Zaloguj się do konta

Anaconda Tiki Taka

utworzono: 2015/04/02 21:58
seba2186

Witam wszystkich mam pytanie a za razem problem odnośnie sygnalizatorów ANACONDA tiki taka chciałem zakupić sygnalizatory 3+1 tylko przy sprawdzaniu sygnalizatorów z centralką na centralce nie pojawiało sie od razu powiadomienie o braniu tylko po jakis 2 sek.(jedno piknięcie na sygnalizatorze po 2 sek. na centrali)Po tym opóźnionym  poinformowaniu na centralce gdy zrobiłem odjazd na sygnalizatorze to wtedy centrala normalnie pokazywała branie tak jak sygnalizator, do puki nie było dłuższej przerwy 10/15 sek, miedzy drugim testem. I znowu to samo jak opisałem po wyżej. Centralka jest 1;1
Czy ma ktoś moze takie sygnalizatory i moze mi pomóc, co moze być nie tak ewentualnie. Co mozna zrobić zeby było ok. MOZE TRZEBA ZRESETOWAC CENTRALE? TYLKO JAK? Nigdzie nie moge znalesc w internecie dokładnego objasnienia po polsku tych sygnalizatorów! Acha jezeli ktoś moze posiada te sygnalizatory a mógłby nagrać krótki filmik jak działają jego sygnałki to byłbym bardzo wdzięczny.
[2015-04-02 21:58]

notaki

Mogę tylko przypuszczać, ze centralka przechodzi po jakimś czasie w stan uspienia ( oszczędzanie energii ) i wybudzanie jej z tego stanu tyle własnie trwa.
Po wybudzeniu jej praca synchronizuje się z sygnalizatorem, po czym - po przerwie - znow wraca w stan czuwania.

Nawiasem mowiąc.... centralka ma sens gdy jestes dalej od wedek.
Więc te 2 s. nie zmieną nic.
Nie zdazysz dobiec do wedek będąc dalej, jesli "pikniecie" było pojedyncze, nawet gdyby odbiornik działał synchonicznie.
A jesli jest odjazd ryby, to już jest zacięta i ta zwłoka nic nie zmienia.
[2015-04-02 22:15]

seba2186

Witam czyli rozumie ze tej centralki nie mozna inaczej zaprogramować? a reset centrali moze pomóć jak myślisz?
[2015-04-03 19:34]

notaki

Nie znam kompletnie tego modelu, elektroniki i softu  jaki zawiera, więc nie będe filozofował.

Byc może istnieje możliwość zmiany w trybie serwisowym czasu po jakim centralka przechodzi w tryb czuwania, ale mało prawdopodobne jest by ustawienia fabryczne przewidywały likwidację trybu czuwania.

Nie sądzę więc  by reset cokolwiek zmienił ( sprzęt dostarczany jest zazwyczaj na ustawieniach defaultowych ) ... chyba, że coś sam kombinowałeś  , próbowałes ustawiać etc. nie mając pojęcia co robisz.

[2015-04-03 19:43]

seba2186

nic nie kombinowałem ze sygnalizatorami ani z centraklą po prostu w sklepie testowałem razem ze sprzedającym i nie spodobało na sie nam ta funkcja. A co mi sie przypomina ze na targach w zabrzu testowałem  te same tygnalizatory i było wszysto normalnie tak jak we wszystkich zestawach z centralką.
[2015-04-03 21:28]

monsterfishing

Tak jak pisze kolega wyżej... Po mojemu albo jest coś uwalone bo może tak być, albo źle napisany program który tak o to beznadziejnie usypia moduł 2 sek. to długo! Na wstanie procka wystarczyło my 2 ms. ;) A powiedz mi jak zakręcisz samym synalkiem to on generalnie natychmiast pokazuje branie tak? Nie patrząc na centralkę?P.SJeśli jest to tak fabrycznie to nic z tym już nie zrobisz, bo nie sadzę aby Anaconda to Ci przeprogramowała ani inny magik bez znajomości wsadu... w postaci takiej anie innej, amen.
[2015-04-03 23:10]

notaki

Powiem tak... uzywalem swojego czasu sygnałków z centralką (skośnookiej  firmy XXX ) i bylo tak:
Centralka miała wlasną częstotliwość powtarzania dzwięku - niezalezną od szybkości brania i związanej z nia częstotliwości "pikania" sygnalizatora. Nie dzialałą więc do konca synchronicznie a była po prostu wzbudzana sygnałem z sygnalizatora i pikała sobie dopóki ów sygnał dostawała.

I rzeczywiście pierwszy sygnał z sygnalizatora był opóźniony .. przypuszczac mogę ,że  soft napisano "przerwa-sygnał-przerwa sygnał " a nie odwrotnie, więc po wzbudzeniu centalki pierwsze co słyszeliśmy to owa przerwa.
Może i u Ciebie tak jest, choć mój komplet kosztował ok 200 zł a nie ponad 500 - jak Twój ;-)
[2015-04-04 10:03]

seba2186

tak jak samym sygnalizatorem zakręcę to jest normalnie branie pokazane na sygnalizatorze. A jak miałem inne zestawy sygnalizatorów innej firmy to na centrali był odrazu sygnał jak tylko sygnalizator zadziałał
[2015-04-04 17:09]