Zaloguj się do konta

Agrafka z krętlikiem

utworzono: 2013/06/28 18:15
dodik6

Witam wszystkich.
Zaczynam swoja przygode ze spinningiem i wielu rzeczy jeszcze nie ogarniam ;)Chodzi o krętlik z agrafką  jakiej firmy polecacie do obrotówek nr 3.
[2013-06-28 18:15]

halski021

A jakiej firmy masz obrotówki?
[2013-06-28 17:36]

dodik6

Nie widzę między tym żadnego związku. Chodzi mi o to jakiej firmy krętlik z agrafką są wytrzymałe i sie nie odkształcają. Ludzie łowią na różne przynęty i używają krętlików jednej firmy także to chyba nie robi jakie mam obrotówki. [2013-06-28 18:14]

halski021

dudik6 - nie denerwuj się - chciałem zobaczyć ,co inni napiszą na ten temat,dlatego napisałem to pytanie.Wg mnie nie ma agrafek,które po czasie się nie odkształcą.Są z drutu i następuje zmęczenie materiału.Ja jak kupuję agrafki,to nie patrzę jakiej są firmy,mają mi pasować.Jeszcze nigdy , żadna agrafka nie była przyczyną straty ryby.Jak zawiodły na zaczepie,to nawet lepiej bo straciłem tylko przynętę.Oczywiście to jest tylko moje zdanie,inni mogą mieć inne:)
[2013-06-28 20:07]

dodik6

Nie ja się nie zdenerwowałem, może tak zabrzmiało haha No właśnie o taką odpowiedź mi chodziło ;)
a jaki rozmiar kupić najlepiej?
I jeżeli możecie napisać jakie główki jigowe kupować? ;) to znaczy żeby haki były dobre i wgl. [2013-06-28 20:26]

grisza-78

Tego typu agrafek nie polecam
[2013-06-28 20:38]

grisza-78

A takie polecam ;) Pewne, mocne. Te z fotki to akurat Jaxon, APS i Mikado. Nie zawiodły mnie jeszcze nigdy. (odpukać w niemalowane ) ;)
[2013-06-28 20:39]

lynx

dudik6 - nie denerwuj się - chciałem zobaczyć ,co inni napiszą na ten temat,dlatego napisałem to pytanie.Wg mnie nie ma agrafek,które po czasie się nie odkształcą.Są z drutu i następuje zmęczenie materiału.Ja jak kupuję agrafki,to nie patrzę jakiej są firmy,mają mi pasować.Jeszcze nigdy , żadna agrafka nie była przyczyną straty ryby.Jak zawiodły na zaczepie,to nawet lepiej bo straciłem tylko przynętę.Oczywiście to jest tylko moje zdanie,inni mogą mieć inne:)

Popieram.
Jak na Sanie poszło mi w zaczep to darłem na siłę za żyłkę aby cos puściło. Kotwica się wyprostowała a agrafka jeszcze trzymała ale nadawała sie tylko do wyrzucenia. Sam byłem zdziwiony. Powinno byc odwrotnie.
[2013-06-28 20:42]

lynx

A takie polecam ;) Pewne, mocne. Te z fotki to akurat Jaxon, APS i Mikado. Nie zawiodły mnie jeszcze nigdy. (odpukać w niemalowane ) ;)

Też popieram.
[2013-06-28 20:43]

Bez przesady... szajs wśród agrafek nie jest taki niespotykany. Kiedyś kupiłem jakieś "nołnejmy" we wcale wysokiej cenie i dziady się rozpinały przy rzucie... i tak straciłem 2 wahadła w 5 rzutach... Moim zdaniem Spinwal i długo, długo nic... [2013-06-28 20:44]

dodik6

Ok czyli agrafka z krętlikiem spinwall, a z tego co wyczytałem główki gamakatsu ;) dzięki za rady [2013-06-28 20:55]

wirefree

A ja polecam przede wszystkim dlatego ze te okrągłe rozginaja sie po kilkunastu zmianach przynęty, może dla niedzielnych amatorów spiningu są OK ale jak dla mnie to szajs najgorszych lotów.

[2013-06-28 21:06]

Ok czyli agrafka z krętlikiem spinwall, a z tego co wyczytałem główki gamakatsu ;) dzięki za rady

No cóż, na gamakach raczej się nie zawiedziesz, ale używam też dużo Mustada, sporo Dragona, też nie narzekam. 

[2013-06-28 22:39]

grisza-78

A ja polecam przede wszystkim dlatego ze te okrągłe rozginaja sie po kilkunastu zmianach przynęty, może dla niedzielnych amatorów spiningu są OK ale jak dla mnie to szajs najgorszych lotów.

Nie polecam ich nie za względu na ich wytrzymałość, bo są ok, ale niestety są za bardzo widoczne, a czasami to robi negatywną robotę. Jeśli myślisz, że jestem niedzielnym spinningistą, to już ci mówię, że tą metodą łowię ryby od ponad 20 lat ( tylko spinninguję, nie łowię żadną inną metodą, z wyjątkiem lodu i to bardzo rzadko ), więc mam jakieś doświadczenie i przez te wszystkie lata używałem setek agrafek od kilkunastu, albo kilkudziesięciu producentów.

[2013-06-29 00:58]

wirefree

Moim zdaniem te z okrągłe są do bani własnie ze względu na ich kiepską trwałośc a zdazyło sie juz stracic przynęte bo się rozpieła agrafka. Jesli chodzi o widoczność to kleniom nie robi to różnicy a jak wiadomo kleń nie wyjdzie do bele paprocha wiec dlatego ja np stosuje te z blaszka.

[2013-06-29 09:58]

kamil11269

Używam tych Jaxonów :)
[2013-06-29 10:31]

halski021

Napisałem przedtem,że kupuje takie,żeby mi pasowały.I właśnie widzę , że mam taki gust jak grisza,a tych co grisza nie poleca nie stosuję,bo mi się nie podobają,ale to chyba indywidualna sprawa każdego wędkarza.Na każdy temat , tyle opinii ,  ilu wędkarzy:)
[2013-06-29 14:40]

Kolega grisza-78 dobrze radzi też w 90 % spinninguje i te agrafki mnie nie zawiodły,A główki jeśli Cie stać na gamakatsu to biierz jeśli nie to mustad,konger kamatsu,mikado omgaj też są godne polecenia. [2013-06-29 17:02]