Agrafka do smużaka

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.

Właśnie rozpocząłem przygodę z łowieniem kleni na smużaki (rzeka Łyna w okolicach Olsztyna). Na forach czy w artykułach w sieci na ten temat często spotykam się z opinią, iż z uwagi na niewielki rozmiar i wagę smużaka powinno się unikać agrafki (wiązać żyłkę bezpośrednio do woblera). Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy używając najmniejszych agrafek (bez krętlika) popełniam błąd, nadmiernie obciążając zestaw? Czy taka agrafka (bez krętlika) wpłynie negatywnie na jego pracę i sposób prowadzenia?
Za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.
Iras1975


Najmniejszy rozmiar Mustad Easy Snap nie powinien mieć wpływu na pracę małego wobka. Stosuje się je nawet do sztucznych much.  (2014/04/24 17:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jakub Woś


Witam.

Właśnie rozpocząłem przygodę z łowieniem kleni na smużaki (rzeka Łyna w okolicach Olsztyna). Na forach czy w artykułach w sieci na ten temat często spotykam się z opinią, iż z uwagi na niewielki rozmiar i wagę smużaka powinno się unikać agrafki (wiązać żyłkę bezpośrednio do woblera). Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy używając najmniejszych agrafek (bez krętlika) popełniam błąd, nadmiernie obciążając zestaw? Czy taka agrafka (bez krętlika) wpłynie negatywnie na jego pracę i sposób prowadzenia?
Za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Przywiązywanie żyłki bezpośrednio do woblera może zmienić jego pracę. Ja stosuje małe agrafki. (2014/04/24 18:24)

polobmw


Odpowiedni węzeł i będzie git  nawet mikro agrafki zmieniają pracę (2014/04/24 19:11)

89krzysztof


Witam.

Właśnie rozpocząłem przygodę z łowieniem kleni na smużaki (rzeka Łyna w okolicach Olsztyna). Na forach czy w artykułach w sieci na ten temat często spotykam się z opinią, iż z uwagi na niewielki rozmiar i wagę smużaka powinno się unikać agrafki (wiązać żyłkę bezpośrednio do woblera). Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy używając najmniejszych agrafek (bez krętlika) popełniam błąd, nadmiernie obciążając zestaw? Czy taka agrafka (bez krętlika) wpłynie negatywnie na jego pracę i sposób prowadzenia?
Za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Przywiązywanie żyłki bezpośrednio do woblera może zmienić jego pracę. Ja stosuje małe agrafki.

Dokładnie takie same doświadczenia mam z używaniem agrafek. Bez niej smużaki nie pracują tak jak z. (2014/04/24 19:54)

woro


wiadomo że bez agrafki lepiej. tylko luznym wezłem zawiązać jak każdy wobler. (2014/04/25 12:18)

u?ytkownik221


Bardzo mała agrafka nic nie zmieni, a przy tym wygoda i nie marnowanie czasu przy zmianie przynęty, chyba że się łowi tylko jednym woblerem to lepiej zawiązać bezpośrednio do żyłki. (2014/04/25 15:45)

JOPEK1971


wiadomo że bez agrafki lepiej. tylko luznym wezłem zawiązać jak każdy wobler.
Nie jest lepiej,użyj tego.

(2014/04/25 16:12)

Iras1975


Ta z krętlikiem jest najmniejszą "okoniową" Spinwala z tej serii, w środku też Spinwal i najmniejsza z boku Mustad Easy Snap. (2014/04/25 22:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

egon488


Wy tak na serio z tym wiązaniem woblerkow bezpośrednio na żyłce? Ja używam agrafki z kretkikiem to praktyczniejsze a klonki biorą i takie 13 cm jak i 37cm. Jak zacznę wiązać je bezpośrednio skuteczność będZie większa? Woblerki pracują ładnie  czy tiny czy hornety, używam agrafki spinwal nr 20. (2014/04/26 17:25)

woro


wiadomo że bez agrafki lepiej. tylko luznym wezłem zawiązać jak każdy wobler.
Nie jest lepiej,użyj tego.



sprubuje. ale i tak smużak lepiej pracuje bez obciążenia z przodu w postaci agrafki. (2014/04/26 21:48)

unix


Witam
Osobiście stosuję najmniejszą spinwala bez krętlika oczywiście. Przynęty się zmienia co jakiś czas więc nie widzę sensu wiązania do żyłki. Zresztą agrafka nie zmienia pracy woblera negatywnie, przynajmniej nie zauważyłem, no chyba, że się stosuje duże od jigów... (2014/04/26 22:02)

jerry123


A ja ze względu na niesprawność dłoni używam własnoręcznie zrobionych dosyć dużych agrafek i nie widzę żeby to specjalnie rybom przeszkadzało. Tylko że ja na smużaki łowiłem z powodzeniem pstrągi a nie klenie, może to robi różnice? (2014/04/27 09:47)

egon488


Wszystko pięknie, ja w połwach klenia uzywam rowniez hornetow 2 i 3, imitacji małych rybek i klenie lepiej mi na nie biorą niż na smużaki problem w tym ze trafiają się przyłowy małych szczupaków, a nagminnie okoni. Wczoraj i dziś nawet po wymiarowym szczupaku jeden na horneta 2 a drugi na horneta 3 tylko ze tym razem miałem już przypon spinwala 20cm do 2 kg. Nie stać mnie na wizyty raz w tygodniu po nowe woblery....  dodam ze na przypony lapie 2 dni i dzis znow 2 klenie 2 szczupaki na hornrta 2 taki troche do osy podobny...:) (2014/05/03 20:31)