Anaconda, Daiwa-wybór, opinie

/ 4 odpowiedzi
Witam, po wielu godzinach przegladania stron dokonalem selekcji miedzy wedziskami karpiowymi jak i kolowrotkami. W ostatecznosc wybralem kilka: kije: Anaconda Antigua 3,5lbs 13ft, Anaconda Nighthawk 3,5lbs 13ft, DAIWA Windcast Carp 3,5lbs, 13ft, DAIWA Emble Carp 3,5lbs, 13ft.kołowrotki: Anaconda VIRGIN RUNNER 12000, Anaonda MAGIC RUNNER IV 6500, Anaconda Xcovery 12000, jest takze jeszcze jeden model ale troche drogi DAIWA windcast br 4500,5500 LDAi teraz prosil bym o jakies opinie na powyzsze sprzety. Wszystko bardzo podobne jednak sa roznice takie jak przelotki SIC czy FUJI no i nie wiem czy we wszystkich 1 przelotka to 50mm no bo to podstawa moim zdaniem do dalekich rzutow. No iii wedzisko sluzyc bedzie mi glownie do dalekich rzutow no ale nie chcialbym tez twardej maczugi ze karpie to wyrywac z wody bede. Mam zamiar rzucac ciezarkiem dosc ciezykimi w dodatku wraz z PVA. Kolowrotek rowniez BIG Pit do dalekich rzutow. Uzywac bede raczej plecionek ze wzgledu na duze odleglosci. Jezeli mieliscie stycznosc z tymi sprzetami prosze o jakies opinie wady zalety. Pozdrawiam
użytkownik102837

Jeśli chodzi o kij to ja obstawiał bym daiwe Windcast. Mam dwa takie kije z seri feeder. Kije robią wrażenie, swoją mocą i wykonaniem dlatego też jestem za daiwą. Co prawda karpiówek z tej seri nie mam ale jakbym miał je kupować to pewnie sięgnął bym po nie. A jeśli chodzi o kołowrotek to z tych co wymieniłeś nie miałem do czynienia ale słyszałem dobre opinie znajomych na temat Magic runner. Od siebie mogę polecić młynek nie najmłodszy ale za to sztywny i mocny jak Shimano po 1200zł, a jest nim okuma trio bf 65. Do karpiówki akurat i teraz przeceny są tego modelu. Jeśli stawiasz na solidność to polecam.  (2015/12/28 06:52)

soniq3443

co do używania plecionki,to raczej na takie odległosci raczej nie polecam,zastanów się nad żyłką.Jeżeli będziesz łowił z rzutu z PVA to będzie maź 100 metrów i nie wierz w to że pierwsza przelotka "50" w jakiś drastyczny sposób to zmieni.co do kiijaszków to w tej półce cenowej praktycznie wszystkie są zbliżone możliwościami i jakosciowo,musisz uważać przy pakowaniu do pokrowca bo te 50 mm serio ciężko zmieścić.Z wędek które opisałeś to jedynie miałem Anacondę w ręku ,mega plus to 5 lat gwarancji jak dla mnie to odrobinę za sztywna ,a co do młynków to MR IV prócz gubiącej się podkładki pod szpulą to nie słyszałem żadnych złych opinii (2015/12/28 21:15)

JKarp

Nie znam tych wędek o które pytasz jednak wybrałbym czy tak czu tak Anacondę.
Nie wiem jak teraz ale DAIWA miała problemy z czasem serwisowania a ANACONDA nie dość, że pięc lat gwarancji to i z serwisem problemu nie ma.
JK (2015/12/29 14:24)