Zaloguj się do konta

Akcesoria do Carolina Rig.

utworzono: 2016/01/09 18:05
barrakuda81

Czy ktoś mógłby mi podać namiar na jakiś sklep w sieci który oferuje ciężarki - bullety, koraliki itp. drobiazgi dedykowane tej metodzie? Albo ja jakiś "zapóźniony" jestem albo faktycznie prawie nic nie ma... Znalazłem chyba jeden sklep gdzie i tak prawie nic nie było a ceny jak z koszmaru. Na allegro też nędza - ze trzy opcje mi wyskoczyły i to biedne. Jak to jest z ta dostępnością? Na moje oko to gorzej niż za komuny...
[2016-01-09 18:05]

jannowywpoznaniu

na allegro są wszystkie potrzebne elementy, niestety kupić trzeba u kilku sprzedających co znacznie podnosi koszty zakupu
no i musisz szukać strona po stronie bo wpisując carolina dużo nie znajdziesz
ceny ciężarków kosmos
[2016-01-09 22:51]

aldente

Piotr, popatrz na ebay.de . Jak wbijesz haslo carolina rig to dostaniesz 3 strony tego sprzeciora. Do wyboru i koloru. Paciorki bulety , koraliki, czego dusza zapragnie....A swoja droga oczywiscie zarabista metoda na okonia i sandacza. Sam lowie na carolina i texas rig od dluzszego czasu. Moj kuzyn zalozyl najpierw konto na ebay.pl i z tego polskiego konta ebay  kupuje na ebay.de to co mu potrzebne. Placi Paypalem. Wazne tylko aby  przedtem wiedziec , czy pan bedzie chcial wyslac do Polski.... Druga opcja: Askari w Niemczech ma te korale i bulety. Ponoc jest Askari w Polsce..wiec powinni dac rade zrealizowac indywidualne zamowienie. Nawet  gdyby nie mieli tego w asortymencie sklepu, to jest w katalogu.
[2016-01-10 13:50]

barrakuda81

Dzięki. Mam zamiar poeksperymentować z tą metodą. Zastanawiam się jakich ciężarków ( masa ) użyć na płytkich wodach 1,5 - 2 metry...  [2016-01-10 16:10]

dejwi

Ja się zastanawiam jak wygląda prowadzenie przynęty? to coś jak klasyczne podbicie czy jakoś inaczej?

[2016-01-10 16:49]

SebekKry

A co myślicie jakby robić ciężarki do tej metody z oliwki ołowianej. Przeciąć ją na środku na pół i w grubszym miejscu nawiercić wiertłem taki dołek aby uderzał w koralik? Czy to miało by szansę działać? Myślę że tak gdyż uważam że tylko chodzi o ten szklany koralik który "tłucze" o ołów. Takim sposobem z jednej oliwki np. 20g mielibyśmy dwa ciężarki po 10g w cenie jakieś 0,70gr. Czy lepiej sprawdzają się te drogie twarde mosiężne lub miedziane ciężarki?
Chodzi mi o taki ciężarek:http://allegro.pl/ciezarek-olow-przelotowy-assan-oliwka-20g-2-szt-i5587848737.html [2016-01-10 19:29]

barrakuda81

Gdzieś czytałem o podobnym patencie. Zauważyłem w filmikach na YT że amerykanie chyba ołów także stosują natomiast te wykonane z "twardych" metali na pewno wydają ostrzejszy dźwięk po kontakcie z koralikiem. Być może w tym tkwi sekret... Trudno stwierdzić z pozycji laika - jeszcze tak nie łowiłem i dopiero się przymierzam:-) Może nam ktoś jeszcze garść porad podrzuci choć już sporo czytałem i oglądałem na ten temat. Na marginesie ceny dedykowanych akcesoriów to jakieś kuriozum totalne! Słono sobie sprzedawcy liczą za te gadżety więc może warto coś wykombinować na własną rękę. [2016-01-10 20:49]

jannowywpoznaniu

https://www.youtube.com/watch?v=IvTmEyUkbvs tu jest wszystko powiedziane prosto ze zwykłym ciężarkiem i kulkami niekoniecznie szklanymi
sam używam zwykłego ołowiu a kulki pozyskałem z bazarowego naszyjnika
przypon montuje na agrafkę z krętlikiem bo jak nic nie bierze na robalo podobne przynęty to zakładam małego wobka na wolframie lub małą obrotówkę
[2016-01-10 20:53]

Jakub Woś

w sklepie pirania coś widziałem [2016-01-10 21:54]

aldente

Na Carolina Rig łowię na głębokości 5-8  metrów. Używam wtedy bulety 10 gramowej i Inazumy Zander do 22g. Na płytsze wody wybrałbym buletę  powiedzmy 5 gramową i lżejszy kijek, np. 12g.
 Prowdzenie jest nieco podobne do metody opadu z tym, że przez podbicie podskakuje do góry na żyłce ku wędkarzowi owa buleta, która z kliknięciem uderza w koralik wzbijając przy tym chmurkę osadu dennego. Buletę i koralik montuję na 50-60 centymetrowym fluorokarbonie. Lączę go z główną plecionką za pomocą węzła Albrighta. Do drugiego końca fluorokarbonu przywiązuję krętlik, ale wcześniej nakładam gumową perełkę albo stoper, aby chronić węzeł na krętliku przed uderzeniami koralika i bulety. Do krętlika wiążę w końcu przypon z hakiem ofsetowym, albo z prostym hakiem z dłuższym trzonkiem i uszkiem. Na hak nakładam gumowego raczka, albo 6 centymetrowe kopytko, jaskółkę, albo 4" Keitech´a Easy Shiner. (Baardzo łowny). Przypon w lecie powinien być krótszy, ok. 20 cm. Pracuje wtedy intensywniej. Jesienią i zimą montuję dłuższy przypon, ok.30-35 cm, aby przynęta pracowała bardziej ospale.
Pomysł z zastosowaniem oliwki i nawiertem wgłębienia wydaje się być ciekawym i pewnie nie będzie trudności z jego realizacją. Amerykanie, którzy bodaj wymyślili te montaże ( Carolina i Texas)  do łowienia bassów, stosują zarówno ołów jak i mosiądz lub miedz. Jednak buleta 10 gramowa z mosiądzu jest większa od ołowianej. A klik ołowiu na szklanym koraliku też jest wystarczająco słyszalny.
Nie polecałbym w tym montażu żadnych agrafek! Chcemy czuć najdelikatniejsze brania, więc zestaw bez agrafek jest "sztywniejszy" i spelnia lepiej swoje zadanie w przekazaniu impulsu brania.
[2016-01-10 22:02]

dejwi

Czzyli prowadzenie przynęty tak jak opad? wiem że inaczej się zachowuje ale chodzi o to że tak jak z opadu tak? [2016-01-11 06:54]

Artur z Ketrzyna

Do tej metody nie trzeba ciort go wie co szukać. Można te ciężarki zamemu zrobić ze zwykłych ciężarków przelotowych, czy tez samemu odlać, tak samo koraliki można pozyskać z jakiś starych damskich wisiorków. A hali kupisz praktycznie w każdym lepszym sklepie.

Carolina i Texas Amerykański zestaw na okonia [2016-01-11 09:06]

aldente

Czzyli prowadzenie przynęty tak jak opad? wiem że inaczej się zachowuje ale chodzi o to że tak jak z opadu tak?



Tak Kolego dejwi, dokladnie tak. Lowie jak bym lowil z opadu.

[2016-01-11 12:48]

aldente

Do tej metody nie trzeba ciort go wie co szukać. Można te ciężarki zamemu zrobić ze zwykłych ciężarków przelotowych, czy tez samemu odlać, tak samo koraliki można pozyskać z jakiś starych damskich wisiorków. A hali kupisz praktycznie w każdym lepszym sklepie.

Carolina i Texas Amerykański zestaw na okonia





Ameryki nie odkryleś. Mój bazarek nazywa się Askari i cały gotowy Rig firmy Balzer z fluocarbonem, krętlikiem i hakiem oraz buletą i kulką w odpowiednim rozmiarze kosztuje 5,50 zł. Nie muszę kombinować, ciąć ołów,odlewać, truć się oparami i tracić cżas. I tak to powinno wyglądać!
Do żadnej metody nie trzeba "ciort wie czego" szukać. Możesz sobie spławik zrobić z topolowej kory i łowić na podpórkę bambusową do kwiatów, i blachę na bolenia z łyżki . Każdy ma tu wyjście z sytuacji. [2016-01-11 13:13]

Artur z Ketrzyna

Do tej metody nie trzeba ciort go wie co szukać. Można te ciężarki zamemu zrobić ze zwykłych ciężarków przelotowych, czy tez samemu odlać, tak samo koraliki można pozyskać z jakiś starych damskich wisiorków. A hali kupisz praktycznie w każdym lepszym sklepie.

Carolina i Texas Amerykański zestaw na okonia





Ameryki nie odkryleś. Mój bazarek nazywa się Askari i cały gotowy Rig firmy Balzer z fluocarbonem, krętlikiem i hakiem oraz buletą i kulką w odpowiednim rozmiarze kosztuje 5,50 zł. Nie muszę kombinować, ciąć ołów,odlewać, truć się oparami i tracić cżas. I tak to powinno wyglądać!
Do żadnej metody nie trzeba "ciort wie czego" szukać. Możesz sobie spławik zrobić z topolowej kory i łowić na podpórkę bambusową do kwiatów, i blachę na bolenia z łyżki . Każdy ma tu wyjście z sytuacji.



Wiem ze nie okryłem.
Dałem tylko odpowiedź jak samemu tanio, domowym sposobem zrobić, bez szukania w internecie, gdzie dochodzą koszty przesyłki itd.
Tak więc o co piana? [2016-01-11 14:48]

sq1gym

Pudełko ołowianych ciężarków bullet do carolina rig, coś około 20-30 sztuk w różnych gramaturach kupowałem jakiś czas temu w decathlonie za około 25 złotych.

Jakieś są teraz dostępne na stronie decathlon za 20 zł jako ciężarki do texas rig. Nie wskakuje zdjęcie - nie jestem pewien czy to takie, jakie ja kupiłem.
https://www.decathlon.pl/ciarki-do-systemu-texas-rig-id_3199512.html
[2016-01-11 18:04]

barrakuda81

Z tymi koralikami to też jest ciekawie...W sklepie "Przynęty świata" są tak samo jak ciężarki ale koraliki 10 szt. - 10.50 pln . Niby niewiele ale to tylko głupie kulki ze szkła...Za to na allegro takie same a nawet fantazyjne w różnych kształtach, kolorach i formach od 1 pln za 10 szt.:-)...tylko przesyłka chyba z dwie dychy, no ale jeśli ktoś kupuje 1000 to się opłaca. Oczywiście nie znajdzie się ich w kategorii wędkarstwo tylkow jakims tam rękodziele, biżuterii itp. Zawsze jakaś alternatywa....Chyba zacznę w necie handlować takimi pierdołami bo jak widzę konkurencji wielkiej bym nie miał:-)
[2016-01-11 21:02]

aldente

Pudełko ołowianych ciężarków bullet do carolina rig, coś około 20-30 sztuk w różnych gramaturach kupowałem jakiś czas temu w decathlonie za około 25 złotych.

Jakieś są teraz dostępne na stronie decathlon za 20 zł jako ciężarki do texas rig. Nie wskakuje zdjęcie - nie jestem pewien czy to takie, jakie ja kupiłem.
https://www.decathlon.pl/ciarki-do-systemu-texas-rig-id_3199512.html



Mi wskoczylo to zdjecie. Tak! To są te bulety  do Carolina i Texas rigu firmy Caperlan i to jeszcze w wyborze o różnej gramaturze!

[2016-01-12 09:35]

aldente

Z tymi koralikami to też jest ciekawie...W sklepie "Przynęty świata" są tak samo jak ciężarki ale koraliki 10 szt. - 10.50 pln . Niby niewiele ale to tylko głupie kulki ze szkła...Za to na allegro takie same a nawet fantazyjne w różnych kształtach, kolorach i formach od 1 pln za 10 szt.:-)...tylko przesyłka chyba z dwie dychy, no ale jeśli ktoś kupuje 1000 to się opłaca. Oczywiście nie znajdzie się ich w kategorii wędkarstwo tylkow jakims tam rękodziele, biżuterii itp. Zawsze jakaś alternatywa....Chyba zacznę w necie handlować takimi pierdołami bo jak widzę konkurencji wielkiej bym nie miał:-)





Eeeee....przesadzasz z tymi cenami na allegro. Ja znalazlem 1 opakowanie za złotówkę a w nim 12 szklanych kulek. Koszt przesyłki ok. 5 zł.  A tak poza tym inni sprzedawcy szklanych kulek, paciorków i.t.p. pierdół liczą sobie za przesyłkę z dostawą między 5 a 9 złotych ale nie 2 dychy :-)
 
http://allegro.pl/arya-koraliki-szklane-kula-10mm-12szt-s0376-i5403362379.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=47996
[2016-01-12 09:53]

barrakuda81

Pudełko ołowianych ciężarków bullet do carolina rig, coś około 20-30 sztuk w różnych gramaturach kupowałem jakiś czas temu w decathlonie za około 25 złotych.

Jakieś są teraz dostępne na stronie decathlon za 20 zł jako ciężarki do texas rig. Nie wskakuje zdjęcie - nie jestem pewien czy to takie, jakie ja kupiłem.
https://www.decathlon.pl/ciarki-do-systemu-texas-rig-id_3199512.html



Mi wskoczylo to zdjecie. Tak! To są te bulety  do Carolina i Texas rigu firmy Caperlan i to jeszcze w wyborze o różnej gramaturze!


Faktycznie, też mi się wczytało a jeszcze wczoraj był z tym problem. To by rozwiązywało moje problemy. Zaraz się przyjrze dokładnie. Tylko czy ołowiane są "gorsze" niż mosiężne czy inne metalowe? W sensie "klikania" i ewentualnej łowności zestawu bo różnica w cenie ołowianych i wykonanych z twardszych metali jest spora?
[2016-01-12 11:00]

aldente

 lowilem niestety tylko na olowiane....ale te olowiane byly tez skuteczne. Moze tak byc, ze uderzenie mosieznej bulety bedzie bardziej pobudzalo drapiezniki do ataku....
[2016-01-12 20:03]

lesiok1

Ciężarek, można zrobić z korpusu starej obrotówki, a koralik od żony. [2016-01-13 12:45]