Zaloguj się do konta

Amur - zarośnięty staw

utworzono: 2013/07/31 00:36
wojtoos27

Witam, Koledzy i Koleżanki Wędkarze. Mam do was pytanie i proszę o udzielenie mi rady. Niedaleko mnie jest staw, w którym jakiś czas temu pływały bardzo duże ryby. Niestety staw z roku na rok zarastał i w tym momencie jest problem, żeby zarzucić wędkę, aby czegoś nie urwać. Najwięcej jest moczarki, która jest w każdym miejscu w stawie. Moje pytanie jest następujące. Czy gdybym kupił troszkę Amurów, np. z 5 to czy pomogło by to coś ? Czy Amury mogłyby trochę ten staw oczyścić ? Proszę o odpowiedź. [2013-07-31 00:36]

mango24h

Kup 6  sztuk na pewno pomoże
[2013-07-31 00:43]

kuba12345335

tylka takie male amurki to nic nie zmini zeby choc bo 2.5 kila miały to one bede to oczyszczac powiem tyle na koniec amur je wszystko ci zielona nawet jak galaz zwisa nad zbiornikiem to te do niej skaczo z wody i obgryzaja liscie

[2013-08-02 15:03]

jacek placekkk

u mnie stawek co roku zarastał moczarką i rogatkiem i wpuściłem w tamtym roku dwa amurki po ok  15 cm i myślałem że przepadły bo zarastało dalej i nie było ich widać  a w tym roku nic nie zarasta a amury mają już na oko po 40 cm może nawet więcej i wszystka trawa jest wyskubana nawet na brzegach skubią, teraz przynoszę  im rzęsę z pobliskiego stawu to wiadro 15 litrów znika co tydzień karpie też ją jedzą u mnie dwa amury robią spustoszenie w stawie szer.6m, dł.20m i staw nie zarasta :) [2013-08-02 16:30]