Aliexpress - towar z Chin

/ 89 odpowiedzi / 10 zdjęć
KrisStewart

Kilka dni temu zamówiłem kilka rzeczy przez stronke Wish.com działającej na tej samej zasadzie, czyli oferującej tzw "chińszczyzne". Ceny znacznie niższe niż w Polsce i duzy wybór, minus - na dostawe trzeba trochę poczekać (nawet do 1,5 mies). W związku z tym, że zamówienie dopiero poszło jeszcze nie miałem okazji wypróbować produktów nad wodą. Jako wędkarza spinningowy na pewno nie kupił bym tam wahadłówek, obrotówek czy cykad, bo zakładam że nie pracowałyby w wodzie tak jak należy. Nie zamówiłbym też żyłki czy plecionki - tej muszę być pewien i musi być markowa. Zamówiłem natomiast różnego rodzaju przynęty gumowe, myślę że i tak większość tych które kupujemy w Polsce zostało wyprodukowane w Chinach. Zamówiłem też imadełko do przytrzymywanie żyłki podcas nawijania na szpule (od dawna potrzebowałem czegoś takiego), kilka pudełek na przynęty i dla próby - kilka woblerów. Jestem ciekaw jak będą pracować w wodzie, nawet jeśli dobrze to i tak nie ma pewności co do samej konstrukcji. Kółeczko łącznikowe jest przymocowane do steru a ten może być wklejany do korpusu - przy holu większej ryby wyciągniemy na żyłce sam ster. Z drugiej strony kupując woblery w sklepach wedkarskich w PL lub zamawiając przez internet też nie mamy pewności że kółczko łącznikowe jest zamontowane na solidnym stelażu przechodzącym przez cały korpus woblera. Być może poświęce jednego woblera żeby sie przekonać - jeśli jest wykonany solidnie a praca w wodzie będzie prawidłowa to chetnie zamówie ich wiecej przez Wish-a, ponieważ woblery są w PL  bardzo drogie. Ile to razy zdarzyło mi się zapłacić słono za wobler i urwać go na pierwszej wyprawie wedkarskiej, ba - nawet w pierwszym rzucie.  (2017/10/29 10:37)

Bincim

Proszę. Nie wyciągałem wszystkich bo nie było takiej potrzeby. Proszę wierzyć na słowo, ze pracują w wodzie bardzo dobrze. (Nie każe wam kupować) to tylko moje skromne zdanie :) 

https://imageshack.com/i/pmikFHczj
https://imageshack.com/i/poOVLtMaj

wszystko kupuje na wish’u. (2017/10/29 11:53)

JKarp

Dorzucę jeszcze jedno zdanie - wszyscy mi mówili. że PVA z Ali to lipa bo się xle rozpuscza i takie tam cuda. Nic podobnego :-)
Mam zamiar zamówić plecionkę - 1000 m, ośmio splotowa za około 130 zł. Oczywiście z polecenia a nie w ciemnio. W ciemno zamówiłem sobie pleckę GOAL 
https://pl.aliexpress.com/store/product/LineThink-GOAL-500M-100-PE-Spectra-Dyneema-Braid-line-X4Strands-Braided-Fishing-Line-Free-Shipping/1170474_1698856870.html
Polecam niedowiarkom zakup :-)

JKarp (2017/10/29 14:04)

wedkarz73

Polecam obrotówki ''Meeps'' Long, Ja używam od dwóch lat rozmiarów 3,4 i 5, praca nienaganna, jedyny mankament do czego można sie przyczepić to kotwiczki ale dają rade. 
Pozdrawiam. (2017/10/29 18:35)

kornelstasiewicz

http://s.aliexpress.com/AbaMr2eY Polecam dobre gumy (2017/10/30 20:23)

emerkazet

Meppsy na pewno są skuteczne, kupiłem koledze i w maju podczas pierwszego wędkowania padły 3 szczupaki, 70, 60 i 50 cm. Mało tego to nawinięta była chińska żyłka. Osobiście mało spinninguje a jak już to preferuję gumy, ale praca woblerów jest fajna. (2017/10/31 08:16)

LOPERZ

Myślę, że temat jest godny uwagi. Możemy się wymieniać opiniami co warto kupić, a czego lepiej nie ruszać. Część tych tanich chińczyków jest pewnie produkowana w tych samych fabrykach co markowy sprzęt. Zachecam więc do pisania opini o zakupionym towarze. (2017/11/01 10:45)

emerkazet

Na fb jest fajna grupa, chyba nazywa sie wedkarski aliexpress. Tam sa linki i recenzje zakupionych towarow wraz ze zdjeciami. (2017/11/01 12:56)

wirefree

O ile wedki czy jakis tam inny sprzet jest OK to woblery  i cala reszta ta tania to to jak napisalem totalny syf szkoda kasy. A szczupak to nawet na stara skarpete potrafi wziac. Nic innego raczej sie na te oceaniczne wynalazki nie zlowi ja te swoje woblery a mialem ich kilkanasci poprostu oddalem facetowi ktorwego bardzo nie lubiłem. (2017/11/01 18:32)

bartek-zdanowic

Witam ,używał ktoś gratów z aliexpress typu krętliki, szybko złączki, stopery, koraliki do helikoptera, bezpieczne klipsy itp (2017/12/19 16:55)

SlawekNikt

Kiedyś wyjątki ... teraz reguła ... (2017/12/19 17:11)

jointeraz

Sporo kupuję na aliexpress. I mogę powedzieć, że zakupy są bezpieczniejsze niż na alledrogo. Odnosnie podróbek-na aliexpress mozna normalnie kupić oryginały. Oczywiście w cenach zblizonych do cen w polsce. Ale co jest warte uwagi na ale ali to ich rodzime marki. W niczym czasami nie odstajace od naszych marek z górnej półki. Na prawdę warto kupowac na ali tylko trzeba wiedzieć co. Jakby ktos potrzebował pomocy odbośnie zakupów to służę pomocą.
Pozdrawiam. (2018/03/02 23:40)

aaaaaaaaaaaaaaaa

Ja kupywalem osobiscie wiele rzeczy na ali i cla nie placilem ani razu. Rzeczy tam pomimo ceny nie sa wcale zle mozna kupic wobler za 3 zl ktory zachowuje sie jak normalny wobler ze sklepu wedkarskiego. Odlecam jednak kupowanie tam wedek ja osobiscie mialem 1 i jak sie przewrocila to szczytowka pekla :/ (2018/03/03 13:54)

roobcio

Skusiłem sie na kupno na Aliexpress echosondy. Phiradar FF 668c czyli ichniejsza podróba Fish Findera FF 668c. Nastawiłem sie na dwa miesiące czekania, przesyłka przyszła po dwóch tygodniach. Sama echosonda - naprawde fajna zabawka, kolorowy wyświetlacz, jej odpowiednik w Polsce niecałe 600 zł na alledrogo, ja zapłaciłem 107 dolarów. Jestem jak najbardziej zadowolony, nie mogę doczekac sie kiedy lody zejdą :-) (2018/03/04 00:35)

Fruitbass

Kupilem na Ali fajną wedke, sporo gumowych i metalowych przynet za calkiem malą kase i uwazam,ze jak najbardziej jakosciowo adekwantne do ceny. Nie ma co kupowac raczej rzeczy po 100$, bo to juz raczej ryzyko i malo wiarygodne jesli chodzi o rownanie cena=jakosc. (2018/03/05 18:40)

przemyslaw-misi

Polecam wędki ultra light i super ultra light KUYING TETON za ok 250 zł niezły kijek na komponentach FUJI. mam do 10g a teraz jedzie do mnie kijek do 3 g (2018/03/05 19:20)

grisza-78

Kupuję tam od dawna. Głównie są to "podzespoły" do lurebuildingu. W porównaniu z ebayem, na Ali wszystko, lub większość jest o kilka lub kilkanaście razy tańsze. Podam zwykły przykład - oczka 3d, ebay - 100 szt kosztuje mnie 20 zł, na Ali też płacę 20 zł, ale za 500 oczek. Wkrętki do jerkbaitów, ściągałem kiedyś z USA, kosztowały fortunę, na Ali są o 70 - 80 % tańsze. Dodam, że wybrane towary z Chin, w cale nie są gorsze od tych z Europy czy Ameryki, bo są to czasem dokładnie te same towary, z tym, że jak wspomniałem wyżej, na ebayu są również sprowadzane z Chin, tyle że są dzielone na mniejsze działki. (2018/03/05 21:10)

erykom

Panowie mam pytanie.Jeśli już miałbym zapłacić cło za coś co kupiłem na Ali to w jaki sposób mam to cło zapłacić?Przychodzi do mnie jakieś pismo od celników z informacją że mam opłacić cło czy jak to wyglada? (2018/03/06 09:52)

SlawekNikt

W kontekście przygotowań do sezonu: https://pl.aliexpress.com/item/Adjustable-Fly-Fishing-Vest-Premium-Gear-Packs-and-Vests-Mesh-Fishing-Vest-for-Fly-Fishing-for/32784842382.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.EwPBvT (2018/03/06 11:40)

mtm

Przyjdzie pismo, zapłacisz na poczcie. (2018/03/06 17:10)

erykom

Przyjdzie pismo, zapłacisz na poczcie.
Ok dzięki ! (2018/03/06 20:20)

luc1

Od dwóch lat kupuję na ali i są to głównie akcesoria wędkarskie oraz przynęty sztuczne.
Fakt trzeba czekać, czasami 40 dni, czasami tylko 20.
Ostatni większy zakup za 120 zł - 130 zł. Różnego rodzaju woblery, łącznie ponad 35 sztuk. Przykład:
https://pl.aliexpress.com/item/10PC-Minnow-Fishing-Lures-4-33-11cm-0-486oz-13-77g-Fishing-Tackle-10-Color-Bass/32729689941.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6UGYDp
Powiem szczerze, byłem zaskoczony jakością i pracą w wodzie. Naprawdę za tą cenę, super.
A niedawno dotarły do mnie przypony karpiowe. 18 sztuk za około 20 zł. Dodam, że te same zauważyłem ostatnio w sklepie wędkarskim po 2,50 za sztukę.
https://pl.aliexpress.com/item/18pcs-Carp-Fishing-Hair-Rigs-Braided-Thread-Curve-Shank-Hook-Swivel-Boilies-Carp-Rigs-Carp-Fishing/32716496496.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.hcrMPi
(2018/03/07 23:14)