Zaloguj się do konta

Agrafki na łańcuszku

utworzono: 2011/03/23 19:14
news34

oczywiście wtedy kiedy chcemy zabrać ją do domu? [2011-03-23 20:25]

Travis

3.5. Ryby w stanie Żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania należy
uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno
złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej
niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów
dobowych.


Wydaje mi się, że powyższy punkt RAPR jest bardzo kontrowersyjny i sprzeczny z etyką.

Ryby przeznaczone do zabrania powinno się uśmiercać od razu, a nie czekać, aż same zdechną będąc z pewnością pod wpływem szoku i z ograniczoną (przez siatkę) wolnością.
[2011-03-23 20:27]

news34

to juz wszystko wiadomo

pozdrawiam

[2011-03-23 20:28]

adams2

Kolego ,to są agrawki do przetrzymywania żywych ryb po złowieniu.Na tym "cudzie" ryba może przeżyć kilka dni (w wodzie).Póżniej możesz ją wypuścić(bez uszczerbku dla ryby) lub ją świeżą zabrać.Ja używam tych agrawek,jak wędkuję na Mazurach.Kupiłem je parę lat temu w sklepie wędkarskim w Olsztynie.Regulamin określał ilość ryb przetrzymywanych na tych "przyrzadach".Pozdrawiam. [2011-03-23 20:34]

to skrobać też na żywca trzeba ?




Skrobać? A co ma skrobanie do siatki? Po zakończeniu łowienia je uśmiercasz jesli je masz zamiar zabrać, to oczywiste. Poza tym, skrobać na łowisku tez ryb nie wolno. Poczytaj RAPR.



[2011-03-23 20:36]

Travis

Kolego ,to są agrawki do przetrzymywania żywych ryb po złowieniu.Na tym "cudzie" ryba może przeżyć kilka dni (w wodzie).Póżniej możesz ją wypuścić(bez uszczerbku dla ryby) lub ją świeżą zabrać.Ja używam tych agrawek,jak wędkuję na Mazurach.Kupiłem je parę lat temu w sklepie wędkarskim w Olsztynie.Regulamin określał ilość ryb przetrzymywanych na tych "przyrzadach".Pozdrawiam.



a co na to Straż Rybacka ?
[2011-03-23 20:37]

Travis

to skrobać też na żywca trzeba ?




Skrobać? A co ma skrobanie do siatki? Po zakończeniu łowienia je uśmiercasz jesli je masz zamiar zabrać, to oczywiste. Poza tym, skrobać na łowisku tez ryb nie wolno. Poczytaj RAPR.




jeśli nie miałbym zamiaru ich brać to nie wkładał bym ich do siatki tylko bezpośrednio z powrotem do wody
[2011-03-23 20:39]

Jeszcze raz i po raz ostatni:

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

Żadnych drutów. 

[2011-03-23 20:41]

to skrobać też na żywca trzeba ?




Skrobać? A co ma skrobanie do siatki? Po zakończeniu łowienia je uśmiercasz jesli je masz zamiar zabrać, to oczywiste. Poza tym, skrobać na łowisku tez ryb nie wolno. Poczytaj RAPR.




jeśli nie miałbym zamiaru ich brać to nie wkładał bym ich do siatki tylko bezpośrednio z powrotem do wody





No własnie. Czyli kumasz. To o jakim skrobaniu żywych ryb piszesz?



[2011-03-23 20:46]

Kolego ,to są agrawki do przetrzymywania żywych ryb po złowieniu.Na tym "cudzie" ryba może przeżyć kilka dni (w wodzie).Póżniej możesz ją wypuścić(bez uszczerbku dla ryby) lub ją świeżą zabrać.Ja używam tych agrawek,jak wędkuję na Mazurach.Kupiłem je parę lat temu w sklepie wędkarskim w Olsztynie.Regulamin określał ilość ryb przetrzymywanych na tych "przyrzadach".Pozdrawiam.



a co na to Straż Rybacka ?




Nie ma takiego regulaminu. Straż Rybacka ma podstawy do ukarania.



[2011-03-23 20:48]

adams2

Przetrzymywanie w ten sposób ryb było dozwolone.Nikt z tego nie robił problemu.

[2011-03-23 20:53]

adams2

Przetrzymywanie w ten sposób ryb było dozwolone.Nikt z tego nie robił problemu.

[2011-03-23 20:53]

adams2

Przetrzymywanie w ten sposób ryb było dozwolone.Nikt z tego nie robił problemu.

[2011-03-23 20:53]

adams2

Przetrzymywanie w ten sposób ryb było dozwolone.Nikt z tego nie robił problemu.

[2011-03-23 20:53]

Nie spamuj. Nie jest dozwolone. Zadzwoń sobie do pierwszej lepszej Straży Rybackiej i zapytaj. [2011-03-23 20:55]

Travis

Jeszcze raz i po raz ostatni:

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

Żadnych drutów. 


ok. z całym szacunkiem kolego Mastiff, widzę że silnie trzymasz się kodeksu. Być może wcale się z nim nie zgadzasz. To przecież ani mój wymysł ani Twój.

Myślę, że to jest sprawa każdego wędkarza z osobna, czy postawi na przestrzeganie prawa, czy na etykę moralną.
[2011-03-23 20:55]

adams2

Szkoda,że haczyki nie są wykonane z miękich nici...

[2011-03-23 20:58]

Travis

to skrobać też na żywca trzeba ?




Skrobać? A co ma skrobanie do siatki? Po zakończeniu łowienia je uśmiercasz jesli je masz zamiar zabrać, to oczywiste. Poza tym, skrobać na łowisku tez ryb nie wolno. Poczytaj RAPR.




jeśli nie miałbym zamiaru ich brać to nie wkładał bym ich do siatki tylko bezpośrednio z powrotem do wody





No własnie. Czyli kumasz. To o jakim skrobaniu żywych ryb piszesz?




bo zabrzmiało to tak jakby trzeba było czekać, aż ryba raczy zdechnąć.
[2011-03-23 20:59]

ryukon1975

Szkoda,że haczyki nie są wykonane z miękich nici...


Nie daje mi spokoju jeszcze jedno pytanie czym wielmożna straż rybacka zmierzy czy nici mojej siatki są wystarczająco miękkie?

[2011-03-23 21:03]

adams2

Dziekuję zą informację.Rezygnuję z tego przyrzadądu. [2011-03-23 21:04]

Jeszcze raz i po raz ostatni:

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

Żadnych drutów. 


ok. z całym szacunkiem kolego Mastiff, widzę że silnie trzymasz się kodeksu. Być może wcale się z nim nie zgadzasz. To przecież ani mój wymysł ani Twój.

Myślę, że to jest sprawa każdego wędkarza z osobna, czy postawi na przestrzeganie prawa, czy na etykę moralną.




Masz kolego @Travis w zupełności rację, nie zgadzam się z wieloma punktami RAPR, lecz jest on ustalony, zatwierdzony i my wędkarze musimy go przestrzegać, a ja jako Strażnik muszę wymagać egzekwowania go od wędkarzy. Kodeks Ruchu Drogowego też ma wiele idiotycznych artykułów i punktów, ale przestrzegać go musimy. Podobnie jest z Kodeksem Karnym, Kodeksem Postępowania Administracyjnego etc. Jesli opierać się na etyce, to nie można by mieć w domach akwariów, klatek z królikami i chomikami, terrariów z wężami i innymi stworzeniami w nich zamkniętymi. Tak więc najpierw prawo, potem własne sumienie etyczne.



[2011-03-23 21:06]

Sniper64

Witam wszystkich..:)

Po co to przepychanie! Jest jasno napisana jak się przetrzymuję złowione ryby..:)Więc szkoda pisania..!!! Każdy odpowiada za siebie na łowisku!
[2011-03-23 21:09]

Szkoda,że haczyki nie są wykonane z miękich nici...


Nie daje mi spokoju jeszcze jedno pytanie czym wielmożna straż rybacka zmierzy czy nici mojej siatki są wystarczająco miękkie?





"Wielmożna straż rybacka" potrafi odróżnić siatkę z miękkich nici, od metalowych, bądź żyłkowych. A jeśli niektórzy wędkarze mają z tym problem, to będzie bubu.... :)



[2011-03-23 21:10]

Cześć Marek. No widzisz, jeszcze tak wielu wędkarzy ma SWÓJ RAPR, swoje prawo, swoje pojęcie na temat jego przestrzegania i interpretowania, a potem na łowisku jest błaganie o darowanie kar i obietnice poprawy, a i wyzwiska, wyklinanie, krzyki, kłótnie i nieporozumienia z powodu czystej i głupiej nieznajomości prawa wędkarskiego. [2011-03-23 21:13]

margor1976

Witam, jak fachowo nazywa się ten "chwytak" co jest na zdjęciu ? i gdzie go można kupić/zdobyć ? ewentualnie jak wykonać ? Proszę o pomoc




Kolego, masz za to gwarantowany mandat.





od bardzo dawna używam takich agrafek i może niech ktoś mi sprecyzuje za co kurna ten mandat
[2011-03-23 21:15]