Zaloguj się do konta

Aliexpress - towar z Chin

utworzono: 2016/04/18 10:40
JKarp

Zachęcam do śledzenia strony :


http://es.aliexpress.com/wholesale?site=esp&g=y&SearchText=fishing&page=1&initiative_id=SB_20160418004241&shipCountry=PL&needQuery=n 

Jak widać można kupić wiele ciekawych rezczy z normalne pieniądze.
JK [2016-04-18 10:40]

w6i6e6

Kupując na ali trzeba być ostrożnym. Po pierwsze łatwo trafić na podróbę a po drugie trzeba kontrolować wartość zakupów by nie zapłacić cła. [2016-04-18 12:07]

JKarp

Ależ tam są same podróby ;-)
Z tym cłem się zgadzam.
Przejrzałem dokładnie wątej z portalu SiG i mozna naprawdę kupić dość dobre gadżety z bardzo rozsadne pieniądze. Jeśli do tego dojdzie fakt, że w kilku kupujemy ten sam towar to i przesyłka wychodzi tanio.
JK
  [2016-04-18 12:32]

w6i6e6

No tak, ale robiąc większe zakupy w kilka osób przekracza się próg cła :-) więc nie wszystko złoto co się świeci :-) [2016-04-18 13:10]

JKarp

Ja mówię raczej o drobiazgach typu PVA w komplecie z nicią PVA za 3,5 dolara, kulkach pop-up itd, kompletach do budowy zestawów, rurek termo . Nawet nie wiem ile trzeba uciułać żeby przekroczyć cło. Widziałem ostatnio u kolegi Power Bank 20 000 miliamperogodzin kupiony za ...35 zł :-) 

JK [2016-04-18 13:23]

SebekKry

No tak, ale robiąc większe zakupy w kilka osób przekracza się próg cła :-) więc nie wszystko złoto co się świeci :-)

Dodam że tranzyt ceny w dużej mierze przebiega losowo. Możesz zrobic zakupy na 10 $ i zapłacic cło jak równie dobrze zrobic zakupy za 1000$ i nie załapać się na cło. Na paczkach które są wysyłane z Chin nie ma zapisanej kwoty za zakupione towary oraz ich wartości i co się znajduje w środku (choć czasmi coś tam napiszą po chińsku). Dlatego pczki sprawdzane są losowo. Wiadomo że duże gabaryty mogą być sprawdzane w pierwszej kolejności ale także widziałem paczki otwierane przez celników bardzo małych rozmiarów na które były nałożone opłaty celne.  [2016-04-18 17:32]

JKarp

Nie zmienia to jednak faktu, że za worki plus nić PVA  3,5 dolca to śmieszna cena. A jak poczytamy dokładnie link z forum okaże się, że mało kto płacił cło. Ja tam zaryzykuję.
JK [2016-04-19 08:48]

Haryyy5

Tak jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to jak chcecie sobie coś z chin sprowadzić to najlepiej zagadać do sprzedawcy żeby wysłał to jako "Gift". Gwarancji to oczywiście żadnej nie daje ale z tego co mi wiadomo to znacznie zmniejsza szanse że zostanie nam naliczone cło.  [2016-04-19 10:03]

JKarp

Każda rada cenna :-)
JK [2016-04-19 10:31]

Pierre87

Kilka rzeczy już kupiłem bez żadnego kombinowania z akcją typu gift, myślicie że celnicy to debile? Zwyczajnie trzeba wybierać takie towary że nawet w przypadku konoecznosci zapłacenia VAT i CŁA cena będzie nadal atrakcyjna i niższa od naszej krajowej. To tyle co mam do powiedzenia w sprawie zakupów za granicą poza UE. [2016-04-19 18:13]

aaaaaaaaaaaaaaaa

Witam,
 czy zamawiał ktoś kiedyś jakieś przynęty spinningowe z aliexpressu? [2017-10-26 21:25]

artur-wroclawski

wlasnie tez jestem zainteresowany woblerami, dosc atrakcyjna cena. ciekawe jak z jakoscia, podlaczam sie do pytania [2017-10-27 12:12]

JKarp

Zamawiałem PVA i magiczne pudełko z akcesoriami końcowymi do zestawów karpiowych. 
Za grosze a nie odbiega jakością.
Trochę lektóry ;-)
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2934.0

Można znaleźć opisy praktycznie wszystkiego co związane jest z wędkarstwem.

JKarp [2017-10-27 12:52]

Blitz

Ja również zamawiałem przynęty, jak dla mnie nie ma różnicy - a cenowo abstrakcja na korzyść Alie.
Dodatkowo zamawiałem też zestawy much suchych, nimf
i pełen asortyment lodowych mormych. 
Świetliki w dużych ilościach

Generalnie patrz na realne zdjęcia w zakładce "feedback", jeśli są i opinie ok, to śmiało zamawiaj.  [2017-10-27 12:57]

cierpliwy1

Też zamawiałem przynęty z alie ,które napewno są dużo tańsze ale jakościowo słabsze .Nie mówię o wszystkich bo przecież większość z nich można kupić w naszych sklepach wedkarskich . Zależy o jakich przynętach kolego myślisz  . Niektóre z nich są ok ,a niektóre są słabe . [2017-10-27 15:34]

aaaaaaaaaaaaaaaa

Macie jakies sprawdzone? Jezeli tak to mozna prosic o link? [2017-10-27 16:08]

fishing with makarony7

Ja także zamawiałem takie 3 sztuki, praca bardzo drobna, ale do twitchngu są świetne:)

https://www.youtube.com/watch?v=x99i6EFkpCw [2017-10-27 19:05]

Bincim

Zamawiam ciagle woblery, stalki, kretlinki itp na wish. Jakoś bardzo dobra, praca również. Kupowałem również woblery segmenty i sobie chwale. Można kupić za grosze. Teraz mam masę tych woblerow. 😎 [2017-10-27 21:14]

wirefree

woblery to niemilosierny syf , praca tragiczna jakosc kompletnie do niczego taka zabawka dla naiwnych ale na rekiny w oceanie pewnie sie nadadza [2017-10-28 15:40]

luciusz-esox

Też mam swoje doświadczenia z Aliexpress.
Kupiłem na próbę malutki wobler a'la kleniowy za około 3 pln by sprawdzić czy w ogóle przesyłka dotrze ;) Dotarł. Widać niedociągnięcia jakościowe, pracuje nie tragicznie ale wyraźnie słabiej od "krajowych" uznanych marek. Nastęnie kupiłem również niewielkie cykady - kompletnie nie pracują. Totalne rozczarowanie. Ostatnią próbą przynętową były miedziane obrotówki. W wodzie stojacej działają jak trzeba. Przy zwijaniu pod nurt również. Przy zwijaniu z nurtem pracują bardzo źle albo w ogóle.
Natomiast moim ostatnim zakupem wędkarskim były agrafki z krętlikami. Wyglądają bardzo dobrze i są nieźle wykonane. Jeszcze nie testowałem w warunkach "bojowych" jak z ich wytrzymałością co mnie niezmiernie ciekawi. [2017-10-28 16:06]

Bincim

Ja na jakoś wykonania jak i prace woblerow nie narzekam. Mogę dosłać zdjęcia jak ktoś BARDZO nalega. Proszę wierzyć mi na slowo. :) [2017-10-28 16:35]

emerkazet

Jedyne do czego bym sie doczepil to nieostre haki, poza tym woblery ladnie pracuja. Czesto zamawiam zylki, plecionki i podrobki meppsow. Ostatnio za ok 5 zl zamowilem 1700 m. zylki(chyba chwilowa promocja byla). Po czasie troche sie rozciagnela ale jest bardzo mocna. [2017-10-28 18:11]

Przemas83

Panowie, jeżeli uda się wam złowić jakieś fajne rybska na te chińskie gówniane podróbki, to proszę wstawiać foty na tym forum. Zgadzam się że przepaść cenowa jest ogromna. [2017-10-28 20:01]

erykom

Dokładnie Przemas tylko żeby było jeszcze potwierdzenie że ten chiński bubel jest również skuteczny co europejski [2017-10-28 20:17]

SlawekNikt

Miałem się nie odzywać, ale w tej gównoburzy brak zdjęć zatem czekam na ich pojawienie się. [2017-10-28 21:22]

KrisStewart

Kilka dni temu zamówiłem kilka rzeczy przez stronke Wish.com działającej na tej samej zasadzie, czyli oferującej tzw "chińszczyzne". Ceny znacznie niższe niż w Polsce i duzy wybór, minus - na dostawe trzeba trochę poczekać (nawet do 1,5 mies). W związku z tym, że zamówienie dopiero poszło jeszcze nie miałem okazji wypróbować produktów nad wodą. Jako wędkarza spinningowy na pewno nie kupił bym tam wahadłówek, obrotówek czy cykad, bo zakładam że nie pracowałyby w wodzie tak jak należy. Nie zamówiłbym też żyłki czy plecionki - tej muszę być pewien i musi być markowa. Zamówiłem natomiast różnego rodzaju przynęty gumowe, myślę że i tak większość tych które kupujemy w Polsce zostało wyprodukowane w Chinach. Zamówiłem też imadełko do przytrzymywanie żyłki podcas nawijania na szpule (od dawna potrzebowałem czegoś takiego), kilka pudełek na przynęty i dla próby - kilka woblerów. Jestem ciekaw jak będą pracować w wodzie, nawet jeśli dobrze to i tak nie ma pewności co do samej konstrukcji. Kółeczko łącznikowe jest przymocowane do steru a ten może być wklejany do korpusu - przy holu większej ryby wyciągniemy na żyłce sam ster. Z drugiej strony kupując woblery w sklepach wedkarskich w PL lub zamawiając przez internet też nie mamy pewności że kółczko łącznikowe jest zamontowane na solidnym stelażu przechodzącym przez cały korpus woblera. Być może poświęce jednego woblera żeby sie przekonać - jeśli jest wykonany solidnie a praca w wodzie będzie prawidłowa to chetnie zamówie ich wiecej przez Wish-a, ponieważ woblery są w PL  bardzo drogie. Ile to razy zdarzyło mi się zapłacić słono za wobler i urwać go na pierwszej wyprawie wedkarskiej, ba - nawet w pierwszym rzucie.  [2017-10-29 10:37]