Allegro brak kontaktu ze sprzedającym po wpłacie

/ 53 odpowiedzi
withanight88


Hmmm... sporo sprzedaje na allegro i sprzedawałem, towar zawsze staramy się wysyłać w 24h, zdarzały sie wpadki z jakimś pilnym wyjazdem, raz nawet zagubiłem klucze od magazynu a że wrota pancerne był problem z włamaniem się do siebie... ale ja nie o tym, kolego jak dla mnie, pomijając już fakt odzewu tego jegomościa, to takie potwierdzenie z poczty to można sobie na ścianie powiesić! Nigdy już nie prześle nikomu nic z takiego potwierdzenia, co innego wygenerowany druk z banku itd... Miałem masę ale to masę takich potwierdzeń że już poszło, już dziś, na 100%, jedzie na ryby to i tamto i o dziwo przelewy nigdy nie dochodziły, więc jestem ostrożny w tym temacie, z Czechami tez miałem podobne problemy, ale zdarzało sie i tak że jak usłyszałem że klient jest OK to brałem ryzyko i nawet towar wysyłałem bez wpłaty, szczęście takie że zawsze klient wpłacał bo faktycznie mu się spieszyło czy coś, pare razy tak zrobiłem ale liczyłem się z tym że mnie może wykręcić... A co jest jeszcze najgorsza zmorą, to jak klient kupi, truje, 50 telefonów, paczkę prosi za pobraniem i nie odbiera bo zapomina, nie miał czasu, nie chciało mu się i ma to w d....e, a ja za paczke jak poczta cofa płace następne 12-30zł za zwrot paczki!!! To mnie wq.... bo 99% nie opłaca mi się nawet tej paczki już odbierać, bo 2x koszt wysyłki przewyższa wartość towaru :(
To takie moje zdanie... poczekaj jeszcze chwile, jak nie to zgłoś do allegro i napisz email z prośba o zwrot $ i tyle.





W poprzednim poście miałem się odnieść właśnie do tych potwierdzeń przelewu. 
Od sprzedawcy i jego dobrej woli zależy czy wyśle towar bez przelewu czy będzie czekał za pieniązkami...

Ja również tej praktyki nie popieram i nie mówię ze sprzedawca ma wysyłać towar bez pieniędzy.   (2012/08/03 10:04)

withanight88


W każdym przypadku unikajcie sprzedawcy "moczykijek" bo ja czekam 6 tygodni bez towaru i żadnej informacji.:)
Tonie żart to fakt.

Dziwie się, że zrobiłeś u niego zakupy. Spojrzałem na jego profil na Alle.. i komentarze mówą same za siebie. (2012/08/03 10:07)

ryukon1975


W każdym przypadku unikajcie sprzedawcy "moczykijek" bo ja czekam 6 tygodni bez towaru i żadnej informacji.:)
Tonie żart to fakt.

Dziwie się, że zrobiłeś u niego zakupy. Spojrzałem na jego profil na Alle.. i komentarze mówą same za siebie.









Poniosło mnie trochę to fakt ale tylko on wystawiał dwa woblery na których mi wtedy zależało.Ogólnie to teraz ich nigdzie nie mogę znaleźć znaczy w jednym konkretnym kolorze.
Jedynie gdzie są dostępne to fishing mart w kilku innych kolorach a zacznę ich poszukiwanie od objazdu okolicznych sklepów.:) (2012/08/03 10:15)