Zaloguj się do konta

Aktywność słońca, a aktywność ryb.

utworzono: 2011/10/02 10:17
Karwi

Witam.Mam pytanie do ludzi, ktorzy moze troche interesuja tym co sie dzieje na niebie i zwiazkiem tego z tym co ma miejsce na ziemi. Wiekszosc z Was zapewne slyszala o plamach na słońcu i czytajac o tym troche ostatnio zwrocilem uwage ze dosc spora ich ilosc byla obserwowana w latach 2000-2001 czyli w latach kiedy zaczynalem łowic ryby i mialem rewelacyjne wyniki, a ryby braly jak szalone. W pozniejszych latach ilosc plam w kazdym roku byla dosc niska i ciagle spadala, ale w dalszym ciagu nie zblizala sie zbytnio do minimum i te ryby z mniejsza aktywnoscia, ale jednak braly. W 2007 roku nie oplacalem karty, gdyz nie mialem czasu na lowienie, ale kilka razy jednak na ryby wyskoczylem z bratem i pilnowalem jednej wedki ;) i to juz byla tragedia zupelnie zerowe wyniki w stosunku do lat poprzednich i wcale nie rozumialem tej ttendencji spadkowej od czasu kiedy zaczalem lowic ryby, a jak sie teraz okazuje po przeczytaniu kilku artykulow musiala miec na to wplyw tendencja spadkowa ilosci plam na sloncu, ktora w 2008 roku osiagnela absolutne minimum i ciagnela sie do 2 kwartalu 2010 roku gdzie przez okres 2008-2009 nie byly obserwowane zadne plamy na sloncu nawet przez okres kilku tygodni i z moich obserwacji wynika ze ryby tez braly bardzo slabo. W 2010 roku natomiast sytuacja sie zmienila i nastapil skok ilosci plam na sloncu co przelozylo sie do poprawy moich wynikow, a i z rozmow z kolegami wedkarzami tez zauwazyli poprawe ilosci bran w sezonie 2010. Rok 2011 cechuje sie jednak umiarkowanym wzrostem ilosci plam i nie  przybywa ich zbyt wiele, a i brania ryb nie sa szałowe i moje osobiste jak i znajomych z ktorymi jezdze na ryby sa duzo slabsze niz w zeszlym sezonie. Cykle zwiazane z iloscia plam sa liczone co 11 lat poniewaz wlasnie co 11 lat sa obserwowane maksymalne ilosci osiagniete w tym czasie, a pozniej znow notowane sa zazwyczaj tendencje spadkowe, a koniec cyklu wypada na przelomie 2012-2013 roku gdzie ilosc plam na sloncu jest przewidywana na okolo 70 co bedzie jedna z najnizszych wartosci jaka zaobserwowano. Wiec czy szykuje nam sie kilka kolejnych tak slabych sezonow jak ten? Co myslicie o zwiazku tego z rybami? Skoro duzo zalezy od faz ksiezyca czy zalezy tez od slonca? Czy to moze kaprysna pogoda i strasznie zmienna w ostatnich latach ma na to wplyw? czekam na Wasze opinie.A tutaj macie krotki uproszczony artukul na temat plam na sloncu.http://odkrywcy.pl/kat,111402,page,2,title,Aktywnosc-Slonca-wzrosnie-w-2011-roku,wid,12998089,wiadomosc.html [2011-10-02 10:17]

kucaj

bardzo ciekawa teoria, zaliczam ją do tych, które mogą mieć pokrycie w rzeczywistości. Ten sezon to jakas pomyłka jak dla mnie, ;) ale próbuje dalej! Powodzenia życzę!
[2011-10-02 14:31]

withanight88

Dla mnie każda teoria jest interesująca, która wyjaśni mi przyczyne tak słabego sezonu jak ten . Jak przedmówca powiedział - ten sezon to jakaś pomyłka. [2011-10-02 14:37]

Tomasz90

no rzeczywiście przez te teorie to był baaaaardzo biedny sezon :((((((((((((trochę połowiłem szczupaka ale też bez rewelacji karpia zero węgorz tylko 1 ,może pod lodem się coś ruszy
[2011-10-02 14:43]

withanight88

no rzeczywiście przez te teorie to był baaaaardzo biedny sezon :((((((((((((trochę połowiłem szczupaka ale też bez rewelacji karpia zero węgorz tylko 1 ,morze pod lodem się coś ruszy




Bałtyk u nas nie zamarza do tego stopnia żeby można bylo coś połowić:))))) [2011-10-02 14:46]

romusss

no rzeczywiście przez te teorie to był baaaaardzo biedny sezon :((((((((((((trochę połowiłem szczupaka ale też bez rewelacji karpia zero węgorz tylko 1 ,morze pod lodem się coś ruszy

kolego może sie pisze z kropką chyba że jest to morze !Bałtyckie
[2011-10-02 14:47]

Tomasz90

no rzeczywiście przez te teorie to był baaaaardzo biedny sezon :((((((((((((trochę połowiłem szczupaka ale też bez rewelacji karpia zero węgorz tylko 1 ,morze pod lodem się coś ruszy

kolego może sie pisze z kropką chyba że jest to morze !Bałtyckie




:))))))))))))))))))))))))))))):P
[2011-10-02 15:32]