Zaloguj się do konta

Amur na owoce

utworzono: 2013/08/10 20:20
Killer45

Witam serdecznie!W najbliższym czasie wybieram się na amura na łowisko Wróblowa. Przekonalem sie ze sa tam wielkie sztuki podczas zasiadek karpiowych, amury wielokrotnie pokazywały sie tuz pod powierzchnią lustra wody. Jak dotad przechytrzyłem jednego ale niewielkiego. Do rzeczy:Co sadzicie o zanęceniu łowiska śliwkami? jaki zestaw końcowy zastosować do takiego łowienia? I najwazniejsze: w ktorym momencie brania ciąć amura ( biorą bardzo dziwnie, najpierw bombka podjeżdża do kija, następnie opada do ziemi, po czym znowu podnosi się. Po drugim podniesieniu powinna być jazda juz z wolnego biegu. Nie wiem od czego to zależy, ale z reguły zaciecie w 1 i 2 fazie brania konczyły się pudłem). Proszę o dop i pozdrawiam :D [2013-08-10 20:20]

Cześć!
O łowieniu amurów wiem niewiele ale powiem co wiem. Ja bym wolał łowić na kulki niż na śliwki bo kulkami łatwiej zanęcić, drobnica ich nie zje, nie spadną z włosa itp. Co do brania to uważam że najlepszy byłby zestaw samozacinający i kulka na krótkim włosie- tak żeby dotykała haka. Powinien zaciąć się sam. Najlepszy byłby jeszcze ciężki ciężarek bo amur ma twardy pysk.

Pozdrawiam :)
[2013-08-10 21:00]

notaki

Cześć!
O łowieniu amurów wiem niewiele (...)


Damian :-) z całym szacunkiem, jeśli wiesz niewiele, to na jakiej podstawie cokolwiek radzisz ?. Dzielmy się swoją wiedzą i doświadczeniem, a nie własnymi przypuszczeniami :-) [2013-08-10 21:35]

Reject

Cześć!
O łowieniu amurów wiem niewiele ale powiem co wiem. Ja bym wolał łowić na kulki niż na śliwki bo kulkami łatwiej zanęcić, drobnica ich nie zje, nie spadną z włosa itp. Co do brania to uważam że najlepszy byłby zestaw samozacinający i kulka na krótkim włosie- tak żeby dotykała haka. Powinien zaciąć się sam. Najlepszy byłby jeszcze ciężki ciężarek bo amur ma twardy pysk.

Pozdrawiam :)

Witam. W moim wypadku łowienie amurów na kulki było nie efektywne wręcz fatalne, dużo lepiej sprawdziła się kukurydza, liść sałaty, owoce np. mandarynka, śliwka, banan. Jeśli chodzi o zestaw końcowy broń boże nie używaj samozacinającego ponieważ amur nie zasysa przynęty jak karp ale ją najpierw "smakuje" poza tym ma twardy pysk więc zestaw taki zwykle nie zadziała poprawnie a amur gdy poczuje opór zostawia przynętę. Osobiście polecam zestaw przelotowy ze sprężyną zanętową, krótki włos i bardzo ostry hak 8 max 6. Jako zanętę można stosować owoce, sałatę, kukurydzę, konopie do tego sypka zanęta, kiedyś kupiłem taką o zapachu coś jakby zgniłej trawy, okazała się skuteczna ale nie pamiętam firmy.  [2013-08-10 22:00]

Cześć!
O łowieniu amurów wiem niewiele (...)


Damian :-) z całym szacunkiem, jeśli wiesz niewiele, to na jakiej podstawie cokolwiek radzisz ?. Dzielmy się swoją wiedzą i doświadczeniem, a nie własnymi przypuszczeniami :-)



Adam, sam w życiu nie złowiłem amura, ale znam człowieka - mojego karpiowego "guru", który mnie wszystkiego uczył nie tylko o łowieniu karpi, ale też amurów. Dzielę się tym czego dowiedziałem się od niego. Chciałem jakoś pomóc :) A ty też nic nie wniosłeś do tematu więc dlaczego czepiasz się mnie?! Może ty coś koledze podpowiesz o łowieniu amurów?!
[2013-08-10 22:14]

maciek34

Witam, może to nie będzie miało nic wspólnego z wędkarstwem gruntowym ale ja łowie amury w ciepłe dni kiedy grzeją się pod powierzchnią na skóre z chleba. Zestaw: krętlik potrójny przywiązany doi żyłki głownej przypon taki jak głębokość łowiska + 10 cm z hakiem 1 oraz do jednego z ramion przyczepiony agrafką ołów z wtopionym kretlikiem . Polecam ! Tnij kiedy ryba zbierze chleb i zacznie ciągnąć żyłke ! Na to nie tylko amur ale karp leszcze karaś weźmie ;) [2013-08-10 23:29]

Killer45

Dziękuję za odpowiedzi Panowie :) na kilku wcześniejszych wyjazdach próbowałem łowić amura na kulki ale kończylo sie to fiaskiem. Sposób powierzchniowy znam, jednak ryby te wydają sie mieć w tyłku moje przysmaki :D na kuku też próbowałem. Były brania ale każe zacięcie kończyło sie pudłem. Czy powodem mógł być zbyt duży hak? Uzywalem karpiowych haków dość dużych rozmiarów [2013-08-11 00:49]

kamil11269

Z tego co wiem to amura na owoc nie jest łatwo złowić. Polecam kulki lub kukurydzę, bo ten gatunek na każdym łowisku miał z tym styczność i będzie brał na pewno dobrze. Na owoce z tego co czytałem najlepiej biorą klenie, a karpie i amury to już przypadki.
[2013-08-11 12:31]

kamil11269

Ale widzę, po odpowiedziach wyżej, że nie wszędzie sprawdzały się kulki, a owoce dawały dobre rezultaty. pewnie zależy to też od tego na co się na danym łowisku najczęściej łowi.
[2013-08-11 12:33]

zbynio 33

Cześć!
O łowieniu amurów wiem niewiele ale powiem co wiem. Ja bym wolał łowić na kulki niż na śliwki bo kulkami łatwiej zanęcić, drobnica ich nie zje, nie spadną z włosa itp. Co do brania to uważam że najlepszy byłby zestaw samozacinający i kulka na krótkim włosie- tak żeby dotykała haka. Powinien zaciąć się sam. Najlepszy byłby jeszcze ciężki ciężarek bo amur ma twardy pysk.

Pozdrawiam :)

Witam. W moim wypadku łowienie amurów na kulki było nie efektywne wręcz fatalne, dużo lepiej sprawdziła się kukurydza, liść sałaty, owoce np. mandarynka, śliwka, banan. Jeśli chodzi o zestaw końcowy broń boże nie używaj samozacinającego ponieważ amur nie zasysa przynęty jak karp ale ją najpierw "smakuje" poza tym ma twardy pysk więc zestaw taki zwykle nie zadziała poprawnie a amur gdy poczuje opór zostawia przynętę. Osobiście polecam zestaw przelotowy ze sprężyną zanętową, krótki włos i bardzo ostry hak 8 max 6. Jako zanętę można stosować owoce, sałatę, kukurydzę, konopie do tego sypka zanęta, kiedyś kupiłem taką o zapachu coś jakby zgniłej trawy, okazała się skuteczna ale nie pamiętam firmy. 

witam! bardzo mądrze. zgadzam się w 100%. z tego co zauważyłem to amur zbiera sobie np ziarenka z dna bierze naszą przynętę w pysk i dalej zbiera przy najmniejszym ukuciu od razu pozbywa się haka. wczoraj udało mi się złapać 3 amury i wszystkie ładnie zapięte. jeden na 2 kuku na włosie, zestaw przelotowy, a 2 na spławik na 2 kuku na trzonek haka zakładam tak aby linia oczko grot była wolna. ja bym pokombinował z zestawami skoro bierze to powinien siedzieć. moim zdanie amur to nie lada wyzwanie dla wędkarza, zwłaszcza duży. pozdrawiam
[2013-08-12 18:12]

JKarp

" zapachu coś jakby zgniłej trawy, okazała się skuteczna ale nie pamiętam firmy. "Carp Zoom :-)
JK

[2013-08-12 18:55]

Reject

Ale widzę, po odpowiedziach wyżej, że nie wszędzie sprawdzały się kulki, a owoce dawały dobre rezultaty. pewnie zależy to też od tego na co się na danym łowisku najczęściej łowi.

Owoce, kukurydza sprawdzają się ponieważ amur żeruje głównie na roślinności wodnej, polecam również liść sałaty złożyć w kosteczkę i na włos. Na taką przynętę złowiłem mojego największego amura 11kg, nie jest to może jakiś rekord ale jestem zadowolony :D Kulki też mogą się sprawdzić, można próbować jakieś o smaku śliwki, kukurydzy ale jak już wcześniej pisałem w moim przypadku wypadły słabo.

[2013-08-13 23:52]

kamil11269

Ale widzę, po odpowiedziach wyżej, że nie wszędzie sprawdzały się kulki, a owoce dawały dobre rezultaty. pewnie zależy to też od tego na co się na danym łowisku najczęściej łowi.

Owoce, kukurydza sprawdzają się ponieważ amur żeruje głównie na roślinności wodnej, polecam również liść sałaty złożyć w kosteczkę i na włos. Na taką przynętę złowiłem mojego największego amura 11kg, nie jest to może jakiś rekord ale jestem zadowolony :D Kulki też mogą się sprawdzić, można próbować jakieś o smaku śliwki, kukurydzy ale jak już wcześniej pisałem w moim przypadku wypadły słabo.


U mnie jest tak samo. A tak ogólnie, to nie mam zaufania do kulek.
[2013-08-14 11:51]

JKarp

"U mnie jest tak samo. A tak ogólnie, to nie mam zaufania do kulek."
Kamil a ile kulek używasz na jednej zasiadce i ile czasu trwa taka zasiadka ? Jakie to kulki - jaka firma, jakie smaki i ile czasu trzymasz kulkę na haczyku na zasiadce? Bo ja to nie mam zaufania do pelletów haczykowych - bo ich nie używam ;-)
JK [2013-08-14 12:06]

michol

Wszystkie moje dotychczas złowione amury były złowione na zestaw samo zacinający. Ryby były dobrze zacięte i nie było mowy o spince. Warunek to ciężarek minimum 80 gram, bardzo ostry hak z w miarę cienkiego drutu, przynęta na włosie blisko haka maks 0,5 cm. Co do przynęt głównie smaki owocowe a czy to aromatyzowana kukurydza czy kulki o owocowym zapachu to nie ma dla mnie różnicy. Ostatnio świetnie wyniki miałem na kulki brzoskwiniowe oraz jak  Janusz wyżej napisał na kuku Carp zooma o zapachu trawy.   
Pozdrawiam Michoł  [2013-08-14 13:20]

zbynio 33

"U mnie jest tak samo. A tak ogólnie, to nie mam zaufania do kulek."
Kamil a ile kulek używasz na jednej zasiadce i ile czasu trwa taka zasiadka ? Jakie to kulki - jaka firma, jakie smaki i ile czasu trzymasz kulkę na haczyku na zasiadce? Bo ja to nie mam zaufania do pelletów haczykowych - bo ich nie używam ;-)
JK

skąd ta nieufność co do kulek? ja powiem tak, że wybieram się na łowisko w którym jest amur duży i mały. żeby ograniczyć brania małego jeden zestaw postawię na kulki i tu prośba do Janusza, czy mógłbyś polecić kulki na amura tak, aby karpie za bardzo ich nie lubiły ;) (myślę o jakimś zielsku, glonach). z góry dziękuję. na drugi będę próbował owoce, sałatę i inne. a ja największego w życiu złowiłem na 2 rosówki jako przyłów i od 2 lat nie mogę złowić większego. najwięcej za to na kuku, sporo też na kulki(truskawka, śliwka).
[2013-08-14 13:32]

Mikesz71

Siema  Kiler .
Ja na Wróblowej łowiłem amury na śliwy. tak jak koledzy twierdzą kukurydza jest łatwiejsza bo zanęcisz i spoko łowisko przygotowane sam tak robię czasami. A sliwa to juz inna historia . pamiętaj że jak będziesz nęcił całymi to po 2 dniach wypłyną jak nie zostaną zjedzone i będziesz znajdował je pod brzegiem a nawet niektóre wogóle nie zatoną. polecam stosowanie połówek bez pestek i dobry hak nr 1, tylko że bez łódki do zanęcania na większe odległości na Wróblowej to spory kłopot. I jeszcze jedno amury mało kiedy jadą z kołowrota jak karpie lubią się bawić jak leszcz ja swojego 15,5 kg tak właśnie ciąłem i okazało się że na końcu wędki jest piękna ryba. kiedy sypiesz na Wróblową. daj znać to może też się wybierzemy.
narka.
[2013-08-14 14:13]

JKarp

Pogadaj z Michałem - On w tamtym roku używał tych przynęt  z dobrym skutkiem.
 
michol
JK [2013-08-14 16:47]

zbynio 33

Wszystkie moje dotychczas złowione amury były złowione na zestaw samo zacinający. Ryby były dobrze zacięte i nie było mowy o spince. Warunek to ciężarek minimum 80 gram, bardzo ostry hak z w miarę cienkiego drutu, przynęta na włosie blisko haka maks 0,5 cm. Co do przynęt głównie smaki owocowe a czy to aromatyzowana kukurydza czy kulki o owocowym zapachu to nie ma dla mnie różnicy. Ostatnio świetnie wyniki miałem na kulki brzoskwiniowe oraz jak  Janusz wyżej napisał na kuku Carp zooma o zapachu trawy.   
Pozdrawiam Michoł 

witam. widziałem, że ostatnio ładnie połowiłeś na nakielce. gratulację rybek, piękne sztuki. ja łowię na różne metody i najwięcej na zestaw przelotowy. na zestaw samo zacinający też, ale wtedy kiedy amur wyraźnie żeruje. siedziałem parę dni temu na amura i po tych upałach jak sie ochłodziło to zauważyłem, że na każdą metodę brał i "siedział". każda metoda jest dobra, aby była skuteczna.
[2013-08-14 17:03]

zbynio 33

Pogadaj z Michałem - On w tamtym roku używał tych przynęt  z dobrym skutkiem.
 
michol
JK

wiem widziałem jakie rybki łowi naprawdę szacunek.
[2013-08-14 17:06]

Mikesz71

Jasne że można .  Bluehornet połówka węgierki lub renklody to świetna przynęta. Możesz także troszeczke śliwkę rozpołowić i wyjąć pestkę a potem ładnie na hak zapakować. ja dzisiaj tak ża chwilkę będę łowić. łowisko zanęcone więc do roboty.
[2013-08-20 16:26]