Zaloguj się do konta

Alternatywa dla siateczki nierozpuszczalnej?

utworzono: 2012/10/28 17:27
kaki1998

Znacie może coś podobnego , co moge mieć w domu itp? myślałem o pończosze , ale nie jestem na 100% pewien .
[2012-10-28 17:27]

kup sobie lepiej orginalną siateczkę nie sa to drogie rzeczy np. z trapera 5m starczy ci na bardzo długo bo jak pewnie wiesz stosuje sie jednorazowo bardzo krótki kawałek . 5m kosztuje około 30zł
[2012-10-28 15:56]

Lin1992

Kolego nie wolo zaśmiecać łowiska!!!!!!
Siateczkę lepiej kupić rozpuszczalną która nie zaśmieca łowiska.
Alternatywą może być siatka od czosnku  - wygląda jak woreczek PVA a nim nie jest oraz w razie urwania zaśmieca łowisko lub co gorsza jeśli ryba to połknie i nie daj borze nie mamy zamiar jej zabrać to wypuszczenie takiej ryby z woreczkiem w brzuchu może doprowadzić ją do poważnej choroby a w rezultacie długotrwałej i męczącej śmierci - a tego przecież nie chcemy.
Lepiej kupić dedykowany produkt niż kombinować.
[2012-10-28 19:07]

JKarp

Alternatywą może być siatka od czosnku  - wygląda jak woreczek PVA a nim nie jest oraz w razie urwania zaśmieca łowisko lub co gorsza jeśli ryba to połknie i nie daj borze nie mamy zamiar jej zabrać to wypuszczenie takiej ryby z woreczkiem w brzuchu może doprowadzić ją do poważnej choroby a w rezultacie długotrwałej i męczącej śmierci - a tego przecież nie chcemy.

CześćSiatka nie rozpuszczalna nie zostaje w wodzie.JK [2012-10-28 19:32]

Znacie może coś podobnego , co moge mieć w domu itp? myślałem o pończosze , ale nie jestem na 100% pewien .

Co Ty wymyślasz przecież to kosztuje 30 zł  [2012-10-28 19:32]

a  pończocha sie rozpuszcza????
PVA to materiał rozpuszczalny w wodzie,tego właściwie niczym nie zastąpisz.możesz jedynie spróbować taki "myk że np kuku lub kulki zamrozić w pojemniku.Tzn do pojemnika wsypujesz kulki ,zalewasz wodą i pojemnik wkładasz do zamrażarki.lecz ten sposób ma wady.musisz ten lód jakoś obciążyć (kamieniem,ciężarkiem czy czymś) bo inaczej lód wypłynie ,no i takim lodowym pociskiem ciężko sie rzuca więc najlepiej jakbyś wywoził. [2012-10-28 19:53]

chyba że chodzi o siateczke na przynęte to pończocha może być dobra,może jeszcze jakaś gaza (na okłady)  [2012-10-28 19:58]

Iras1975

Kulki haczykowe lub pellet zawijałem w pończochę, wiązałem cieniutką plecionką tuż przy kulce, ucinałem nadmiar i taką przynętę zakładałem na włos. Spokojnie do rana może leżeć i nie oskubią tego krąpie płotki itp... Z czystym sumieniem polecam.

Połamania.:)

[2012-10-28 20:09]

Lin1992

CześćSiatka nie rozpuszczalna nie zostaje w wodzie.JK

Witam. Źle mnie Pan zrozumiał. Nie chodziło mi że siatka nierozpuszczalna - taką którą można kupić w wędkarskim zaśmieca łowisko. [2012-10-29 06:19]

JKarp

CześćJanusz jestem a nie żaden pan :-)JK [2012-10-29 06:26]

taką którą można kupić w wędkarskim zaśmieca łowisko.

sory ale nie bardzo rozumiem.....

siatka pva zasmieca?? pva sie rozpuszcza a więc nie zaśmieca bo w wodzie "znika".Na prawde nie wiem o co ci chodzi z tą "zaśmiecającą siatką z wędkarskiego" [2012-10-29 11:56]

Andrzej66

Kulki haczykowe lub pellet zawijałem w pończochę, wiązałem cieniutką plecionką tuż przy kulce, ucinałem nadmiar i taką przynętę zakładałem na włos. Spokojnie do rana może leżeć i nie oskubią tego krąpie płotki itp... Z czystym sumieniem polecam.

Połamania.:)

W pończosze zawijałem kulkę (pończochę mocno na kulkę naciągnąłem i nitką zaw...) i na włos, ale zdarzało się, że grot haka wbił się w ową kulkę i ten sposób nie zdawał egzaminu. hmm  [2012-10-29 12:02]

Iras1975

Rzucałem zestaw w pva i grot nie zaczepiał się o pończochę. Kolega z byłego CDB pokazywał kiedyś jak zabezpieczyć kulkę takim rękawem termokurczliwym, ale jakoś się do tego patentu nie przekonałem. Można jednak spróbować z grubszą rurką termokurczliwą. [2012-10-29 22:14]

Lin1992

taką którą można kupić w wędkarskim zaśmieca łowisko.

sory ale nie bardzo rozumiem.....

siatka pva zasmieca?? pva sie rozpuszcza a więc nie zaśmieca bo w wodzie "znika".Na prawde nie wiem o co ci chodzi z tą "zaśmiecającą siatką z wędkarskiego"

Tak wiem źle to ująłem.Siateczki PVA nie zaśmiecają łowiska ponieważ są rozpuszczalne.
[2012-10-30 11:10]

Romuald55

To nie chodzi o zaśmiecanie czy też nie.Siateczki mają za zadanie dostarczyć zanętę w miejsce przynęty.Jest tak skonstruowana,że szybko się rozpuszcza uwalniając zanętę.I o to właśnie chodzi.To można porównać do koszyka przy gruntówce.Jeżeli siatka będzie nierozpuszczalna,np pończocha, to nie ma sensu jej stosować.Nie zdarzyło mi się by w ciągu paru godzin drobnica wyskubała kulki.Swoją droga trzeba je względnie często zmieniać ponieważ aromaty w nich zawarte uwalniają się do wody tracąc swoje właściwości wabiące. [2012-10-30 11:41]

Rumcojs

Niektórzy błednie myślą ze chodzi o materiał pva. Autorowi tematu chodzi zapewne o:

http://www.tandembaits.com/index.php?do=kat&id=369&pid=2105  (niekoniecznie tej firmy)

[2012-10-30 11:58]

mirek788w

Alternatywa dla siateczki nie rozpuszczalnej

Tą siatkę stosujemy na przynęty nie do nęcenia.Nie rozpuszcza się w wodzie ,możemy w nią wsadzić wątrobe na suma i tp.

[2012-10-30 12:29]

To nie chodzi o zaśmiecanie czy też nie.Siateczki mają za zadanie dostarczyć zanętę w miejsce przynęty.Jest tak skonstruowana,że szybko się rozpuszcza uwalniając zanętę.I o to właśnie chodzi.To można porównać do koszyka przy gruntówce.Jeżeli siatka będzie nierozpuszczalna,np pończocha, to nie ma sensu jej stosować.Nie zdarzyło mi się by w ciągu paru godzin drobnica wyskubała kulki.Swoją droga trzeba je względnie często zmieniać ponieważ aromaty w nich zawarte uwalniają się do wody tracąc swoje właściwości wabiące.

witam . ale koledze kaki 1998 nie chodzi w tym poście o zastąpienie rozpuszczalnej siatki pva tylko nierozpuszczalnej w którą wkłada sie przynętę np. tuńczyka z puszki  lub np.  paluszek krabowy ,formuje kulkę  i zakłada na włos.
[2012-10-30 12:43]

To nie chodzi o zaśmiecanie czy też nie.Siateczki mają za zadanie dostarczyć zanętę w miejsce przynęty.Jest tak skonstruowana,że szybko się rozpuszcza uwalniając zanętę.I o to właśnie chodzi.To można porównać do koszyka przy gruntówce.Jeżeli siatka będzie nierozpuszczalna,np pończocha, to nie ma sensu jej stosować.Nie zdarzyło mi się by w ciągu paru godzin drobnica wyskubała kulki.Swoją droga trzeba je względnie często zmieniać ponieważ aromaty w nich zawarte uwalniają się do wody tracąc swoje właściwości wabiące.

witam . ale koledze kaki 1998 nie chodzi w tym poście o zastąpienie rozpuszczalnej siatki pva tylko nierozpuszczalnej w którą wkłada sie przynętę np. tuńczyka z puszki  lub np.  paluszek krabowy ,formuje kulkę  i zakłada na włos.

www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.sklep-expert.pl%2Fkatalog.php%3Fid%3Dcarp_pva&ei=gL6PUPGeBMnIswb544GwAg&usg=AFQjCNHtPsNN3m4Q9Zx_Yuey9cotyyMqfg
[2012-10-30 12:50]

Romuald55

Oczywiście...nie było określone o jaka siatkę chodzi.Dlatego wszyscy zabierający głos na ten temat nie bardzo wiedzieli o co chodzi.Dlatego wypowiedzi były różne.Worków,czy może siatek najczęściej używa się do łowienia karpi,stąd moja wypowiedż. [2012-10-30 15:51]

Oczywiście...nie było określone o jaka siatkę chodzi.Dlatego wszyscy zabierający głos na ten temat nie bardzo wiedzieli o co chodzi.Dlatego wypowiedzi były różne.Worków,czy może siatek najczęściej używa się do łowienia karpi,stąd moja wypowiedż.

w poscie jest wyraznie napisane ze chodzi o siatke nierozpuszczalna która jest właśnie stosowana w metodzie włosowej .pozdro.

[2012-10-30 16:58]

kaki1998

Oczywiście...nie było określone o jaka siatkę chodzi.Dlatego wszyscy zabierający głos na ten temat nie bardzo wiedzieli o co chodzi.Dlatego wypowiedzi były różne.Worków,czy może siatek najczęściej używa się do łowienia karpi,stąd moja wypowiedż.

w poscie jest wyraznie napisane ze chodzi o siatke nierozpuszczalna która jest właśnie stosowana w metodzie włosowej .pozdro.

dokładnie :D

[2012-10-31 15:55]