Zaloguj się do konta

Amur w stawie.

utworzono: 2013/05/31 13:53
savon

Witam.
Mam 0 wiedzy o amurze mam staw 9x5m głębokość maksymalna 2m. Jutro jadę po więcej roślinności po lilie i różne takie możecie mi doradzić co dobrze czyści wodę i ładnie wygląda.
Mam takie pytanie czy amur zje te "glony" co osadzają mi się na ściankach stawu? I czy opłaca mi się wpóscić ich kilka ? Dodam że będzie w stawie lin,karaś,karp i więcej nie mam pomysłu doradzcie mi co mozna tam jeszcze zrobić jaka rybe wpóscic dodam ze jest to wszystko nowe. Pozdrawiam

[2013-05-31 13:53]

szefffu

Witam,
jeśli wszystko jest nowe, to rośliny, rośliny i jeszcze raz rośliny. Mało ryb. Do czasu osiągnięcia równowagi biologicznej.
Amur owszem wyjada glony, ale potem wydala resztki, które są pożywką dla nowych glonów. I tak koło się zamyka (rada pewnego ichtiologa).
Pozdrawiam,Adam. [2013-05-31 19:21]

szefffu

Sory za błąd, nie amur tylko tołpyga zjada więcej glonów.Amur wytnie Ci większość roślin w stawie (nawet pałki).

[2013-05-31 19:25]

savon

aha dziękuje bardzo za pomoc :)
[2013-05-31 20:07]

jacek placekkk

Jak będziesz karmił rybki to amur będzie jadł pokarm również ten dla innych ryb nie je tylko samych roślin w stawie ja karmie karpie kukurydzą, bułeczkami i pływającym pokarmem takimi pałeczkami i amur zjada to z karpiami  z powierzchni lubi bułeczki jeść bardzo a rośliny je wtedy gdy niema innego pokarmu jak przestaje karmić karpie dłuższy czas  to pełno powyrywanych roślin pływa po stawku :) [2013-05-31 21:18]