Zaloguj się do konta

Alternatywa dla Dipa/Boostera

utworzono: 2012/11/28 15:57
Imatyta

Sezon prawie że się skończył i trzeba powoli planować strategie na następny. Ostatnio myślałem o boosterach do zanęt i dipach do przynęt. Owe specyfiki są dość drogie, a co za tym idzie, potrafią pochłonąć dość dużą sumkę pieniędzy, szczególnie jeśli ktoś jeździ na ryby dość często. Dlatego też zastanawiam się nad alternatywami. Trochę poczytałem trochę pomyślałem i na razie uzbierały mi się następujące propozycje:

Booster:

Cynamon
Psie chrupki
Cukier waniliowy
Czosnek
Cebula
Curry


Dip:

Olejek waniliowy
Maga

A co wy używacie jako alternatywy dla dipa/boostera?

[2012-11-28 15:57]

  • olej słonecznikowy i oliwa z oliwek - doskonałe jako baza - gęste i ułatwiające szybkie rozchodzenie się zapachów w wodzie
  • olej z puszki tuńczyka lub szprotek - właściwości jak wyżej, tyle, że zawierający już aromat rybny, za którym karpie przepadają
  • zalewa z puszki kukurydzy - nasycona aromatem, który karpie znają doskonale i który lubią
  • zalewa z puszki ananasów - jak wyżej, trzeba tylko pamiętać, że obydwie z tych zalew, jako że oparte na wodzie, rozpuszczą materiał pva
  • miód - absolutnie fantastyczny dip sam w sobie, posiadający wabiący ryby zapach, no i smak
  • aromaty - wyszperane przeze mnie na półce ze składnikami do pieczenia ciast - wanilia, migdały, róża - nadają się bardzo dobrze naszemu dipowi określony zapach, zrobione na bazie alkoholu powodują, że aromaty bardzo dobrze rozchodzą się w zimnej wodzie
  • kakao - o czekoladowym zapachu, zawierające sporo witamin
  • czosnek - bardzo silny atraktor, na pewno działa na leszcze, jego właściwości wabiących karpie mi osobiście nie udało mi się jeszcze potwierdzić
  • przyprawy - pieprz, papryka, chili, kolendra, cynamon, curry, lubczyk, kozieradka, imbir i zapominana sól (powoduje wzmocnienie innych smaków i jest naturalnym konserwantem).
  • melasa - którą znalazłem w plecaku z czasów wypraw na leszcze - gęsta, słodka zalewa o specyficznym zapachu, będąca niezłym dipem samym w sobie

[2012-11-28 16:21]

JKarp

Sezon prawie że się skończył i trzeba powoli planować strategie na następny. Ostatnio myślałem o boosterach do zanęt i dipach do przynęt. Owe specyfiki są dość drogie, a co za tym idzie, potrafią pochłonąć dość dużą sumkę pieniędzy, szczególnie jeśli ktoś jeździ na ryby dość często. Dlatego też zastanawiam się nad alternatywami. Trochę poczytałem trochę pomyślałem i na razie uzbierały mi się następujące propozycje:

Booster:

Cynamon
Psie chrupki
Cukier waniliowy
Czosnek
Cebula
Curry


Dip:

Olejek waniliowy
Maga

A co wy używacie jako alternatywy dla dipa/boostera?


CześćBędąc brutalnym powiem, że im droższy dip czy booster tym wydajniejszy;-) Ja stosuję aminolquidy.Piotrek nakreślił Ci co, z czym i jak.Jednak o olejach należy powiedzieć, że należy bardzo ostrożnie stosować je w zimnej wodzie. Chodzi o to, że mogą ( i w zasadzie to robią ) bardzo gęstnieją w zimnej wodzie zupełnie zapobiegając rozchodzeniu się białek rozpuszczalnych w wodzie a pochodzących z kulek.W związku z tym należy bardzo uważać zalewając olejami wszelkiego rodzaju pellety wiosną i jesienią. Pellet tak zalany będzie bardzo długo pracował co wskazane jest latem ale nie wiosną i jesienią.Tu dip czosnkowy:http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=4262JK [2012-11-28 17:32]