Zaloguj się do konta

Amury

utworzono: 2011/02/05 17:53
TheNutka11

W naszym zalewie w Krynkach są duże amury ale nie bardzo da się je złowić ze względu na to że po tylu latach w zalewie są już doświadczone i nie biorą na wszystkie dotąd przynęty.Prosze o pomoc !!
[2011-02-05 17:53]

korcholio

Najlepiej będzie złapać go na kulkę wodną zakłada się kulkę wodną i skórki chleba bardzo dobrze biorą:):) polecam!! [2011-02-05 18:01]

Jędrula

Amura najlepiej nęcić kilka dni , oczywiście można go złowić z lotu ale na pewno łatwiej go dopaść po długotrwałym nęceniu . Zazwyczaj nęcę amury kukurydzą w trzech smakach a mianowicie :

• kukurydziany :)

• truskawkowy

• morelowy

Sporo gotowania bo wszystkie smaki trzeba '' obrobić'' osobno jednak bardzo się opłaca .

Ja nęcę minimum 4-5 dni a optymalnie byłoby 10-14 .

[2011-02-05 18:47]

markus76

Nie wiem kolego jak to jest z tą rybą na zalewie,ale mam staw 15x20 i na tym stawie łowiłem na skórki chleba,zestaw prosty żyłka spławik i hak bez żadnego obciążenia tak żeby chleb był na powierzchni.
życzę powodzenia.
[2011-02-05 18:49]

rolo81

witaj kolego amur jest cwany ja łowię na rzece i powiem ci że mam stanowisko już prawie 3 latka nęcę kuku parzoną karmie co 3 dni sypię po 20l kuku łowie na zestaw włosowy zanim zasiadłem z wędkami nęciłem przez 2 tygodnie i pierwsze branie miałem dopiero po tygodniu czasem przez 2 tygodnie nie miałem żadnych brań ale na tym polega cierpliwość pozdrawiam
[2011-02-05 19:06]

piotrcarp

kolega rolo ma racje na amura trzeba se lowisko przygotowac amur lubi se pojesc zeby go przechytrzyc trzeba sypac minimum wiaderko dziesiecio litrowe co drugi dzien wtedy bedziesz mial szanse sie z amurem zmierzyc ja jak mam w lowisku amury to dziennie takie wiaderko parzonej kukurydzy sypie do tego kuleczki ale wiecej bran mialem na kukurydze [2011-02-05 22:25]