Zaloguj się do konta

Amatorska cykada

utworzono: 2010/12/28 16:22
dorada

oo chyba mi się udało wstawić [2010-12-28 16:22]

całkiem nie zle ci to wyszło były juz na wodzie testowałeś je wyniki były jakieś czy czekają do wiosny   [2010-12-28 16:30]

karoltsu1

Mnie się podobają.
Prezentowany typ to cykady Sonar-których zadaniem jest praca przy dnie-wprawdzie o dużej amplitudzie drgań,lecz bez 'odjazdów' na boki.
Wyklepanie skrzydełka Cykady podobnie do paletek błystek obrotowych zwiększa ich zakres pracy-tchnie w nie życie.
Kombinuj z oczkami zaczepów,by odpowiednia ją wyważyć.
[2010-12-28 16:37]

tomiczek22

widzę że sezon na przynęty Hand-Made w pełni :D Ja również zaczynam robić wahadełka. Do wglądu w mojej galerii.
[2010-12-28 16:57]

dorada

znalazłem w stosie fotek i nawet nie widziałem o cyckadkach ha ha skleroza toczy [2010-12-28 17:01]

dorada

cyckadki to nówki testowane w wannie i działają, a więc każdy modelik jest inny bo musi działać wg. osi wagi az do kąta ok. 55 st. z haka do ciężarka wieszając cieńką agrafkę z nitką i widać jak się wychyla poprawnie, nitka ala przypon ok 25 cm z agrawencją

Jeżeli się wychyla na boki tzn. brak symetrii cięzarka należy, patrząc wprost przez ciężarek i grzbiet i widać krzywy bok.

Patrząc z boku i jeżeli wisi na poziomo to źle należy przesunąć otworek do ogonka / z kółkiem i haczykiem/ !

Malowane pędelkiem i lakierem do pazurków ha ha  

[2010-12-28 17:22]

dorada

cyckadki tylko sobie rysuję w ołówku jej kształt wycinam z brystolu i nakładam na blaszkę i odrysowuję i wycinam nożycmi do blachy, grubość z konserwy lub od 0,3 do 0,5 Cu,  byle co kawałeczki musi styknąc. Jeżeli daje się wykonać to lepiej oznakować tekturkę jak "S" = szablonik na różne pomysły i kombinacje.

Pozdrawiam Majsterkowiczów

[2010-12-28 18:39]

karoltsu1

& DORADO.
Gra słów w zdaniu wprowadził pewien zamęt w przekazaniu myśli-Moja wina.
Przesyłam zdjęcie które obrazuje różnicę w odmienności listka Cykady.
A - listek jest 'wyklepany',co zwiększa możliwości pracy wabika.Można ją prowadzić pod powierzchnią wody, w połowie wody,oraz przy dnie-zaś zaprzestanie zwijania linki-z jednoczesnymi 'szarpnięciami' szczytówką na boki umożliwia jej 'ślizganie' w toni.
B - listek Cykady jest prosty (typ Sonar ),a jej prowadzenie pod powierzchnią jest dosyć utrudnione - wyskakuje.
Za nieścisłą wypowiedz przepraszam.
[2010-12-28 20:14]

dorada

Ładnie wyglądaję podoba mi się,, braawooo .

Chciałbym zrobić woblerka ala cykadę, a może ktoś z Panów ma ciekawy pomysł ?

[2010-12-28 21:17]

karoltsu1

& DORADA
Sugeruję odwiedzić stronę kol.VON TRZMIELKE w Jego galerii jest już taka przynęta-połączenie balsy,blaszki i ołowiu.
[2010-12-28 21:52]

dorada

Panowie są takie podkreślenia i klikam i widzę w formie reklamy no cóż chyba mam pecha.

zrezygnowałem odlewaniem ciężarków z cykadą, bo lepiej mi wychodzi kolba lutownicza  ok. 100 W + cyna lutownicza i pasta łatwo wyrównać oś symetrii i doważyć za pół kropelki cyny też troszkę ciężka bez tinolu, każdy model cykady łatwo poprawić, wyrównać.

W małej deseczce zrobiłem kilka otworków o średnicy od 5, 6,8 mm do połowy wgłąbienia i " nakapuję" kilka kropli cyny są już końcówki listków pocynowane ustawiami przykładam "lutajzę " by się połączyła cyna z listkiem bardziej w pionie, po ostygnięciu pęsetą samo wychodzi po ostygnięciu podpiłuje ostre krawędzie niby dobrej jakości, będzie lepiej.

Kiedyś w Woju mawiali " masz głowę i..... kombinuj " i tak wykombinowałem ha ha.

Pozdrawiam Majsterkwiczów.

Ps. po tichońku idzie wiosenka

 

[2010-12-29 00:42]

dorada

czas pozwolił mi wymyślać wykonałem fikuśny kątomierz odrysowałem plastikowy, odbiłem 1;1 na tektórkę z opakowań herbatek i wyznaczyłem tzw. główne kąty robocze do poprawnej pracy cykady.z exsperymentów wyznaczyłem główne kąty w zdięciu widac co ważne.

Główny punkt pomiarowy w pionie co widać to: środek kątomierza i środek cykady ciut pod agrafką ! i lewa czy prawa strona są ala jednakowe bo nitka pozwala kręcić cykadę

[2011-01-21 16:33]

dorada

udało mi się wstawić drugie foto,

oo lepiej widać wyważenie bez kotwiczki to ważne powinno byc odwrotnie tzn. najperw bez kotwiczki i potem z kotwiczką , skoro pasuje to należy waga kotwiczki z łącznikiem /dobrać rozmiar kotwiczki/ aby cykada z kotwiczką nie opadała poniżej kąta 35stopni.

Pozdrawiam Majsterkowiczów, Panów, którzy przedstawiali swoje prace i tam się uczę cykad.

Dorada.

[2011-01-21 16:44]

dorada

Dobry wieczór Panowie..

byłem na rzece 29- go marca, by testowac swoje cykadki, ważne było, że istnieją wszelkiego rodzaju prądy, czy dają sią do stosowania na wielkie efekty nieczekałem.

Zastosowałem do szczytu  wedki mini rurkę  L=ok 2 cm na mały wcisk /by nie wypadała/ do wkładania złamanej szczytówki cieńkiej z pikera ok 12 cm i widziałem dokładnie drgania cykady i jej aktywność i znakowałem jako lepsze i słabe, a również liczyłem ok na opadanie do dna nooo w sekundach.

Bardzo proszę o opis państwa stosowanie cykad na dzisiejsze czasy

 

[2011-03-23 22:31]

rybson

Moje cykady
[2012-09-13 23:15]