Amur karp jakie najlepsze proteinki(smak)

/ 38 odpowiedzi

Witam wszystkich wedkarzy.Od niedawna zaczelem łowić rybki.Mam prosbe do doswiadczonych polawiaczy ryb.Chce łowic na kulki proteinowe ale mam problem co włożyć do koszyka zanetowego.Jaka zaneta powinna byc w koszyku zanetowym (Taki sam aromat)?Na tym etapie mojego doświadczena (mizeria) prosze o poważne wpisy.Dzieki

u?ytkownik39933


Witam wszystkich wedkarzy.Od niedawna zaczelem łowić rybki.Mam prosbe do doswiadczonych polawiaczy ryb.Chce łowic na kulki proteinowe ale mam problem co włożyć do koszyka zanetowego.Jaka zaneta powinna byc w koszyku zanetowym (Taki sam aromat)?Na tym etapie mojego doświadczena (mizeria) prosze o poważne wpisy.Dzieki

jesli chcesz łowic na kulki z użyciem koszyka to kup sobie specjalny do tej metody koszyk tzw. do metody ,jest to zestaw samozacinajacy .oblepia sie go specjalna,mocno klejącą  zaneta do metody. (2012/07/23 17:36)

juniorbaiano


Dzieki za odpowiedz.Co do koszyka posiadam juz taki, bardziej chodzi mi oto ,czy jezeli kulki sa waniliowe to zaneta do koszyka tez musi byc waniliowa.Dzieki

 

(2012/07/23 20:42)

u?ytkownik39933


nie koniecznie ,zaneta może być innego zapachu niż kulki (2012/07/23 21:02)

u?ytkownik116198


Jak chcesz lowic maluchy uzywaj koszyka do metody jak wieksze sztuki lepiej obklej ciezarek pasta pelletowa sobie. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/07/24 00:06)

u?ytkownik120039


Jak chcesz lowic maluchy uzywaj koszyka do metody jak wieksze sztuki lepiej obklej ciezarek pasta pelletowa sobie. Pozdrawiam i polamania kija zycze.
Zgadzam się. Robię dokładnie jak Kolega pisze. Zamiast pasty pelletowej z powodzeniem można użyć method mix'u jak np. Halibut Dynamite Baits ( mój ulubiony ) lub bardziej neutralny Total Hemp Traper ( karpie kochają konopie ), albo po prostu zwykła zanęta karpiowa. Taki mix dopalam zazwyczaj zapachem typu booster lub bardzo niewielką ilością dip'u, CSL, olej konopny lub halibutowy, bardzo niewielka ilość pokruszonych kulek i pelletu lub pellet 4 czy 6mm, ewentualnie ciut kuku z puszki. Jeśli nie jadę na jeden dzień czy tzw "popołudniówkę" rozrabiam taką ilość by ledwo starczyła do oblepienia ciężarka. Można rozrobić więcej i wstrzelić kilka kulek wielkości mandarynki procą.
Połamania!
(2012/07/24 09:32)

kamil16430


witaj Zanęta zależy przede wszystkim od gustu ryb, rodzaju dna, i wielkości łowionych ryb, jeśli chcesz łowić maluszki to zwykła zanęta np z kukurydzy, konopi i ryżu i jakaś glina zanętowa np rozpraszająco-smużąca a jeśli chcesz coś większego to dobra (przynajmniej na moich łowiskach) jest zanęta stil BHP Duży Karp a na hak dorodny(nr3 lub 4) czerwony robak i 2 białe.Ja od niedawna łapie karpie ale na tą zanętę i taki zestaw wziął mi lustrzeń 1,11 kg i lin 0,7 kg może i nie były duże ale dopiero zaczynam łapać karpie.                                                                 Połamania Kija!! ;D (2012/07/24 10:24)

u?ytkownik39933


ja sie z kolegami wyżej nie zgodze ze koszyk do metody tylko na mniejsze karpie ,jest to bardzo dobry sposob również na wieksze sztuki ,sprawdza sie zwłaszcza wczesna wiosna ale nie tylko.
(2012/07/24 18:32)

u?ytkownik116198


sliwa80 od 1999 roku napychalem sprezynke do feederka papu roznych jak i pozniej w jakims 2001 roku do metody swoimi mixami. Nigdy nie zlapalem z koszykiem do metody wiekszego jak 8-9 kg karpia. Nigdy tez nie slyszalem zeby poza latem byl duzy przylow karpi w przedziale od 3 do 8 kg na taka metode. Co wiecej z pasta pelletowa wlasnej produkcji lub tez kupna gotowa obklejajac ciezarek przelotowy zawsze lapie miski powyzej 10 kg. (2012/07/24 21:53)

u?ytkownik39933


sliwa80 od 1999 roku napychalem sprezynke do feederka papu roznych jak i pozniej w jakims 2001 roku do metody swoimi mixami. Nigdy nie zlapalem z koszykiem do metody wiekszego jak 8-9 kg karpia. Nigdy tez nie slyszalem zeby poza latem byl duzy przylow karpi w przedziale od 3 do 8 kg na taka metode. Co wiecej z pasta pelletowa wlasnej produkcji lub tez kupna gotowa obklejajac ciezarek przelotowy zawsze lapie miski powyzej 10 kg.


to ze nie łowiłes nie znaczy ze sie nie da i inni nie łowia ,koszyk do metody mi najlepiej sprawdza sie wiosna zwłaszcza wczesna ,nie łowiłem jakis wielkich karpi na metode ale takie w przedziale 6-13 kg ale z tego co czytam ludzie na metode + mały pływak   łowią  wiosna karpie powyżej 20 kg (2012/07/24 22:23)

u?ytkownik116198


sliwa80 z tego co wiem 90 procent karpiarzy uzywa metody latem i nie lapie wiekszych karpi niz te w przedziale 6-8 kg. To ze Tobie udaje sie na metode powyzej 10 kg to juz nie lada wyczyn i gratuluje Ci. Pokaz mi jakis artykul lub zdjecie karpia zlapanego na metode powyzej 20 kg sliwa80. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/07/25 10:59)

u?ytkownik39933


sliwa80 z tego co wiem 90 procent karpiarzy uzywa metody latem i nie lapie wiekszych karpi niz te w przedziale 6-8 kg. To ze Tobie udaje sie na metode powyzej 10 kg to juz nie lada wyczyn i gratuluje Ci. Pokaz mi jakis artykul lub zdjecie karpia zlapanego na metode powyzej 20 kg sliwa80. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

a to ciekawe bo z tego co ja wiem to metoda jest najbardziej skuteczna wiosna ,zwłaszcza wczesna + mały pływak(smierdziuch) lub kulka oklejona białymi robakami albo białe robaki na klipsie, do 2005 roku łowiłem głownie na dzikich wodach tylko na metode ,sprawdzała sie wiosna ,latem i jesienia ale zdecydowanie wiosna było najwiecej bran i brały najwieksze ryby,znam ludzi którzy na metode na dzikich wodach łowia karpie duzo wieksze niz 13 kg ,najwiekszy na jeziorze grądy miał 19 kg a co do artykułów to posiadam  np.wszystkie numery karp maxa i tam jest dużo na ten temat . (2012/07/25 19:14)

u?ytkownik116198


sliwa80 od 2005 roku przynajmniej jak kupuje Karp Maxa nie spotkalem sie z opinia zeby metoda byla najbardziej skuteczna wiosna ale za to pare artykulow tam mozna przeczytac o polowie maluszkow latem. Co wiecej jak bedziemy bazowac na tym co kolega kolegi powiedzial to daleko nie zajdziemy. Skoro postawiles taka teze i powiedziales a powiedz b i badz na tyle konsekwentny i wskaz mi karpia choc jednego zlapanego na metode ktory wazylby przynajmniej 20 kg. Ja jak znajde chwile poszukam Ci artykuly z Karp Maxa gdzie jest opisana metoda, jej zastosowanie i efekty uzywania koszyka do metody. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/07/26 11:20)

tomczyk001


Tak jak wyżej kup sobie ciężarek który można oklejać specjalną zanętą, zanęta nie koniecznie musi być tego samego smaku co kulki, moje najlepsze smak kulek na amura to śliwka mirabelka przełamana kukurydzą. Ale większe sztuki amurów łapałem na sałatę. (2012/07/26 13:26)

u?ytkownik116198


Swoja droga sliwa80 nie rozumiem Cie masz chlopie 32 lata i jestes az caly rok starszy ode mnie. Powiedz mi bawi Cie jeszcze wysylanie zdjec miskow swoich do Karp Maxa a jesli juz do tej gazety wysylasz po co jeszcze do Wiadomosci Wedkarskich? Moze to ja jestem jakis inny bo od pazdziernika zeszlego roku moglblbym zglosic przynajmniej dwa ladne miski ale nie robie tego czemu? Stac mnie na zakup sprzetu i kulek proteiniowych jeszcze za wlasna kase? Moze temu ze dla mnie karp 15-17 kg z komercyjnej wody to nie zaden wyczyn? Nie wiem satry to nie moja sprawa ale nadal czekam na to info na temat miska 20 kg na metode. (2012/07/26 17:27)

u?ytkownik39933


Swoja droga sliwa80 nie rozumiem Cie masz chlopie 32 lata i jestes az caly rok starszy ode mnie. Powiedz mi bawi Cie jeszcze wysylanie zdjec miskow swoich do Karp Maxa a jesli juz do tej gazety wysylasz po co jeszcze do Wiadomosci Wedkarskich? Moze to ja jestem jakis inny bo od pazdziernika zeszlego roku moglblbym zglosic przynajmniej dwa ladne miski ale nie robie tego czemu? Stac mnie na zakup sprzetu i kulek proteiniowych jeszcze za wlasna kase? Moze temu ze dla mnie karp 15-17 kg z komercyjnej wody to nie zaden wyczyn? Nie wiem satry to nie moja sprawa ale nadal czekam na to info na temat miska 20 kg na metode.


tak bawi mnie ,jak by mnie nie bawiło to bym nie wysyłał ,zreszto nie interesuj sie i nie badz z łosliwy bo sie nie zgadzam z tym co piszesz ,sorry ale trudno sie zgodzic ,a druga sprawa czemu mi wyskakujesz z tekstem ze cie stac na kulki  a co mnie to obchodzia i co to ma z tym wspólnego ze zgłaszam karpie ,za  zgłoszenie karpia 15kg kolego nikt ci nie da nawet 1kg kulek ,pomysl zanim zaczniesz głupoty pisac ,nie dziwie sie ze dla ciebie karp 15-17 kg z komercyjnej wody to zaden wyczyn ,dla mnie tez dlatego łowie tylko na dzikich wodach,nawet mozna powiedziec na bardzo dzikich ,na komercji bardzo,bardzo zadko,nie kreci mnie takie łowienie ,co do info to napisałem ci o 19 kg sorry ze nie ma 1kg wiecej ,znam przypadki o +20kg ale tylko z gazet, nie mysle ci nic udawadniac ,z gówniarzem bedziesz pisał to możesz go prosic o takie rzeczy ,kolega złowił 19 jak ci nie wystarczy to nie mój problem. (2012/07/26 21:36)

u?ytkownik116198


Kolego sliwa80 pisalem ze nie zglaszam swoich okazow bo to okazy glownie z komercji choc mam jeden ladny okaz z dzikiej wody. Niestety sekret ten zachowam dla siebie bo nie lubie wypasu wedkarzy w lownych miejsach. Nie jestem zlosliwy ale Ty jakis strasznie nerwowy przyjacielu. Ja stwierdzam ze w tym co sie pisze trzeba byc konsekwentym wiec przestan za przeproszeniem chrzanic bo to Ty zachowujesz sie jakbys pisal z gowniarzem a nie ja. Bajki dzieciom na dobranoc opowiadac mozesz. Zeby nie byc goloslowym karp Max 1/2008 metoda na lato nazywa sie artykul zdaje sie. Wybacz jesli myle sie ale pisze z glowy obiecuje wkleic Ci link jakis. Czekajac dalej na przyklad 20 kg miska zlapanego na metode pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/07/26 22:25)

u?ytkownik39933


Kolego sliwa80 pisalem ze nie zglaszam swoich okazow bo to okazy glownie z komercji choc mam jeden ladny okaz z dzikiej wody. Niestety sekret ten zachowam dla siebie bo nie lubie wypasu wedkarzy w lownych miejsach. Nie jestem zlosliwy ale Ty jakis strasznie nerwowy przyjacielu. Ja stwierdzam ze w tym co sie pisze trzeba byc konsekwentym wiec przestan za przeproszeniem chrzanic bo to Ty zachowujesz sie jakbys pisal z gowniarzem a nie ja. Bajki dzieciom na dobranoc opowiadac mozesz. Zeby nie byc goloslowym karp Max 1/2008 metoda na lato nazywa sie artykul zdaje sie. Wybacz jesli myle sie ale pisze z glowy obiecuje wkleic Ci link jakis. Czekajac dalej na przyklad 20 kg miska zlapanego na metode pozdrawiam i polamania kija zycze.


jesli jestem nerwowy to przepraszam ale nie lubie jak ktos mysli ze pisze nie prawde ,po co miał bym ci głupoty pisac , nie mam 15 czy 17 lat ,kolega złowił 19kg na metode a co do artykułów to napewno w nich nie jest napisane ze jest to metoda tylko  na małe ryby.na ktorej stronie jest ten artykuł (2012/07/26 22:41)

u?ytkownik116198


sliwa80 specjalnie jutro odkopie archiwalne numery Karp Maxa ale to jak wroce z nad wody po zasiadce nocnej. Jestes stary nerwowy i to strasznie a tu w tym sztuka cala zeby spokojem emanowac. Nie mowie ze piszesz nieprawde i glupoty po prostu jak karpiuje a to bedzie juz jakies dziesiec lat pluys minus nie slyszalem o karpiach zlapanych w polsce na metode powyzej 20 kg. We Francji np na Rainbow lub Cassien to jak z jesiotrami na co nie rzucisz i gdzie nie rzucisz mniejszy jak nascie kilogramow nie wezmie. Faktem jest to ze te naprawde wielkie sztuki ciezko tam zlapac ale mowie o tych 20-30 kg. Pozdrawiam i polamania byle nie psychiki tu. (2012/07/26 23:07)

u?ytkownik39933


sliwa80 specjalnie jutro odkopie archiwalne numery Karp Maxa ale to jak wroce z nad wody po zasiadce nocnej. Jestes stary nerwowy i to strasznie a tu w tym sztuka cala zeby spokojem emanowac. Nie mowie ze piszesz nieprawde i glupoty po prostu jak karpiuje a to bedzie juz jakies dziesiec lat pluys minus nie slyszalem o karpiach zlapanych w polsce na metode powyzej 20 kg. We Francji np na Rainbow lub Cassien to jak z jesiotrami na co nie rzucisz i gdzie nie rzucisz mniejszy jak nascie kilogramow nie wezmie. Faktem jest to ze te naprawde wielkie sztuki ciezko tam zlapac ale mowie o tych 20-30 kg. Pozdrawiam i polamania byle nie psychiki tu.


na pewno tam nie bedzie napisane  ze na metode nie łowi sie karpi +20kg (2012/07/27 21:32)

mikku


Koledzy widzę, że rozwineła się miedzy Wami dyskusja a juniorbaiano czeka na poradę. Co do metody to każdy poprzez nabyte przez samego siebie doświadczenia uważa inaczej. Moim zdaniem wiedza zdobyta nad wodą jest cenniejsza niż wiedza z czasopisma. Co do metody to ja też kiedyś stosowałem ją tylko wiosną i kulka faktycznie rybna lub konopna ale już tego nie stosuję, ciężarka też nie oblepiam gdyż zdarzało się że karpie brały mi do pyska właśnie ciężarek z pastą.Wracając do tematu to wydaje mi się, że zanęty i przynęty tzn ich aromat zależy od łowiska i warunków. Nie jestem też wielkim przeciwnikiem mieszania zapachów zanętowych i przynętowych. Pomimo wszystko polecałbym stosowanie aromatów zbliżonych smakowo do siebie ponieważ z obserwacji wiem, że karpie wolą pobierac to czego jest w większości i nie bardzo lubią jak coś się odróżnia lub zapachy " gryzą się ze sobą " . (2012/07/28 17:48)

Iras1975


Witam wszystkich wedkarzy.Od niedawna zaczelem łowić rybki.Mam prosbe do doswiadczonych polawiaczy ryb.Chce łowic na kulki proteinowe ale mam problem co włożyć do koszyka zanetowego.Jaka zaneta powinna byc w koszyku zanetowym (Taki sam aromat)?Na tym etapie mojego doświadczena (mizeria) prosze o poważne wpisy.Dzieki



Jakieś 3-4 lata temu kolega postanowił zapolować na amury z jez. Bytyńskiego. Łowisko sypał wcześniej kukurydzą(suchą) w ilości ok 50kg tygodniowo+ kilka kilogramów kulek. Kulki AC o smaku/aromacie żurawiny. Nie złowił ani jednego karpia, ale w amurach prawie codziennie bił rekordy. Największy ok 21kg.

Jest powiedzenie, że na dużej wodzie amura można zatrzymać tylko kupką żarcia. To teoria, a kolega zamienił to w praktykę.

Z karpiem bywa podobnie, choć najlepsze wyniki kręciłem z marszu na PVA.

Ale jak wsypiesz/wrzucisz to wszystko byle gdzie, to byle jak połowisz.

Moje najskuteczniejsze smaki to owoc+ryba(mączka rybna) zaprawione dipem ze sporym dodatkiem ochydnej Whisky, Grappa lub czegoś podobnego, co jest trudne do wypicia.

(2012/07/28 19:24)

u?ytkownik116198


Zeby zakonczyc dyskusje bo nie doczekalem sie jakiegos potwierdzenia polowu karpia + - 20 kg napisze Karp Max 3/2008 Metoda na lato, Karp Max 2/2012 Metoda reaktywacja. Poczytaj sobie Drogi Kolego sliwa80. Apropos tematu juz trzy razy napisalem swoja opinie. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

(2012/07/29 20:19)

u?ytkownik39933


Zeby zakonczyc dyskusje bo nie doczekalem sie jakiegos potwierdzenia polowu karpia + - 20 kg napisze Karp Max 3/2008 Metoda na lato, Karp Max 2/2012 Metoda reaktywacja. Poczytaj sobie Drogi Kolego sliwa80. Apropos tematu juz trzy razy napisalem swoja opinie. Pozdrawiam i polamania kija zycze.


poczytałem drogi kolego karp max 2 /2012 jak  i oczywiscie wiele ,wiele innych artykól wczesniej i nigdzie nie znalazłem zeby na metode nie mozna było złowic karpia 20kg ,jak i ze latem sprawdz sie lepiej niz wiosna ,co do karp maxa 3 2008 nie ma tam takiego artykułu metoda na lato (2012/07/29 21:34)

u?ytkownik39933


Zeby zakonczyc dyskusje bo nie doczekalem sie jakiegos potwierdzenia polowu karpia + - 20 kg napisze Karp Max 3/2008 Metoda na lato, Karp Max 2/2012 Metoda reaktywacja. Poczytaj sobie Drogi Kolego sliwa80. Apropos tematu juz trzy razy napisalem swoja opinie. Pozdrawiam i polamania kija zycze.


poczytałem drogi kolego karp max 2 /2012 jak  i oczywiscie wiele ,wiele innych artykól wczesniej i nigdzie nie znalazłem zeby na metode nie mozna było złowic karpia 20kg ,jak i ze latem sprawdz sie lepiej niz wiosna ,co do karp maxa 3 2008 nie ma tam takiego artykułu metoda na lato

i nie pisz w kółko o potwierdzeniu połowu karpia 20kg na metode ,juz ci chyba 4 raz pisze ze mój kolega złowił 19 kg na jeziorze grądy ,pewnie jak by miał 1kg wiecej to by nie wziął co :),na pismie tak jak juz pisałem wyżej nie bede ci udowadniał :) (2012/07/29 21:50)

u?ytkownik116198


Napisane jest czarne na bialym przyjacielu ze polow latem glownie na metode to sporadycznie przyrost maluszkow w przedziale 6-8 kg. sliwa80 jak Ci napisze ze moj kolega na spinning wyciagnal karpia 20 kg uwierzysz mi? Wez daj spokoj juz z ta metoda to ze ktos napisal nie oznacza ze nie mozna ale chcialem jakiegos potwierdzenia skoro twierdziles inaczej. Do tego albo mam problemy ze wzrokiem kolego albo Ty problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Pozdrawiam i polamania kija zycze.

(2012/07/30 10:51)