Aliexpress - towar z Chin

/ 89 odpowiedzi / 10 zdjęć
Zachęcam do śledzenia strony :


http://es.aliexpress.com/wholesale?site=esp&g=y&SearchText=fishing&page=1&initiative_id=SB_20160418004241&shipCountry=PL&needQuery=n 

Jak widać można kupić wiele ciekawych rezczy z normalne pieniądze.
JK
w6i6e6


Kupując na ali trzeba być ostrożnym. Po pierwsze łatwo trafić na podróbę a po drugie trzeba kontrolować wartość zakupów by nie zapłacić cła. (2016/04/18 12:07)

JKarp


Ależ tam są same podróby ;-)
Z tym cłem się zgadzam.
Przejrzałem dokładnie wątej z portalu SiG i mozna naprawdę kupić dość dobre gadżety z bardzo rozsadne pieniądze. Jeśli do tego dojdzie fakt, że w kilku kupujemy ten sam towar to i przesyłka wychodzi tanio.
JK
  (2016/04/18 12:32)

w6i6e6


No tak, ale robiąc większe zakupy w kilka osób przekracza się próg cła :-) więc nie wszystko złoto co się świeci :-) (2016/04/18 13:10)

JKarp


Ja mówię raczej o drobiazgach typu PVA w komplecie z nicią PVA za 3,5 dolara, kulkach pop-up itd, kompletach do budowy zestawów, rurek termo . Nawet nie wiem ile trzeba uciułać żeby przekroczyć cło. Widziałem ostatnio u kolegi Power Bank 20 000 miliamperogodzin kupiony za ...35 zł :-) 

JK (2016/04/18 13:23)

SebekKry


No tak, ale robiąc większe zakupy w kilka osób przekracza się próg cła :-) więc nie wszystko złoto co się świeci :-)

Dodam że tranzyt ceny w dużej mierze przebiega losowo. Możesz zrobic zakupy na 10 $ i zapłacic cło jak równie dobrze zrobic zakupy za 1000$ i nie załapać się na cło. Na paczkach które są wysyłane z Chin nie ma zapisanej kwoty za zakupione towary oraz ich wartości i co się znajduje w środku (choć czasmi coś tam napiszą po chińsku). Dlatego pczki sprawdzane są losowo. Wiadomo że duże gabaryty mogą być sprawdzane w pierwszej kolejności ale także widziałem paczki otwierane przez celników bardzo małych rozmiarów na które były nałożone opłaty celne.  (2016/04/18 17:32)

JKarp


Nie zmienia to jednak faktu, że za worki plus nić PVA  3,5 dolca to śmieszna cena. A jak poczytamy dokładnie link z forum okaże się, że mało kto płacił cło. Ja tam zaryzykuję.
JK (2016/04/19 08:48)

Haryyy5


Tak jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to jak chcecie sobie coś z chin sprowadzić to najlepiej zagadać do sprzedawcy żeby wysłał to jako "Gift". Gwarancji to oczywiście żadnej nie daje ale z tego co mi wiadomo to znacznie zmniejsza szanse że zostanie nam naliczone cło.  (2016/04/19 10:03)

JKarp


Każda rada cenna :-)
JK (2016/04/19 10:31)

Pierre87


Kilka rzeczy już kupiłem bez żadnego kombinowania z akcją typu gift, myślicie że celnicy to debile? Zwyczajnie trzeba wybierać takie towary że nawet w przypadku konoecznosci zapłacenia VAT i CŁA cena będzie nadal atrakcyjna i niższa od naszej krajowej. To tyle co mam do powiedzenia w sprawie zakupów za granicą poza UE. (2016/04/19 18:13)

aaaaaaaaaaaaaaaa


Witam,
 czy zamawiał ktoś kiedyś jakieś przynęty spinningowe z aliexpressu? (2017/10/26 21:25)

artur-wroclawski


wlasnie tez jestem zainteresowany woblerami, dosc atrakcyjna cena. ciekawe jak z jakoscia, podlaczam sie do pytania (2017/10/27 12:12)

JKarp


Zamawiałem PVA i magiczne pudełko z akcesoriami końcowymi do zestawów karpiowych. 
Za grosze a nie odbiega jakością.
Trochę lektóry ;-)
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2934.0

Można znaleźć opisy praktycznie wszystkiego co związane jest z wędkarstwem.

JKarp (2017/10/27 12:52)

Blitz


Ja również zamawiałem przynęty, jak dla mnie nie ma różnicy - a cenowo abstrakcja na korzyść Alie.
Dodatkowo zamawiałem też zestawy much suchych, nimf
i pełen asortyment lodowych mormych. 
Świetliki w dużych ilościach

Generalnie patrz na realne zdjęcia w zakładce "feedback", jeśli są i opinie ok, to śmiało zamawiaj.  (2017/10/27 12:57)

cierpliwy1


Też zamawiałem przynęty z alie ,które napewno są dużo tańsze ale jakościowo słabsze .Nie mówię o wszystkich bo przecież większość z nich można kupić w naszych sklepach wedkarskich . Zależy o jakich przynętach kolego myślisz  . Niektóre z nich są ok ,a niektóre są słabe . (2017/10/27 15:34)

aaaaaaaaaaaaaaaa


Macie jakies sprawdzone? Jezeli tak to mozna prosic o link? (2017/10/27 16:08)

Bincim


Zamawiam ciagle woblery, stalki, kretlinki itp na wish. Jakoś bardzo dobra, praca również. Kupowałem również woblery segmenty i sobie chwale. Można kupić za grosze. Teraz mam masę tych woblerow. 😎 (2017/10/27 21:14)

wirefree


woblery to niemilosierny syf , praca tragiczna jakosc kompletnie do niczego taka zabawka dla naiwnych ale na rekiny w oceanie pewnie sie nadadza (2017/10/28 15:40)

luciusz-esox


Też mam swoje doświadczenia z Aliexpress.
Kupiłem na próbę malutki wobler a'la kleniowy za około 3 pln by sprawdzić czy w ogóle przesyłka dotrze ;) Dotarł. Widać niedociągnięcia jakościowe, pracuje nie tragicznie ale wyraźnie słabiej od "krajowych" uznanych marek. Nastęnie kupiłem również niewielkie cykady - kompletnie nie pracują. Totalne rozczarowanie. Ostatnią próbą przynętową były miedziane obrotówki. W wodzie stojacej działają jak trzeba. Przy zwijaniu pod nurt również. Przy zwijaniu z nurtem pracują bardzo źle albo w ogóle.
Natomiast moim ostatnim zakupem wędkarskim były agrafki z krętlikami. Wyglądają bardzo dobrze i są nieźle wykonane. Jeszcze nie testowałem w warunkach "bojowych" jak z ich wytrzymałością co mnie niezmiernie ciekawi. (2017/10/28 16:06)

Bincim


Ja na jakoś wykonania jak i prace woblerow nie narzekam. Mogę dosłać zdjęcia jak ktoś BARDZO nalega. Proszę wierzyć mi na slowo. :) (2017/10/28 16:35)

emerkazet


Jedyne do czego bym sie doczepil to nieostre haki, poza tym woblery ladnie pracuja. Czesto zamawiam zylki, plecionki i podrobki meppsow. Ostatnio za ok 5 zl zamowilem 1700 m. zylki(chyba chwilowa promocja byla). Po czasie troche sie rozciagnela ale jest bardzo mocna. (2017/10/28 18:11)

Przemas83


Panowie, jeżeli uda się wam złowić jakieś fajne rybska na te chińskie gówniane podróbki, to proszę wstawiać foty na tym forum. Zgadzam się że przepaść cenowa jest ogromna. (2017/10/28 20:01)

erykom


Dokładnie Przemas tylko żeby było jeszcze potwierdzenie że ten chiński bubel jest również skuteczny co europejski (2017/10/28 20:17)

SlawekNikt


Miałem się nie odzywać, ale w tej gównoburzy brak zdjęć zatem czekam na ich pojawienie się. (2017/10/28 21:22)