Akwarium-akcesoria potrzebne do funkcjonowania

/ 9 odpowiedzi
Artur z Ketrzyna

Oglądnąłem ten zestaw, i powiem że dostaniesz prawie wszystko. Do tego możesz w zologicznym dokupić żwirek akwariowy i prawdziwe roślinko.
Zanim będziesz chciał wpuścić do nowego akwarium ryby to niech ono samo się oczyyści. To znaczy najpierw je urządź; wypłucz i wsyp żwir zasadź roślinki, powoli wlej wodę o temperaturze pokojowej, dla pewności daj jedną tabletkę Kalium -Nadmanganian potasu. I tak przygotowane akwarium pochodzi z 1-3 dni. Dopiero wtedy wpuszczaj rybki.
Rybki musisz zaaklimatyzować. To znaczy w pojemniku (zazwyczaj worek foliowy i woda ze zbiornika w którym wcześniej pływała) włóż do akwarium by woda w tym pojemniku stopniowo uzyskała tę samą temperaturę co w akwarium, dopiero wtedy ją wpuść, w innym przypadku może dostać szoku termicznego.

Dla uzyskania więcej informacji poszukaj grupy dyskucyjnej akwarystów, tak już będziesz miał sporo wiadomości. (2012/01/06 12:58)

zajaclol

Myślę, że 3 dni to minimum czasu, jaki powinno działać puste akwarium od wlania wody i włączenia pompki. Kiedyś właściciel sklepu zoologicznego wspominał mi, że powinno się je trzymać puste przynajmniej tydzień. Pamiętam też jak zakupiłem drugie akwarium i nie móc doczekać się rybek, wpuściłem je po 1 dniu. 2 sztuki, gatunku takiego bardziej wymagającego, niestety padły. Dodatkowo w celu poprawienia warunków panujących w akwarium dodać należy uzdatniacze i odkażacze wody. Nie wiem czy wymieniony przez kolegę wyżej nadmanganian jest takim specyfikiem, ale pewnie tak. Pozdrawiam.

- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia; 
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb; 
- Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego;  (2012/01/06 13:22)

nantai

Myślę, że 3 dni to minimum czasu, jaki powinno działać puste akwarium od wlania wody i włączenia pompki. Kiedyś właściciel sklepu zoologicznego wspominał mi, że powinno się je trzymać puste przynajmniej tydzień. Pamiętam też jak zakupiłem drugie akwarium i nie móc doczekać się rybek, wpuściłem je po 1 dniu. 2 sztuki, gatunku takiego bardziej wymagającego, niestety padły. Dodatkowo w celu poprawienia warunków panujących w akwarium dodać należy uzdatniacze i odkażacze wody. Nie wiem czy wymieniony przez kolegę wyżej nadmanganian jest takim specyfikiem, ale pewnie tak. Pozdrawiam.

- Mapy batymetryczne jezior polskich; 
- Jak przygotować się do łowienia; 
- Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich; 
- Jak łowić różne gatunki ryb; 
- Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego; 

Co Wy gadacie? Jakie 3 dni?? Akwarium dojrzewa minimum 2 tygodnie!!!! W tym czasie ma wszytko byc właczone, filtr, grzałka, oświetlenie. Dopiero po tym czasie się wpuszcza rybcie. Żadnej chemii w tym czasie się nie dodaje. Żadnych uzdatniaczy. Co do tego zestawu:  http://allegro.pl/zestaw-akwarium-80x35x45-proste-mega-gratisy-i2012618183.html . Ja na Twoim miejscu bym kupił osobno akwarium i do tego dokupił sprzęt. Ten filtr jest strasznie lipny w tym zestawie. Kup jakiś zewnętrzny. Nie zajmuje miejsca w akwarium i mniej z nim roboty w czyszczeniu. A co najważniejsze jest w nim filtracja biologiczna a to wielki plus. (2012/01/06 13:40)

nikodem08

Zakupując ryby akwariowe szczególną uwagę należy zwrócić na kilka następujących spraw:

- Początkujący akwaryści nie powinni zakupywać gatunków rzadkich, drogich i delikatnych.

- Nie kupujemy pojedynczych egzemplarzy ryb, które preferują ławicowy tryb życia.

- Nie należy zakupywać ryb, które niedawno pojawiły się w sklepie i nie przeszły kwarantanny.

- Zanim nabędziemy konkretny gatunek ryb należy dowiedzieć się jakie wymiary osiągnie dany gatunek po osiągnięciu wieku dorosłego.

- W żadnym wypadku nie należy zakupywać ryb wyglądających na chore.

- Ryby roślinożerne mogą zjadać rośliny w zbiorniku.

- Zakupujmy dany gatunek ryb pod warunkiem, że jesteśmy pewni, że posiadamy odpowiednie warunki na ich hodowlę.

- Ryby przenosimy w worku foliowym. Zanim wpuścimy ryby należy włożyć worek do akwarium, aby wyrównała się temperatura w worku i akwarium. Dzięki temu zabiegowi nie doznają szoku termicznego.

Ja osobiście posiadam akwarium 120l , roślinne jeśli chciałbyś załozyc  akwa z dużą ilością roślin potrzebne do tego beddzie co2 oraz wiele nawozów , jeśli czegoś nie wiesz śmiało pisz napewno ci pomoge ,zastanów sie także  jakie  to ma być akwa.

pozdrawiam

(2012/01/06 14:41)

JacekS

witam.mam kilka pytan dotyczacych akwarium:) co jest potrzebne do funkcjonowania akwarium?posiadam akwarium,pompke filtrujaca,termometr,grzalke i cos jeszcze przydaloby sie czy wystarczy?:) a przykladowo taki zestaw jest dobry? http://allegro.pl/zestaw-akwarium-80x35x45-proste-mega-gratisy-i2012618183.html

Zestaw dla początkujących akwarystów idealny , napisz jeszcze jakie ryby masz w planie hodować ? (2012/01/06 15:46)

erykom

no napewno mysle o wpuszczeniu welonków a co dalej to nie wiem.kiedys juz mialem welonki i dlugo zyly a inne rybki czesto zdychaly (2012/01/06 16:09)

nantai

no napewno mysle o wpuszczeniu welonków a co dalej to nie wiem.kiedys juz mialem welonki i dlugo zyly a inne rybki czesto zdychaly

Same welonki bardzo będą brudziły. Jakaś ekipa sprzątająca by  napewno się przydała, jakieś stadko. Welony bym odpuścił ;). Jak bardzo chcesz welony to same, albo z rybkami które płetw nie obgryzają.Co do obsady, moja propozycja:1+1 pielęgnica ramireza;15-20 neonów czerwonych, innesa;2+1 prętnik karłowaty;6 kirysów panda; sterby; spiżowych;2+1 gupikmoże krewetka filtrująca ?
(2012/01/06 16:26)

WikDab

Tutaj jest cała lista potrzebnych akcesoriów. Osobiście przy wyborze polecam akwaria z profilowaną przednią szybą, robią niezły efekt. (2020/02/29 14:51)