Agroturystyka na Mazurach

/ 17 odpowiedzi / 3 zdjęć
Z racji iż we wrześniu (ok.10) wraz moją przyszłą żoną, mamy zamiar wyjechać  na okres ok 10 dnii na Mazury, poszukuje bardzo dobrego ośrodka agroturystycznego.

Oczekiwania:
- Ośrodek posiadający przestronne pokoje, tv, lodówka, aneks kuchenny koniecznie łazienka - jesli by były to domki to jeszcze lepiej,
- Mile widziane wyżywienie, ale nie jakaś masówka tylko wyroby swojskie, wędliny, itp,
- Miejscie na grilla, ognisko, parking, 
No i przechodzimy do punktu kulminacyjnego :) 
- Najlepiej prywatny staw (karp,lin fajnie jakby był jesiotr),z możliwośćią wędkowania,  ale także mozliwość kompieli w jakimś pobliskim zbiorniku, plaża, 
- Położenie wśód lasów, najlepiej jak najdalej na uboczu, z daleka od dużych aglomeracji,

Poszukuje tylko sprawdzonych kwater jw, Mam nadzieje że coś polecicie :) 
JKarp

Na łowisku karpiowym nie obowiązuje zabieranie wszystkich złapanych ryb, wędkarz zobowiązany jest do wykupu co najmniej 50% złowionych ryb (w tym) tych, które zostały okaleczone np. utraciły łuski lub zdolność pływania.
Wszystkie ryby (również te przeznaczone do pozostawienia w gospodarstwie), muszą być przetrzymywane żywe w siatkach w dobrej kondycji.
Inne warunki - do negocjacji.

Jak czytam takie regulaminy to krew mnie zalewa....
Przezca każda jest okaleczona haczykiem, każda mogla zgubić łuskę w czasie holu... Naciągactwo na kasę i nic poza tym.
A o tych siatkach to nawet na PZW tak nie ma !!!

Werseminia - tyle, że to trudna technicznie woda i nie ma dinozaurów. Ale poza tym wszystko jest.
http://www.wersminia.pl/
JK (2016/04/19 08:43)

zbynio 33

Janusz ten regulamin jest do negocjacji. Nigdy nie zabrałem stamtąd nawet jednego karpia. Nikt mnie za to nie czepiał.... Od razu jak wchodziłem mówiłem, że ryb nie zabieram...
Wersminia? a jest tam jakaś agroturystyka, pensjonat, hotel? Z pełnym wyżywieniem najlepiej, bo jade odpoczywać :). Chodzi o coś dobrego? Szukałem tam, ale nic ciekawego nie znalazłem. Z tego co wcześniej wyczytałem to tam są okazy szczupaka 17 kg... (2016/04/19 09:58)

JKarp

No jak tak to zmienia postać rzeczy.

Są domki moim zdaniem dość dobrze wyposażone:
http://www.wersminia.pl/galeria.html
Są tam ładne leszcze, karpie i biała ryby ogólnie.
Nie wiem jak z wyżywieniem ale pewnie idzie się dogadać. A jak nie tp aneks kuchenny jest.
JK
  (2016/04/19 11:15)

zbynio 33

Dzięki Janusz. Podesłałem link Kowalowi kilka dni temu, ale jeszcze się zastanawia :). Ale o karpiach tam nie doczytałem... U nas to tak jest, że jak woda dobra to zaplecze słabe.. (2016/04/19 14:22)

aldente

Na Twoim miejscu, jadąc na Mazury z przyszłą żoną, zacząłbym od zupełnie innej definicji PUNKTU KULMINACYJNEGO. Z "kompielą" też bym nie przesadzał, bo Ci jeszcze ucieknie wybranka losu :-) (2016/04/20 08:36)

Jigsaw14

Taki "PUNKT KULMINACYJNY" też jest przewidziany :) , a znając naszą płeć piękną, jak sie nie będzie gdzie kąpać to wtedy na pewno ucieknie :) . A akurat moja lepsza połowka też łowi więc jakieść ciekawe miejsce do wędkowania potrzebne :) (2016/04/20 11:57)

Jigsaw14

Ponawiam pytanko, może macie jakies sprawdzone osirodki ?
W tym roku nastawienie szczególnie wędkarskie :D (2017/07/18 10:16)

przemo1980

www.rd.mazury.com.pl
Stawu tam nie ma, ale klimat fajny,dostęp do pomostu,parking,dość spory teren,czyste pokoje,domki też fajne(teraz spędziłem tydzień z żoną i dziećmi),a we wrześniu to tam na pewno będzie sppkojnie. Leszczyki trochę brały i z rana trafiały się liny. (2017/07/19 22:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

przemo1980

Jeśli chodzi o jedzonko to blisko jest fajna knajpka z bardzo dobrym jedzeniem "Królicza Nora"
Naprawde bardzo pyszne jedzonko. Zresztą w necie jest sporo dobrych opinii. (2017/07/19 22:46)

przemo1980

Jeśli chodzi o jedzonko to blisko jest fajna knajpka z bardzo dobrym jedzeniem "Królicza Nora"
Naprawde bardzo pyszne jedzonko. Zresztą w necie jest sporo dobrych opinii. (2017/07/19 22:48)

przemo1980

Naprawde bardzo pyszne jedzonko. Zresztą w necie jest sporo dobrych opinii. (2017/07/19 22:49)

przemo1980

Nie jest to taka typowa agroturystyka ale miejsce z fajnym klimatem.
Na jezioro trzeba wykupić dodatkowe pozwolenie na wędkowanie. Dzienne z brzegu to 30 zł. Z łodzi o ile dobrze pamiętam 50zł. Na miejscu jest łódka,kajaki i rowerki. (2017/07/19 23:04)

przemo1980

Dopiero teraz zobaczyłem ,że z tym wrześniem to już stara sprawa... (2017/07/19 23:07)

przemo1980

Tak więc jeśli chodzi tylko o 100% wedkowanie to napiszę tak;
ja wędkowałem tylko w nocy i wcześnie rano, wiadomo z racji na innych wczasowiczów którzy nie byli zainteresowani tylko wędkowaniem. W dzień zabawa z drobnicą. (2017/07/19 23:17)

przemo1980

w dzień zabawa z drobnicą lub łódka... (2017/07/19 23:20)

Jigsaw14

Fotki, fajne, oblukam sobie to, a czy ktoś był może w http://www.aniafilip.net/nasze-atrakcje/lowiska-specjalnie.html ? (2017/07/20 13:05)