Amur godny przeciwnik

/ 43 odpowiedzi
lukaszlca

Ja niedawno wróciłem z rybek i nic oprócz jednego leszcza przez cały dzień. Tylko się napatrzyłem na amury i karpie jak pływały wieszkiem. (2011/09/20 20:03)

rolo81

u mnie też spławiają się wierzchem ale trzeba czekać  one jeszcze zejdą na dno i poskubią jeszcze :)))))) (2011/09/20 20:22)

janek24

Jak złowić amura? Najlepiej znaleść na wodzie górke tz. miejsce płytkie nie porośnięte trawskiem (jeśli jest wyczyścić tak, aby dno było czyste od trawy) wsypać w to miejsce ze dwa wiaderka kukurydzy (proponuje ugotować samemu, kupując na puszki za drogo by wyszło ;-)) na włos założyć kulke proteinową wywieść zestawy. Jak amur wejdzie w kukurydze....kuleczką nie pogardzi. Wędka mocna na kołowrotku plecionka

(2011/09/20 21:04)

rolo81

Jak złowić amura? Najlepiej znaleść na wodzie górke tz. miejsce płytkie nie porośnięte trawskiem (jeśli jest wyczyścić tak, aby dno było czyste od trawy) wsypać w to miejsce ze dwa wiaderka kukurydzy (proponuje ugotować samemu, kupując na puszki za drogo by wyszło ;-)) na włos założyć kulke proteinową wywieść zestawy. Jak amur wejdzie w kukurydze....kuleczką nie pogardzi. Wędka mocna na kołowrotku plecionka

to albo kuku albo kulka :) a płycizny są dobre latem i na stawach a na rzece szukasz głębszych łowisk pozdrawiam (2011/09/20 21:42)

janek24

haha to co ty chciałes dwa wiadra kulek wsypac do wodyy człowiekuuu kukurydza nęcisz a jak założysz kulke to amur jak wejdzie w kukurydze to kulką nie pogardzi kumasz (2011/09/20 22:02)

janek24

tak na marginesie amur jest jak odkurzacz zasysa wszystko wystarczy go zwabić a wcześniej znaleść (czyt. przewidzieć gdzie może być)  co do rzeki to nie wiem jak go się tam łowi (2011/09/20 22:05)

rolo81

tak na marginesie amur jest jak odkurzacz zasysa wszystko wystarczy go zwabić a wcześniej znaleść (czyt. przewidzieć gdzie może być)  co do rzeki to nie wiem jak go się tam łowi

:))))))) no właśnie ale każdy ma swoje sposoby :) (2011/09/21 19:20)

lukaszlca

Witam kolegów. Jakie wieści z połowów?Pozdro:)  (2011/09/25 21:57)

rolo81

Witam kolegów. Jakie wieści z połowów?Pozdro:) 

witaj u mnie na razie cieniutko skromne brania ale coś się dzieje :) no cóż nęcić trzeba nadal i czekać cierpliwie na dobre brania pozdrawiam (2011/09/26 18:18)

k2kucyk

U mnie amur już chyba zakończył żerowanie , bo od 9 września ani drgnie ,tylko się spławia. Najlepszy był czerwiec i przełom sierpnia z wrześniem  padło kilka godnych uwagi sztuk. Wszystkie na kuku ,kulki nawet nie powąchał. Największy 18.40kg, a najmniejszy 7.90 kg . Te małe to dają porządnie popalić od samego początku. Wszystkie powyżej 10 same podpływają pod brzeg i tam dopiero szaleją. (2011/09/27 20:30)

rolo81

U mnie amur już chyba zakończył żerowanie , bo od 9 września ani drgnie ,tylko się spławia. Najlepszy był czerwiec i przełom sierpnia z wrześniem  padło kilka godnych uwagi sztuk. Wszystkie na kuku ,kulki nawet nie powąchał. Największy 18.40kg, a najmniejszy 7.90 kg . Te małe to dają porządnie popalić od samego początku. Wszystkie powyżej 10 same podpływają pod brzeg i tam dopiero szaleją.

to prawda amury na dzień dzisiejszy tylko się spławiają :)) a co do walki to amury dają popalić i to całkiem całkiem :))))) czasami zrobią psikusa po zacięciu idą prosto do brzegu a jak już nas zobaczą to robią niesamowite odjazdy widziałem już paru wędkarzy gdy po zacięciu amura i przy holowaniu go do brzegu z łatwizną myślą że to koniec walki i dokręcają hamulec :)))))) i wtedy robi się zabawnie jakie mają miny gdy zaczyna się odjazd nie wiedzą co mają robić dlatego nie dajmy się zmylić tym cwaniakom i musimy być czujni aż amur nie wyląduje w podbieraku :) (2011/09/27 21:48)

k2kucyk

Zgadzam się z tobą, gdyż wyholowałem już parę torped , dają popalić przeważnie pod brzegiem lecz te mniejsze walczą od samego zacięcia a duże dopiero przy brzegu ale jest to piękna walka . (2011/09/28 08:48)

rolo81

tak te małe są bardziej waleczne i czasami ciężko określić co mamy na haku aż nie zobaczymy kiedyś miałem amura o wadze 8 kg a walczył jak by miał 20 kg :)) te rybki to jedna wielka niespodzianka (2011/09/28 18:51)

slaawoo2

jutro wybieram sie na rybki konkrtetnuie nastawilem sie na amura dodam iż pierwszy raz jadę na ta rybkę i mam pytanko związku z tym mianowicie jakiej wielkosci uzyc haka , jaka wielkosc kulek będzie najlepsza , i kulka ma byc pod samym hakiem czy przy trzonie haka czyli zaraz pod węzłem trzymający hak (2011/10/01 15:07)

rolo81

hak 3 a kulka na łuk haka czyli pod hakiem a myślę że 1cm będzie ok bo ja zakładam 3/4 ziarna kukurydzy (2011/10/01 17:11)

slaawoo2

kurde 3 nie mam bo nie było w sklepie wędkarskim kupiłem 1 2 4 wiec albo 2 lub 4 zostaje i 1 cm masz na myśli wielkosc kulki tak? (2011/10/01 21:34)

rolo81

to 2 będzie odpowiednia (2011/10/02 18:25)