Zaloguj się do konta

Agrafki do zapinania ryb

utworzono: 2011/01/16 13:02
volfi

witam mam pytanie dla kolegow wedkujacych z lodzi,jak wyglada sprawa z przetrzymywaniem ryb przeznaczonych do zabrania,czy ktos stosuje agrafki i czy nie mial juz problemu z straznikami odnosnie uzywania agrafek, bo w regulaminie pisze ze tylko siatka na obreczach co uwazam za glupote,chodzi mi o spinning z lodzi.od razu zaznaczam ze nie jestem jakims miesiarzem czasami zabieram sandaczyka lub okonka.wiec prosze o powstrzymanie sie od komentarzy typu miesiarz lub chore i pozerskie c&r.

pozdrawiam

[2011-01-16 13:02]

Diablo

Chcesz zabrać to ubij i po klopocie
[2011-01-16 13:12]

volfi

no nie wiem czy po klopocie siedzac przykladowo 6godz na lodce w temperaturze powyzej 25stopni lub w sloneczku.... [2011-01-16 13:56]

leleon

To nie zabieraj ryb. Czy ta dla Ciebie aż takie ważne? Moim zdaniem poruszasz problem sztucznie stworzony.
[2011-01-16 14:08]

grzesiek35

Chłop sie pyta,a tu od razu atak na jego osobe.Nie możecie mu pomóc to po co sie odzywacie?
[2011-01-16 15:15]

Diablo

Chłop sie pyta,a tu od razu atak na jego osobe.Nie możecie mu pomóc to po co sie odzywacie?


W Twojej wypowiedzi pomocy w tej sprawie też się nie dopatrzyłem a mimo wszystko głos zabrałeś. Moim zdaniem jak jedzie połowić i spędzić czas nad wodą to niech wypuszcza. A jak chce rybę zabrać do domu to niech ją zabije, a jak się boi że się zepsuje to pakować manele i do domu. Po co męczyć ryby na jakichś agrafkach skoro za chwilę i tak trzeba łeb uciąć.
[2011-01-16 15:27]

ryukon1975

Widzę tu poważniejszy problem jak to czy ryba będzie zjedzona czy nie.Dużo wypowiedzi ale żadnej odpowiedzi.Wynika z tego że nikt nie ma najnowszej wersji regulaminu na ten tydzień:),lub jest on tak zagmatwany że trudno w nim znaleźć odpowiedź.I nie żebym się wynosił ponad innych bo też nie wiem,z łodzi nie łowię.Łowię na rzece z brzegu,lub na spinning skąd się da.Ryby które chcę wziąć zabijam.
[2011-01-16 15:37]

volfi

To nie zabieraj ryb. Czy ta dla Ciebie aż takie ważne? Moim zdaniem poruszasz problem sztucznie stworzony.

spodziewalem sie ze odezwia sie idealisci(jak juz powiedzialem chorego) c&r, prosilem o nie zabieranie glosu.

moje pytanie jest proste czy ktos kto uzywal agrafek na lodzi mial jakies problemy z straznikami,chodzi o ryby drapiezne i spinning.

moze wypowie sie jakis straznik

z gory dziekuje za odp.

[2011-01-16 17:11]

Diablo

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz. [2011-01-16 17:38]

withanight88

Bedziesz miał problemy trzymając żywe ryby na takich agrafkach. 

Regulamin mówi wyrażnie ze żywe ryby trzeba przetrzymywać w siatkach . 


A czy uwieszenie takiej siatki przy łodzi przeszkadza? Pytam bo nie wiem  , nie łowie z łodzi.

[2011-01-16 17:55]

trymer

Diablo ma racje tylko w siatkach gdyby odpowiedzial pierwszy to by ZBEDNEJdyskusji nie bylo pzdr
[2011-01-16 18:44]

jurek

Według starych i nowych przepisów nie można korzystać z agrafek , nawet leżeli rybek się nie zabiera , tylko potem wypuszcza ( też tak nieraz robili wędkarze ...np. złowił 1 okonia i więcej już nie , więc nie opłacało mu się brać jednego ) My społeczni strażnicy upominamy wędkarzy , ale PSR wali mandaty . I jeszcze jedno ktoś napisał , że zaraz zabija złowioną rybę z łódki ..... też tak nie można , rybki uśmiercamy dopiero po skończonym łowieniu .Pozdrawiam .
[2011-01-16 18:57]

ryukon1975

Rybki uśmiercamy po skończonym wędkowaniu.Kol.jurek,mam pytanie.Jeśli nie łowię z łodzi tylko spinninguję idąc brzegiem i brodząc czy mogę zabić rybę po złowieniu.Czy mam ją wlec kilometrami i patrzeć jak zdycha w męczarniach?
[2011-01-16 19:06]

Diablo

Według starych i nowych przepisów nie można korzystać z agrafek , nawet leżeli rybek się nie zabiera , tylko potem wypuszcza ( też tak nieraz robili wędkarze ...np. złowił 1 okonia i więcej już nie , więc nie opłacało mu się brać jednego ) My społeczni strażnicy upominamy wędkarzy , ale PSR wali mandaty . I jeszcze jedno ktoś napisał , że zaraz zabija złowioną rybę z łódki ..... też tak nie można , rybki uśmiercamy dopiero po skończonym łowieniu .Pozdrawiam .



Sorki Jurek ale w tym temacie coś ściemniasz.
Gdzie jest napisane że nie mogę zabić ryby w trakcie łowienia? Nie można obcinać głów a to co innego.
A taki zakaz zabijania ryb podczas łowienia kłóciłby się z tym że nie można trzymać żywych ryb dłużej niż 24 godziny.

 Co gdybym łowił 48 godz i chciał rybę zabrać???

I z tym że wędkując z lodu należy ryby uśmiercać bezpośrednio po złowieniu.
[2011-01-16 19:33]

volfi

Bedziesz miał problemy trzymając żywe ryby na takich agrafkach. 

Regulamin mówi wyrażnie ze żywe ryby trzeba przetrzymywać w siatkach . 


A czy uwieszenie takiej siatki przy łodzi przeszkadza? Pytam bo nie wiem  , nie łowie z łodzi.

dzieki za wszystkie odpowiedzi,co do siatki oczywiscie ze przeszkadza na lodce, stawia ogromny opor przy przeplywaniu na inne stanowisko trzeba wyciagac z ryba, potem znowu wkladac do wody ryba cierpi bardziej niz na agrafce, trudno trzeba sie bedzie dostosowac...do tego glupiego jak dla mnie przepisu moim zdaniem przechowywanie na agrafce jest bardziej humanitarne niz jakakolwiek siata.

pozdrawiam kolegow.



[2011-01-16 22:05]

ryukon1975

Ryby w STANIE ŻYWYM należy przechowywać wyłącznie w siatkach-jak cytuje kol.Diablo,tak robię gdy łowię na feeder.Kol.jurek wspomniał że ryby uśmiercamy po zakończeniu wędkowania,nie mam ochoty grzebać w przepisach jednak łowiąc na spinning w ciągłym marszu pozostanę przy swoim postępowaniu.Czyli rybę którą mam ochotę zabrać zabiję by niepotrzebnie nie cierpiała.Nigdy nie widziałem by spinningista czy muszkarz wlókł za sobą siatkę są koszyki,plecaki itp.
[2011-01-17 07:41]

grzesiek35

Do Diablo. Napisałeś:"
I z tym że wędkując z lodu należy ryby uśmiercać bezpośrednio po złowieniu.",to jak to sie ma do tego,że wędkarz złowione rybki na lodzie rzuca je koło siebie na lód i patrzy jak sobie zdychają(zamarzają) a nie uśmierca ich własnoręcznie?
[2011-01-17 14:24]

jacenty75

Witam,

Ja spinnigując z łódki jeżeli mam zamiar przetrzymać rybę w dobrej kondycji stosuję od dawna tylko agrafki jak dotąt bez bolesnych uwag ze strony Policji wodnej  (jedynie takowa mnie kontrolowała) Niejednokrotnie po upływie jakiegoś czasu zwracałem wolność 2-3 okoniom lub niezbyt wyrośnietemu sandaczowi bo nie dołapałem nic więcej albo poprostu się rozmyśiłem. Wg mnie w praktyce ryba w siatce jaka by ona nie była dużo bardziej się męczy i kaleczy.

[2011-01-17 14:50]

pawelz

Według starych i nowych przepisów nie można korzystać z agrafek , nawet leżeli rybek się nie zabiera , tylko potem wypuszcza ( też tak nieraz robili wędkarze ...np. złowił 1 okonia i więcej już nie , więc nie opłacało mu się brać jednego ) My społeczni strażnicy upominamy wędkarzy , ale PSR wali mandaty . I jeszcze jedno ktoś napisał , że zaraz zabija złowioną rybę z łódki ..... też tak nie można , rybki uśmiercamy dopiero po skończonym łowieniu .Pozdrawiam .

A wg ktorych to paragrafow ?.
W przypadku ryb lososiowatych jest wrecz odwrotnie. Kazda zlowiona rybe przeznaczona do zabrania nalezy usmiercic od razu.
[2011-01-17 15:24]

Diablo

Do Diablo. Napisałeś:"
I z tym że wędkując z lodu należy ryby uśmiercać bezpośrednio po złowieniu.",to jak to sie ma do tego,że wędkarz złowione rybki na lodzie rzuca je koło siebie na lód i patrzy jak sobie zdychają(zamarzają) a nie uśmierca ich własnoręcznie?


 

Nie moja to wina, że większość wędarzy nie przeczytało RAPR

[2011-01-17 17:42]

Diablo

Witam,

Ja spinnigując z łódki jeżeli mam zamiar przetrzymać rybę w dobrej kondycji stosuję od dawna tylko agrafki jak dotąt bez bolesnych uwag ze strony Policji wodnej  (jedynie takowa mnie kontrolowała) Niejednokrotnie po upływie jakiegoś czasu zwracałem wolność 2-3 okoniom lub niezbyt wyrośnietemu sandaczowi bo nie dołapałem nic więcej albo poprostu się rozmyśiłem. Wg mnie w praktyce ryba w siatce jaka by ona nie była dużo bardziej się męczy i kaleczy.



Hmmm... Trzymając ryby na agrafkach łamiesz Regulamin APR. Miałem zapytać po co Ci ten nizbyt wyrośnięty sandaczk ale  po obejrzeniu galerii stwierdzam że pewnie chciałbyś się z nim sfotografować w ogródku jak z resztą okazów.
[2011-01-17 19:22]