Akumulator żelowy - Koyosonic 130Ah

/ 2 odpowiedzi
Witam!

Kończę właśnie remont swojej łajby i przyszedł czas na zakup silnika elektrycznego - zdecydowałem się na Haibo D65 - łódka ma wymiary 1,70 / 4,20 m więc uznałem, że 65lbs uciągu będzie w sam raz, opinie silnika też nie są najgorsze. Mam natomiast dylemat jeśli chodzi o dobór dobrego akumulatora żelowego. Nie mam obeznania jeśli chodzi o firmy i jakość akumulatorów obecnych aktualnie na rynku, ale do oka wpadł mi akumulator firmy Koyosonic NPG 130Ah (GEL) - cena 1100 zł.

Pytanie teraz do Was, czy warto za taką cenę taki akumulator? Ktoś korzystał z tego modelu? Może możecie polecić jakiś inny sprawdzony? Głównie zależy mi na tym aby nie rozładował się zbyt szybko. Łódź z obciążeniem będzie ważyła myślę z max 350 - 380 kg (2 ludzi + osprzęt), woda stała (jez. Pile), ale nie jestem w stanie stwierdzić ile dziennie będzie pływane - na pewno tylko spławik, bez trollingu, więc tyle co na miejsce i z powrotem.

Z góry dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Rafał
Majster 81


Jak akum to Trojan. Polecam (2020/07/23 23:52)

amstaf358


Nie warto pchać się w żelówkę,....koszta plusÂÂÂ duża waga ,i tak słabnie pare procent co roku,mam dwa jeden kwasowy marine i żelowy oba 100ah,i żelówki już bym nie kupił,za tą cenę 3 kwasiaki...na moimÂÂÂ Yuasa 100ah pływam już parę lat..........i następny też będzie kwasowy dobra ładowarka, ładowany zaraz po spłynięciu...inic więcej nie trzeba po co pchać się w koszta....... (2020/07/24 07:25)