Zaloguj się do konta

Agrafka czy siatka ?

utworzono: 2012/05/02 09:50
00andre

Witam wszystkich!!!

Moje pytanie dotyczy raczej starszych wędkarzy, młodsi mogą nie pamiętać zakazu.
Czy jest możliwość upięcia ryby drapieżnej i nie tylko na agrafkę czy musimy ją męczyć i trzymać w siatce.
Zakaz dotyczył kiedyś również metalowych siatek.
Moim zdaniem ryba mniej się męczy na dużej agrafce, jak siedząc w siatce i się co chwila zaplątując skrzelami w oczka. Jest to i tylko moje zdanie. Szukam w necie zakazu lub odwołania możliwości upinania na agrafce i nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam 00andre połamania kija.
[2012-05-02 09:50]

JaroDaw

W RAPR masz wyraźnie napisane w jaki sposób należy przechowywać ryby. O tym czy rybka bardziej się męczy w siatce czy na agrafce, nawet nie będę się wypowiadał. [2012-05-02 09:49]

Witam wszystkich!!!

Moje pytanie dotyczy raczej starszych wędkarzy, młodsi mogą nie pamiętać zakazu.
Czy jest możliwość upięcia ryby drapieżnej i nie tylko na agrafkę czy musimy ją męczyć i trzymać w siatce.
Zakaz dotyczył kiedyś również metalowych siatek.
Moim zdaniem ryba mniej się męczy na dużej agrafce, jak siedząc w siatce i się co chwila zaplątując skrzelami w oczka. Jest to i tylko moje zdanie. Szukam w necie zakazu lub odwołania możliwości upinania na agrafce i nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam 00andre połamania kija.




Ale pytanie . Normalnie za milion złotych ,aż mnie zatkało . Co jest bardziej  drastyczne : przechowywanie w siatce , czy ciąganie szczupaków , względnie okoni lub sandaczy za łódką w poszukiwaniu kolejnych ofiar ? Próby odpowiedzi na tak , banalne i tendencyjne pytania - to jak pytać : która z chorób wirusowych jest groźniejsza : katar czy Aids ?
[2012-05-02 10:01]

00andre

Ja nie napisałem Kolego że będę ją ciągał za łódką. Czytaj ze zrozumieniem.
[2012-05-02 10:14]

00andre

Dzięki Kolego rzeczywiście zapomniałem o rapr.
[2012-05-02 10:24]

JOPEK1971

Dzięki Kolego rzeczywiście zapomniałem o rapr.

Jak masz zamiar zabrac rybę,to ją po złowieniu zabij,wypatrosz i trzewia wypełnij pokrzywami nie pakuj ryby w folie jak większośc.Najlepiej wypuśc to nie będziesz miał takiego dylematu.


[2012-05-02 10:40]

jurek

Trzymanie żywych ryb na agrafce jest zabronione , więc najlepiej zrób taj , jak napisał kolega Radek # JOPEK1971  , jest to sprawdzony i dobry sposób przetrzymywania ryb .
[2012-05-02 12:45]

00andre

Kiedyś przed wprowadzeniem zakazu były to lata 80 wielokrotnie trzymałem ryby na agrafce. Kondycja ryby po 5-6 godzinnym staniu na uwięzi była bezwarunkowo lepsza jak tych z siatki.
Wielokrotnie szczupak czy okoń padał po 2-3 godzinach. Pytanie zadałem tylko dla tego, że robiąc porządek znalazłem agrafki. Patent z pokrzywą jest bardzo dobry sam go stosuję.
Dziękuję wszystkim za informację i pozdrawiam. Połamania wędek.
[2012-05-02 15:07]

jacenty75

Przepisy są jakie są ale wg. mnie (glównie spinniguje i często z łódki) i agrafka była bardzo dobrym rozwiązaniem które nie ukrywam, że jak mam wątpliwość czy zabrać rybe czy nie cały czas stosuje. Trudno najwyżej będe bronił swoich przekonań w Sądzie Koleżeńskim.

[2012-05-02 15:10]

00andre

Dokładnie masz rację przepisy są jakie są. Na łódce nigdy tego nie stosowałem obawiałem się że uszkodzę rybie skrzela lub pysk. Jednak z brzegu łowiąc kiedyś zawsze upinałem agrafkę. Ryba stojąca na agrafce jest bardziej spokojna i ma więcej swobody jak w siatce. Jedna uwaga trzeba ją bardzo ostrożnie zapinać i będzie o.k.
[2012-05-02 15:22]

Jack14

No ale nie można i już. [2012-05-02 16:55]