Zaloguj się do konta

Akcja - nie opłacamy składek !!!

utworzono: 2011/09/10 19:54
mielec

W moim okręgu ta akcja już się zaczęła w tym sezonie tj. 2012 a dokładnie chodzi o rejon Mielec i koła w nim się znajdujące jak WSK PZW 23 Mielec jak i PZW 22 Mielec dzięki władzom Okręgu Rzeszów jedno z kluczowych porozumień dla wędkarzy brak (Wisła od mostu w Szczucinie do ujścia Wisłoki) , opłata ogólna, czyli wszystko do jednego wora (nizinne, zbiorniki, górskie brak wyboru) ubywające wody nie z powodu suszy ot prywata i dokuczanie innych jak to ma miejsce w Rzemieniu staw 1 i 2 zatrute i to już nie z powodu sinic braku tlenu i innych kazein jak miało miejsce zdarzenie podczas upalnych dni wakacyjnych, tlen jest w normie, a ryby pływają do góry brzuchem. Mam w tym zdarzeniu swoją teorię, dosyć ciekawą i wartą rozważenia.
Oszacowano już na ten miesiąc ubytku w wędkarzach z kół Mieleckich coś około na ponad 600 lecz nie wiadomo cóż liczba przedstawia, czy przejście do innego Okręgu, czy ogólna rezygnacja z PZW. Choć wiem, że w tej liczbie jest znaczny procent całkowitej rezygnacji. 
Sam opłaciłem tylko składkę członkowską by gdzieś w wolnej chwili wyskoczyć na 2 dni nad Wisłę lecz brak wody mnie zniechęcił. Teraz jestem ciekaw ilu złapano kłusowników przy tak niskim stanie rzek. Raj dla kłusowników nie trzeba być magistrem by wiedzieć gdzie szukać takich oprychów. 
Następny rok również stoi pod znakiem zapytania czy zapłacę składkę i paru znajomych również nie przejawia chęci. Tak sobie dumam nad tym ile ubędzie wód, a tak sobie typuje iż Rzemień całość ucieknie i Otałęż również może zniknąć.
Poczekamy zobaczymy.  [2012-09-26 13:18]

kawiorek

tutaj się zgodzić nie mogę. Co do łowisk typu "złów i wypuść" to nie jeżdżę na takie łowiska, bo lubię czasem rybę zabrać. Ci co jeżdżą na takie łowiska to głównie osoby, które i tak ryb nie biorą... więc przepisy i zakazy dla nich niepotrzebne, bo i tak wszystko co złowią wypuszczają.

NIe wiem skad takie u Ciebie przekonanie?-- lowisko specjalne co roku jest zarybiane a ryba wyparowuje na portalu wszyscy na tych lowiskach nie biora!!
Ale zobacz w nocy jak samochody odjeżdżaja i wracaja z powrotem pewnie niektorym zanety braklo??
[2012-09-26 13:48]

kazikalbertow

BARDZO TRAFNA UWAGA CO DO OPLAT ,JESTEM ZA TYM ZEBY BYLA JEDNA OPLATA NA WSZYSTKIE WODY W CALYM KRAJU--Z PENOSCIA BYLO BY TO TRAFNE POSUNIECIE,,ZNACZNA WIEKSZOSC WEDKUJACYCH MA SZANSE ZMIENIC TEN STARY PRZEPIS--KAZIK [2012-09-26 18:45]

Artur z Ketrzyna

Opłaty na cały kraj były i nie przeszło bo....
Są koła/okręgi gdzie wędkarze wiedzą że z niskich składek nie utrzymają łowisk w super stanie. Nawet sobie przepisy zaoszczają, chodzą na czyny społeczne i takie tam.
W innym chcą płacić jak naj mniej, a jak nawięcej z wody zabrać... Nie mówiąc że o obowiązkach swoich to słyszeć nie chcą...

Jedno. Nie chcesz nie płać, ale też i nie wędkuj...
Nie podoba się w PZW? Są też łowiska komercyjne, tam będziesz wiedział za co płacisz i ile.
Zanim zaczniecie krytykować, zacznijcie chodzić na zebrania i zacznijcie dbać o swoje łowiska, a i efekty swej pracy zobaczycie...
[2012-09-26 20:16]

JKarp

Opłaty na cały kraj były i nie przeszło bo....
Są koła/okręgi gdzie wędkarze wiedzą że z niskich składek nie utrzymają łowisk w super stanie. Nawet sobie przepisy zaoszczają, chodzą na czyny społeczne i takie tam.
W innym chcą płacić jak naj mniej, a jak nawięcej z wody zabrać... Nie mówiąc że o obowiązkach swoich to słyszeć nie chcą...

Jedno. Nie chcesz nie płać, ale też i nie wędkuj...
Nie podoba się w PZW? Są też łowiska komercyjne, tam będziesz wiedział za co płacisz i ile.
Zanim zaczniecie krytykować, zacznijcie chodzić na zebrania i zacznijcie dbać o swoje łowiska, a i efekty swej pracy zobaczycie...

CześćArtur ale można łowić nie będąc w PZW w wodach PZW.A co łowisk komercyjnych to masz rację - wiesz za co płacisz czyli za spokój, ciszę, bezpieczeństwo, ryby w wodzie, czystość. Na wodach PZW raczej tego nie uświadczysz ;-)JK [2012-09-26 20:28]

krzysiek73

dlaczego nie może być tak jak dawniej gdy Ja zaczynałem przygodę wędkarską oplata była jedna na wszystkie wody nizinne dopłacało się tylko na wody górskie i spinning okręg do którego należę podpisuje porozumienia(za nie małe pieniądze) z okręgami do których na ryby i tak nikt nie jeździ i żaden wędkarz nie przyjeżdża powędkować do nas czy nie lepiej byłoby te pieniążki wydać na zarybienie bądź propagowanie wędkarstwa wśród młodzieży lub na poprawę stanu naszych wód dlaczego wędkarze wyjeżdżają do Szwecji żeby połowić ładne szczupaki czy okonie ponieważ w naszych wodach złapanie metrówki bądź kilowego okonia graniczy z cudem i ten stan z roku na rok niestety się pogarsza.

[2012-09-26 22:29]

kiwaczek1122

dlaczego nie może być tak jak dawniej gdy Ja zaczynałem przygodę wędkarską oplata była jedna na wszystkie wody nizinne dopłacało się tylko na wody górskie i spinning okręg do którego należę podpisuje porozumienia(za nie małe pieniądze) z okręgami do których na ryby i tak nikt nie jeździ i żaden wędkarz nie przyjeżdża powędkować do nas czy nie lepiej byłoby te pieniążki wydać na zarybienie bądź propagowanie wędkarstwa wśród młodzieży lub na poprawę stanu naszych wód dlaczego wędkarze wyjeżdżają do Szwecji żeby połowić ładne szczupaki czy okonie ponieważ w naszych wodach złapanie metrówki bądź kilowego okonia graniczy z cudem i ten stan z roku na rok niestety się pogarsza.



Kolego ja ci odpwiem ,bo tak naprawdę to w PZW nikomu na tym nie zależy żeby było lepiej .Żadnej walki przez Zarząd Głowny PZW.I tu parę faktów.Pamięsz zapewne zakaz połowu na żywca ,podpiał uwczesny Minister Rolnictwa Jarosław Kalinowski a dla czego ,a to dla tego że nikt Zarządu PZW nie interweniował w tej sprawie .Dopiero wielka przesja wędkarzy i tysiące listów do Ministerstwa Rolnictwa sprawiło że sprawą się zainteresowało PZW .Następna sprawa to dojazd w wód PZW ,tworzy się rezerwaty przyrody na terenach gdzie pracują ciężkie maszyny wydobywa się piach ,huk jak jasna cholera .Wędkarzowi nie wolno wiechać(nawet niepełnosprawnym ) ale ciężarówką owszem bo to miejsce pracy i oni płacą podatki .Tak jest przynajmniej na odcinku od Otwocka do samego Modlina .Sprawa następna ,TARGOWISKA !!!!!!!!!!!.O każdej porze roku można kupić każdą rybą .Tu NIE MA OKRESU OCHRONNEGO ANI WYMIARÓW a dla czego no bo ryby pochodzą z gospodarstw rybackich , a jakich? z naszych rzek i tu może być przykładem Narew.Sprawa następna POZWOLENIE NA ODŁÓW RYB SIECIĄ .I to nie rybakom takie odłowy zgodnie z prawem odbywają się na Narwi i zapewne innych rzekach .Czy ktoś z PZW ma nad tym kontrole ?Kto ma nad mimi nadzór ? Chyba nikt !!!!!!!!!!.Sprawa następna to zapewne kwestia zarybień .oczywiśćie że są ale ja się pytam czy wystarczające ??????????!!!!!!!!!!!!Sprawa następna zanieczyszczenia i ogradzanie akwenów PZW .Mamy PRAWO WODNE ale tylko na papierze .Czy ktoś z PZW zainteresował się np:jeź .Klucz ,było to jezioro pod patronatem PZW i co się stało ze PZW zrezygnowało ,było to kiedyś piękne i rybne jezioro ,a pozostał smród scieków  następne Jeź Dziekanowskie . Do dziś straszy tam ruina bydynku byłego po PZW. O nas wędkarzach PZW przypomina sobie gdy uchwala składki na lata następne .My wędkarze nie mamy za bardzo alternatywy na większe zmiany ,będziemy kląć ile wlezie i płacić słono za przebywanie nad wodą ale nie koniecznie za wędkowanie.Powoli zaczynją się wyłaniać Towarzystwa Wędkarskie które mają pod swoją opieką akweny i może to będzie prawdziwą konkuręcją dla PZW i jeśli takich towarzystw  będzie przybywać to i na wodach PZW bezie widoczna zmiana ,mam nadzieje że na lepsze !!!!!!!!!!!! [2012-09-26 23:54]

MASTINO

Temat z cyklu- "Kopanie się z koniem".  [2012-09-27 06:58]

Piotr 100574

Temat z cyklu- "Kopanie się z koniem". 




dokładnie tak jak mówisz:))
[2012-09-27 17:33]

Lutii

Zgadzam sie w 100% mam dosc placenia na darmozjadow co sie bawia za nasze pieniadze a ja oplacajac karte z roku na rok lapie coraz to mniej i mniejsze ryby( w 80% zwracam rybom wolnosc po zlowieniu) w tym roku sporo jezdzilem na wody PZW i niczym nie moge sie pochwalic konkretnym. Jesli chodzi omnie to ja osobiscie moge placic i 500zl ale chce naprawde spedzac przyjemnie czas nad woda!!! I widziec brania a nie czytac w internecie ze jakis palant jeden z drugim sie poklucil i na nastepny rok nie bedzie porozumien z innymi okregami! To jest paranoja jakas i popieram twoja akcje. Moge nie placic i znajde sporo osob ktore teznie beda oplacac skladek bo i tak lapiemy ryby na pustostanach wodnych gdzie wody nie naleza do nikogo. Pozdro
[2012-09-27 19:16]

wiktor-badowski

Ja nie opłacam składek, korzystam wyłącznie z płatnych łowisk komercyjnych i wszystko jest gitara :)
Nie zamierzam utrzymywać darmozjadów z PZW i wspierać finansowo dewastacji naszych wód.
[2012-09-29 20:23]

haja

Ja bym zapłacił, ale jak by było tak jak kiedyś, że można sobie było zapłacić tzw. "Opłatę krajową". Dużo jeżdżę po Polsce i warto by było żebym mógł czasami powędkować> Albo, żeby było tak, żebym sobie mógł zapłacić za wędkowanie w kiosku czy na stacji paliwowej. Teraz to jest jakaś paranoiczna sytuacja z tymi pozwoleniami na Okręgi. Ja chcę wędkować a nie poławiać ryby. Tu chodzi o przyjemność wędkowania a nie o pozyskiwanie rybiego mięcha - od tego są sklepy rybne. Zresztą jak sądzę przeciętny wędkarz nie nałowi tych ryb zbyt dużo w naszych wodach - choćby te ryby zaryzykował zabrać do spożycia ryzykując zdrowiem  to pogłowie ryb zbytnio nie ucierpi. Dużo większe szkody wynikają z nieprzemyślanych decyzji lub jeszcze częściej braku decyzji i wystarczającego zaangażowania naszych działaczy PZW [2012-09-29 21:38]

jorg69

witam wszystkich

jestem za jedna karta wedkarska jak bylo kiedys (doplaty na wody gorskie,morskie i gosp.rybackie)

naleze do duzego kola ale nie widze poprawy a wrecz przeciwnie (brak ryb,zakazy wjazdu i syf)

czesto jestem na zbiorniku ktorym opiekuje sie male kolo czysto(beczki na smieci przenosne wc az wstyd zostawis pudelko czy papierek) pozazdroscic takiego gospodarza 

i mowienie ze przyjezdni wylapia ryby i zostawiaja smici to glupota

ps.przepraszam za brak polskich liter klopoty z klawiatura

pozdrawiam jak zwykle normalnych   wedkarzy

[2012-10-01 00:08]

jorg69

kol.Artur z Ketrzyna

pisalem juz ze wedkuje na zbiorniku gdzie gospodarz powinien dostac order a kolo raczej male 

jest tam super wyjazd to sama rozkosz nawet z rodzina (ktos musi wywiesc smieci wymienic stare beczki wc sprzatnac.

i ktos za to placi  a nikt przyjezdnego nie goni i nie wyzywa a powinni?

jak mowisz male kolo mala kasa  jesli pula podzieli sie na srednia moga miec wiecej?

jesli oplate bedzie mozna zrobic na stacji paliw za wedkowanie nad tym zbiornikiem czy okregu zbiednieja nie a mysle ze odwrotnie                                                                                   chcac ja miec kazdy bedzie dbal o nas wedkarzy by miec ich wiecej by wracali z kasa


a moze sie myle?

ps.przepraszam za brak polskich liter      


[2012-10-01 00:18]

pawelz

A nie dalo to Ci nic do myslenia kolego ?.Zauwaz, ze jesli jest konkretny gospodarz na danej wodzie, to moze byc zadbane lowisko. Jesli zrobi sie tak jak proponujesz, jedna oplate na caly kraj, to bedzie wielkie g..o. Woda nie bedzie miala prawdziwego gospodarza. Nikt za nic nie bedzie odpowiadal. Powstaja kluby, stowarzyszenia i inne "twory" ktore coraz czesciej biora pod opieke jakies odcinki rzek czy stawy badz jeziorka. I tam ryby sa. Ale zaproponuj tym ludziom, ze kazdy bedzie mogl przyjechac i lowic u nich ryby, a pieniadze jakie za to zaplaci trafia do ZG. Na pewno wykaza dalszy zapal to pracy.
[2012-10-01 09:01]

mango24h

Płaciłem za kartę 3 lata ale to koniec z tym chorym hobby pozdrawiam.
[2012-10-05 22:03]

JOPEK1971

Płaciłem za kartę 3 lata ale to koniec z tym chorym hobby pozdrawiam.


Na prawdę nie dziwię się Tobie.Teraz by połowic trzeba "mieszkac" w łódce lub na ostrodze;-))). Ludzie którzy dopiero co zaczynają przygodę z wędką i mają mało czasu na te fajne hobby,nie powinni brac się za ten temat,chyba że ktoś ma dużo kasy,czasu i lubi się zajechac a nie odpocząc,łowiąc ewentualnie skarlały białoryb. 


[2012-10-06 11:09]

dariuszdyl

Ciekawe dlaczego mam nie płacić składek jeżeli u nas PZW działa - http://www.eostroleka.pl/akcja-zarybiania-narwi-zakonczona-sukcesem-video-zdjecia,art31526.html - wcześniej zarybiali, też sumem, zbiornik w Wykrocie.
Z tego co wiem to już na przyszły rok nasze koło planuje dogadać się z okręgiem i dołożyć się do zarybienia Narwi brzaną, chłopaki z naszego koła będący w SSR też przynajmniej raz w tygodniu są na wodzie.
Ostatnio nawet udało się nam doprowadzić do zamknięci tzw "Kanału Nowej Ciepłej" w Ostrołęce - Wojciechowicach i utworzenie tam obrębu ochronnego.  [2012-10-06 14:22]

bdudek2111

nie place składek. pzw nic nie robi w sprawie braku ryb w rzece łososina /k Nowego Sącza. po regulacji rzeki znikneły łowiska wraz z rybami! jaki jest to sens łowienia gdy rzeka ma głebokość 30-40 cm [2012-10-07 09:12]

bdudek2111

Płaciłem za kartę 3 lata ale to koniec z tym chorym hobby pozdrawiam.jopek1971 co ty wygadujesz wedkarstwo to nie chore hobby widac ze nigdy nie poczułes walki z ryba :-)
[2012-10-07 09:36]

JOPEK1971

Płaciłem za kartę 3 lata ale to koniec z tym chorym hobby pozdrawiam.jopek1971 co ty wygadujesz wedkarstwo to nie chore hobby widac ze nigdy nie poczułes walki z ryba :-)

Przecież nie ja to napisałem.;-))) 


[2012-10-07 11:04]

JOPEK1971

Chłopie, łów te Swoje karaski i płotki,i nie pitol że jest bajka.Bajka była wtedy jak nie wiedziałeś jak wędka wygląda.Nara. [2012-10-07 11:11]

mastifff

Nie wiem jak Wy koledzy ale ja mam siana jak lodu i se płace i se łowie.

A znam się na tym najlepiej....

[2012-10-08 19:55]

Iras1975

Nie wiem jak Wy koledzy ale ja mam siana jak lodu i se płace i se łowie.

A znam się na tym najlepiej....



Na teorii wielu się zna, trudniej zamienić to w praktykę... foty z 2007r i pierdoły pisane na forum.;) [2012-10-08 21:21]

nata

Łowiska komercyjne to jakoś nigdy do mnie nie przemawiały, co to za przyjemność ganiać ryby po jakimś tam stawie. Spining na komercji to już totalna pomyłka. Ja lubię wędkować na rzekach i jeziorach więc jestem skazany na PZW, owszem szlak mnie trafia jak widzę co oni wyczyniają. Alternatywy niestety brak. Szczytem głupoty w pzw jest okręg łódzki - brak wody i brak porozumień z okręgami ościennymi po co komu taki okręg ??? Aby prezes miał pracę ???Co ciekawe na terenie województwa łódzkiego (dość małego) mamy okręgi-skierniewice- sieradz- piotrków- częściowo konin- częściowo płocki - no i oczywiście łódzki.Sam okręg łódzki to właściwie samo miasto + kilka syfiastych stawów i glinianek w promienu do 30km od centrum miasta. Jedno z najlepszych łódzkich łowisk to podobno cegielnia wymysłów ze stawami po wyrobiskach gliny w otoczeniu walących się ruin opuszczonej cegielni, gruzu i wszechobecnego potłuczonego szkła. Normalnie większego syfu to już dawno nie widziałem. Co do rybek to można tam "ponoć" karasia, lina i szczupaka trafić, niestety tylko ponoć.Większość łodzian już dawno wyniosło się do innych okręgów, więc się pytam po jaką cholerę taki okręg utrzymywać ????????????????? Dla stanowisk ?????? [2012-10-08 23:47]