Zaloguj się do konta

Agrafki na łańcuszku

utworzono: 2011/03/23 19:14
Travis

Witam, jak fachowo nazywa się ten "chwytak" co jest na zdjęciu ? i gdzie go można kupić/zdobyć ? ewentualnie jak wykonać ? Proszę o pomoc

[2011-03-23 19:14]

goryl25

To jest taka linka do której mocujesz szczupaki i pływają w wodzie na lince :) a jak fachowo się nazywa to nie wiem :P a kupić możesz tu http://www.szczupak.pl/produkt,906 [2011-03-23 19:23]

Ku*** jego mać. Po co chcesz je trzymac na takich chwytakach? Żeby wypuścić? To wypuść od razu? Zeby zabrać to zabij i do siatki? Po co żywe stworzenie ma się męczyć? To tak samo jak człowiek umiera powoli i wtedy mówi ze woli umrzeć by się nie męczyć i żeby innych nie męczyć. Wiem co mówie bo mieszkam ze starszą schorowaną osobą [2011-03-23 19:26]

arekde

Ja wiem,

to jest stary jak świat dziwnogównometr ;-) po śląsku schabeciały gechojzer.

[2011-03-23 19:29]

Travis

trochę 2 ostatnich kolegów odeszło od tematu. No ale już kolega goryl25 naprowadził mnie (gł. tym linkiem) choć jego uzasadnienie jest szokujące.
[2011-03-23 19:36]

Witam, jak fachowo nazywa się ten "chwytak" co jest na zdjęciu ? i gdzie go można kupić/zdobyć ? ewentualnie jak wykonać ? Proszę o pomoc




Kolego, masz za to gwarantowany mandat.



[2011-03-23 19:40]

ryukon1975

Są to agrafki na łańcuszku,nie używam ale widziałem wiele razy prasie.Widziałem też w sklepie wędkarskim tylko tam było połączonych kilka łańcuszków a każdy zakończony agrafką.

  http://allegro.pl/lancuch-z-agrafkami-duzymi-sznur-agrafki-14-5cm-i1516681884.html

Widziałem też w fishing-mart ale nie chce mi się szukać.
[2011-03-23 19:41]

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.
[2011-03-23 19:43]

ryukon1975

Ku*** jego mać. Po co chcesz je trzymac na takich chwytakach? Żeby wypuścić? To wypuść od razu? Zeby zabrać to zabij i do siatki? Po co żywe stworzenie ma się męczyć? To tak samo jak człowiek umiera powoli i wtedy mówi ze woli umrzeć by się nie męczyć i żeby innych nie męczyć. Wiem co mówie bo mieszkam ze starszą schorowaną osobą


 Rozumie że siatki też kolega mariusz1991 nie używa,tylko wypuszcza lub zabija,bo przetrzymywanie godzinami w siatce dzikiego zwierzaka to też nie rehabilitacja. [2011-03-23 19:49]

goryl25

ja wcale nie napisałem że ja to używam ... nigdy w życiu bym tego nie kupił ... ale jak zadał pytanie to mu odpisałem ... [2011-03-23 19:50]

news34

Pytanie brzmiało co to jest?

Są to agrafki spinningowe,Niewielu wędkarzy je zna

pozdrawiam

[2011-03-23 19:55]

Travis

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

dlaczego ryby przeznaczone do zabrania należy trzymać w siatkach i przedłużać im męki ?
[2011-03-23 19:55]

news34

a ryby w stanie nieżywym można przetrzymywać na agrafkach np belony

i wszystko już wiadomo,

[2011-03-23 19:58]

Sprzedaż tego badziewia powinna być zakazana,średniowieczne narzędzie tortur do męczenia żywych stworzeń.Nie wiem,może to ja jestem jakiś inny,ale w pale mi sie nie mieści jak można ot tak sobie,wieszać i trzymać żywcem na tym ryby...Pamiętam jednego gościa z portalu co spiął tak sobie kilkanaście okoni,napykał fotek,zrobił z tego artykuł i razem ze zdjęciami opublikował.Ciągał te biedaczyska za łodzią z silnikiem i jeszcze twierdził że je wypuścił po wszystkim.
[2011-03-23 19:59]

Ku*** jego mać. Po co chcesz je trzymac na takich chwytakach? Żeby wypuścić? To wypuść od razu? Zeby zabrać to zabij i do siatki? Po co żywe stworzenie ma się męczyć? To tak samo jak człowiek umiera powoli i wtedy mówi ze woli umrzeć by się nie męczyć i żeby innych nie męczyć. Wiem co mówie bo mieszkam ze starszą schorowaną osobą


 Rozumie że siatki też kolega mariusz1991 nie używa,tylko wypuszcza lub zabija,bo przetrzymywanie godzinami w siatce dzikiego zwierzaka to też nie rehabilitacja.


Dokładnie tak jest. A że nie biore udziału w zawodach to nie potrzebna mi siatka. Poza tym rzadko zabieram rybkę.



[2011-03-23 20:01]

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

dlaczego ryby przeznaczone do zabrania należy trzymać w siatkach i przedłużać im męki ?




Słucham:)? Pytasz o agrafki, (chcesz je kupić, albo zrobić) na które nadziewa się szamoczące się ryby, a twierdzisz, że w siatkach ryby się męczą? Żart jakiś? Porównujesz rybę nadzianą na drut, do ryby wolno pływającej w siatce? Przedłużanie męki? 



[2011-03-23 20:02]

ryukon1975

dlaczego ryby przeznaczone do zabrania należy trzymać w siatkach i przedłużać im męki ?

Po to by poobdzierały śluz, uszkodziły skórę o siatkę ,potem piękne złów i wypuść i pływa takie monstrum z zakażeniami na skórze,grzybami itp..Jednak przepisy wymyślili(nie ustalili,nie konsultowali tylko najzwyczajniej wymyślili) mądrzejsi od nas :).
My musimy chylić głowy przed ich głupotą.
[2011-03-23 20:03]

dlaczego ryby przeznaczone do zabrania należy trzymać w siatkach i przedłużać im męki ?

Po to by poobdzierały śluz, uszkodziły skórę o siatkę ,potem piękne złów i wypuść i pływa takie monstrum z zakażeniami na skórze,grzybami itp..Jednak przepisy wymyślili(nie ustalili,nie konsultowali tylko najzwyczajniej wymyślili) mądrzejsi od nas :).
My musimy chylić głowy przed ich głupotą.


  dokładnie. a już w ogóle po co ludzie na zawodach trzymają i poławiają ukleje? To już zabrać je na patelnie ( miłego skrobania). Ukleja to jest jedna z słabszych ryb jeśli chodzi o przechowywanie o siatki i wiaderka. [2011-03-23 20:06]

a ryby w stanie nieżywym można przetrzymywać na agrafkach np belony

i wszystko już wiadomo,




Nie kolego. Wszystkie ryby muszą być w siatce, a w tym punkcie jest mowa o żywych rybach, dlatego, że nie należy ich celowo uśmiercać. Jeśli zdechną w siatce, to juz trudno. Ale absolutnie żadne tego typu agrafki, druty, łańcuszki, sznurki, nie mogą być używane do przechowywania złowionych ryb.



[2011-03-23 20:07]

Travis

Panowie opanujmy nerwy zanim dojdzie do wzajemnego besztania. Poza tym napisałem że uzasadnienie kolegi Goryla25 jest dla mnie co najmniej szokujące. Nigdy bym tego w ten sposób nie wykorzystał, tzn. nabił na to żywą rybę i trzymał w wodzie. To jest nieludzkie, niehumanitarne i w ogóle głupie. Ale myślę, że do przetrzymywania zabitych ryb byłoby całkiem dobre.
[2011-03-23 20:10]

ryukon1975

Dokładnie tak jest. A że nie biore udziału w zawodach to nie potrzebna mi siatka. Poza tym rzadko zabieram rybkę.

To się rozumiemy,ja w tym roku też jeszcze nie miałem siatki nad wodą.Jak mam coś zabrać to zabijam ,w zawodach też nie biorę udziału.Niestety jak przyjdzie cieplejszy okres i zasiadki po 10-12 godzin to chcąc zabrać rybę w stanie nadającym się do spożycia muszę użyć siatki.
[2011-03-23 20:11]

zaku81

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

dlaczego ryby przeznaczone do zabrania należy trzymać w siatkach i przedłużać im męki ?

Jeżeli masz siatkę o 30x30cm to się z tobą zgodzę, ale jezeli masz odpowiednio dużą to raczej nie nazwał bym tego "MĘKĄ".
[2011-03-23 20:11]

dlaczego ryby przeznaczone do zabrania należy trzymać w siatkach i przedłużać im męki ?

Po to by poobdzierały śluz, uszkodziły skórę o siatkę ,potem piękne złów i wypuść i pływa takie monstrum z zakażeniami na skórze,grzybami itp..Jednak przepisy wymyślili(nie ustalili,nie konsultowali tylko najzwyczajniej wymyślili) mądrzejsi od nas :).

My musimy chylić głowy przed ich głupotą.




No jak "złów i wypuść", to nie siatka. Do siatki wrzucają ci, którzy te ryby potem zabiją w celach konsumpcji. Ścieranie śluzu w siatce nie jest bolesne, porównując do dyndania na drucie.......



[2011-03-23 20:12]

Travis

a ryby w stanie nieżywym można przetrzymywać na agrafkach np belony

i wszystko już wiadomo,




Nie kolego. Wszystkie ryby muszą być w siatce, a w tym punkcie jest mowa o żywych rybach, dlatego, że nie należy ich celowo uśmiercać. Jeśli zdechną w siatce, to juz trudno. Ale absolutnie żadne tego typu agrafki, druty, łańcuszki, sznurki, nie mogą być używane do przechowywania złowionych ryb.




to skrobać też na żywca trzeba ?
[2011-03-23 20:16]

goryl25

Panowie opanujmy nerwy zanim dojdzie do wzajemnego besztania. Poza tym napisałem że uzasadnienie kolegi Goryla25 jest dla mnie co najmniej szokujące. Nigdy bym tego w ten sposób nie wykorzystał, tzn. nabił na to żywą rybę i trzymał w wodzie. To jest nieludzkie, niehumanitarne i w ogóle głupie. Ale myślę, że do przetrzymywania zabitych ryb byłoby całkiem dobre.


a czy ja napisałem że ja tak robie ?? napisałem odpowiedź na post ... [2011-03-23 20:22]

news34

a pytanko co należy zrobić ze złowioną trocią? [2011-03-23 20:25]