
Ja na wszystkich formach mam nick PawelZ i tego nie mam zamiaru zmieniac. I wiecej nie podaje, bo nie widze takiej porzeby. Zludne jest myslenie, ze jak ktos podal imie i nazwisko, to juz nie jest anonimowy. IP tez moge ukryc, jesli tylko bede mial ochote. Sa dziesiatki serwerow PROXY
z ktorych mozna skorzystac.
Caly czas powraca ten temat na forum, ale zrozumncie, nic kompletnie nie da. Ktos jak bedzie mial ochote wszczynac burdy, zrobi to. Czy bedziecie kazali mu podac imie i nazwisko, czy nie.
[2010-02-25 14:05]

kazik

Mi głównie nie chodzi o imię i nazwisko , choć powinno być , ale o wizerunek . Twarz na zdjęciu łatwiej jest rozpoznawalna i jeżeli ktoś podszywa się pod kogoś to prędzej czy później zostanie namierzony przez właściciela wizerunku , lub jego znajomych , a wtedy to już typowo sprawa prokuratorska . Następną kwestią jest to że  dlaczego mamy się ukrywać co czujemy się winni , lub mamy złe intencje , to nie poważne żeby ktoś usilnie angażował się w dyskusje i jednocześnie robił z nas wariatów nie traktując poważnie .

[2010-02-25 14:26]

pawelz

Nie mam zlych intencji, nie ukrywam sie bo chce komus zaszkodzic czy dopiec.
Z nikim nie mam zamiaru isc na wojne. A podaje tyle danych, ile uwazam za sluszne.
Wypelnianie formularzy, wklejanie zdjec itp. nic nie wnosi.
Jesli ktos pisze bzdury, obraza innych i wywoluje jedynie awantury, to najlepiej go po prostu olac. I nie bedzie to mialo znaczenia czy wkleil zdjecie czy nie
[2010-02-25 15:02]

kazik

No i kolego teraz rozmawiamy w taki sposób że kolega widzi mnie i może sobie wyobrazić jakim jestem człowiekiem , a ja nie mam tego komfortu i mam wrażenie że rozmawiam z duchem który może okazać się nawet dziewczyną lub uczniem pierwszej klasy podstawówki . To jest ten brak przyzwoitości i poszanowania innych rozmówców o którym niejednokrotnie wspominałem . Co takiego ważnego może być aby postawić to nad własny honor i godność i nie móc przyznać się do własnych wypowiedzi i opinii .

[2010-02-25 18:25]

Nie wiem jak wam, ale mi nie zależy na tym, żeby znać twarz osoby z którą piszę. Może być kobietą, dzieckiem, emerytem... nawet murzynem :D liczy się tylko to jak ta osoba pojmuje wędkarstwo i rzeczy ściśle z tym związane. Osoba mówiąca jakieś głupoty z wklejonym zdjęciem nie jest warta więcej niż osoba bez niego. Analogicznie do tego traktuje mądre wypowiedzi.
A pomysł ze zdjęciami nie przejdzie. Dlaczego? Bo to portal masowy, zrzeszający wszystkich chętnych bez żadnej selekcji użytkowników. Mogą się tu zarejestrować wędkarze, uciekinierzy z galopuje.pl, panie poszukujące porządnych mężczyzn (a wiadomo, że wśród nas takich nie jest mało!!!). Redakcja portalu czerpie zyski z ilości użytkowników, każdy artykuł dodany na ich stronę jest de facto środkiem do poprawy statystyk które prowadzą do określonego celu czyli do czerpania finansowych zysków. Sprytne, nieprawdaż? ;d
Wymagać zdjęcia możemy sobie na półprywatnym forum, gdzie jest 50 użytkowników i każdy musi być "zatwierdzony" przez administratora.
[2010-02-25 18:43]

kazik

Ale kolego,, czermin” nikt nikogo nie przymusza , ale jeżeli ktoś chce zaistnieć lub brać czynny udział w tworzeniu tego portalu to wypadało by się jakoś pokazać i własnym wizerunkiem podpisywać się . Nie wymagam od wszystkich tylko od tych co mają odwagę coś pisać po to aby inni czytali i o wiele inna jest dyskusja jeżeli traktujemy się jednakowo . Nie uważam żeby jacyś uciekinierzy , czy szukający partnerów użytkownicy byli anonimowi i nie rozumiem takich powodów , przecież to nic złego .

[2010-02-25 19:08]

skyrok

A po co ta walka o coś czego i tak nikt nie doceni i nie uszanuje? Jesteśmy bo jesteśmy ostatnie wydarzenia portalowego życia wiele udowodniły. 
[2010-02-26 12:25]

Kolego bądż koleżanko SKYROK ,rozwiń żdziebko myśl bo ni h... nie rozumiem,oddychaj jak piszesz
[2010-02-26 18:39]

kozinho1978

Szacuneczek koledzy, szanuję podjęty przez Was temat.

Wklejanie zdjęć nie może świadczyć o pełnej rzetelności portalowicza, zaś ich nie wklejanie nie może być zwierciadłem nierzetelności i obłudy, więc więcej tolerancji Bracia.

[2010-02-26 22:30]

Jak sobie wkleję zdjęcie kolegi z klasy to co? Będe szanowany? a jak nie wstawie zdjęcia to po ip mi zaraz polecicie?
[2010-02-27 21:15]

Uważam że poprostu wymaga tego przyzwoitość,zabierasz głos,wypowiadasz sie tu i tam,oceniasz czyjąś pracę,to dlaczego nie?boisz się czegoś?Jak można brać na poważnie kogoś kto nawet nie chce fotki wstawić.
[2010-02-27 21:50]

Różne ludzie mają pomysły i domysły. Już kilka chamskich pomówień na tym portalu było. Człowieka bez twarzy ciężko o coś posądzić.
[2010-02-27 21:55]

ja mysle ze to Ci mlodzi czegos sie obawiaja - a moze mysla ze jak czlowiek mlody to bedzie olewany - moim zdaniem trzeba miec szacunek do wszystkich bez wzgledu na wiek
[2010-02-27 21:56]

W niektórych krajach arabskich kobiety mają zasłonięte twarze. Czy dla niektórych to też brak szacunku? Czy takie osoby są gorsze?
[2010-02-27 21:58]

Napewno o wiele mniej wiarygodne,pojawiają się znikąd i sieją zamieszanie,tak ja ty właśnie
[2010-02-27 22:03]

Jakie zamieszanie? Co ja takiego napisałem(zrobiłem)? Czy obraziłem kogoś? Nie przypominam sobie.
Gdybym wkleił jakąś skopiowaną z neta twarz to pewnie nie zauważył byś moich komentarzy
[2010-02-27 22:40]

kazik

Kolego ,,Prawda” to wklej to zdjęcie kolegi z klasy lub z Internetu , ale wcześniej zapytaj o pozwolenie bo jak wyjdzie na jaw że podszyłeś się pod czyjś wizerunek to może być nie ciekawie i nie tylko na portalu , ale i w sądzie . Wcześniej czy później to ktoś ze znajomych lub sam właściciel i tak to zobaczy bo do tego portalu mogą wejść wszyscy i każda wyszukiwarka będzie otwierała  , ale wtedy już nie będzie odwrotu .

[2010-02-27 23:08]

Dlatego wolę  nie wkleić żadnego i odpierać ataki zwolenników jawności niż wkleić czyjeś i martwić się czy mnie ktoś na tym nie przyłapie. A już najbardziej nie chciałbym wstawić swojego i narazić się na ataki i chore wymysły portalowych wszechwiedzących.
[2010-02-27 23:29]