Afera madrycka

/ 12 odpowiedzi
      Jak w powiedzeniu- Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. A miało być tak pięknie do czasu, kiedy zachciało się lecieć tanimi liniami no i wyszło szydło z worka (a było baby za sobą nie wlec, nikt by się nie dowiedział). Posłowie, nasi reprezentanci o mentalnościach Jasia spod budki         z piwem, kombinatorzy liczący na to, że są poza wszelką kontrolą, a myślę, że niestety nie tylko oni mieli taki pociąg do lekkich i łatwych pieniędzy. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Przede wszystkim powinni zostać pozbawieni mandatów poselskich i to natychmiast oraz przykładnie surowo  ukarani .... Po raz kolejny świat się z nas śmieje.
skryty


ja przykładowo już od dawna żywię do naszych polityków, właściwie to bez wyjątku (nie ma chyba ani jednego, którego bym jakoś cenił), tylko jedno "uczucie" - pogardę. Wiem również, że oni do nas czują to samo (może oprócz okresów wyborczych:) (2014/11/12 19:54)

Bernard51


Według P. Zelichowskiego "dieta poselska jest za mała abym czuł się w pełni reprezentantem narodu " . Więc sobie dorabiają, ale to już śmierdzi na cały świat , Niemcy mówią o nas że złodziej i pijak, a teraz na wyspach opisują jak posłowie okradali sejm. (2014/11/13 05:02)

MadmaxM4


Według P. Zelichowskiego "dieta poselska jest za mała abym czuł się w pełni reprezentantem narodu " . Więc sobie dorabiają, ale to już śmierdzi na cały świat , Niemcy mówią o nas że złodziej i pijak, a teraz na wyspach opisują jak posłowie okradali sejm.


i co z tego, że opisują, jak dobrze pamiętam na wyspach, swego czasu, mieli bardzo podobny problem :-)

polak to kombinator, zobaczyli możliwość to korzystali

żeby było jasne, nikogo nie bronię :-) (2014/11/13 08:01)

u?ytkownik26223


Według P. Zelichowskiego "dieta poselska jest za mała abym czuł się w pełni reprezentantem narodu " . Więc sobie dorabiają, ale to już śmierdzi na cały świat , Niemcy mówią o nas że złodziej i pijak, a teraz na wyspach opisują jak posłowie okradali sejm.

Bernardzie Może się wydawać że taki polityk dostaje kokosy ( w porównaniu do zarobków przeciętnego polaka to jest faktycznie kupa kasy) ale jeśli taki prezes czy inny w-ce spółki skarbu państwa, orlenu ,pko,czy jakiegoś innego zusu zarabia przeszło 1,000,000 zł (milion złotych) rocznie.To o czym my tu mówimy......

Zresztą każdy "orze jak może".Dla jednego takie "naciąganie /oszukiwanie " jest czynem delikatnie mówiąc niemoralnym ,a dla innego jest to "normalka" i nie widzi w tym nic zdrożnego.Weźmy choćby kwestie pobierania zasiłków "na dziecko" przez osoby pracujące w "Wielkiej Brytfannie" gdy dziecko jest z drugim rodzicem w Polsce....według mnie to jest to samo czyli wyciąganie (w ty m przypadku z WB kasy) ale niektórzy poszli jeszcze dalej i pobierali zasiłki jednocześnie i tam( w Anglii)  i w Polsce.
ps też nikogo nie bronie ;) (2014/11/13 12:00)

Arcymisiek


"Weźmy choćby kwestie pobierania zasiłków "na dziecko" przez osoby pracujące w "Wielkiej Brytfannie" gdy dziecko jest z drugim rodzicem w Polsce....według mnie to jest to samo czyli wyciąganie (w ty m przypadku z WB kasy) ale niektórzy poszli jeszcze dalej i pobierali zasiłki jednocześnie i tam( w Anglii)  i w Polsce."




@Jarek11 - Tutaj przykład korzystania z zasiłku przez jakąś biedna rodzinę, którą sytuacja w kraju (czyt. nędzne zarobki i beznadziejne zaplecze socjalne)zmusiła do rozłąki, nie można porównywać do takiego hochsztaplerstwa o jakim mówi autor wątku.
(2014/11/13 12:20)

rybak-r1


Witam wszystkich kolegów i koleżanki:
dla mnie tylko jeden poseł wzbudzał szacunek;  S.P. Jacek Kuroń (2014/11/13 13:27)

u?ytkownik26223


Arcymisiek
Nie wiem ile średnio zarabiają Polacy w Anglii ale "strzelam" 1200 funtówz tego na życie (jedzeie ,mieszkanie itd) niech wyda 400 f  to zostaje mu 800 f,1 funt około 5 zł,800 f=4.000 zł.Faktycznie tak mało że "musi" jeszcze pobierać zasiłek na dzieci mieszkające w krajujak by jeszcze można było to by jeszcze pobierał kase na "babe w ciąży" ,zasiłek pielęgnacyjny itd.właśnie to jest typowo Polskie podejście .Dają to brać bo mi sie należy. (2014/11/13 14:15)

u?ytkownik26223


A wracając do tematu,może facet faktycznie pojechał na delegacje a nagle przypomniał sobie że ma umówiony wywiad w RMF za który dostanie taką kase że opłaci mu sie wrócić samolotem? nie wiadomo jak było na prawdę bo pismaki to największe bzdury potrafią wypisywać byle by nakład sie sprzedał.A nawet jak by faktycznie oszukał i wziął kase za wyjazd służbowy "bo mu sie należy"to nie jest temat zasługujący na opisywanie w prasie bo tak jak mówię dla wielu jest to normalka.   (2014/11/13 14:42)

Arcymisiek



"Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Hofman, Kamiński i Rogacki przed wyjazdem na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wystąpili o zaliczki na podróż do Madrytu samochodami. W rzeczywistości polecieli tam – razem z żonami – tanimi liniami lotniczymi.

Okazało się też, że posłowie, zgłaszając wyjazd autem i prosząc w związku z tym łącznie o kilkanaście tysięcy złotych, mieli już zarezerwowane bilety lotnicze. Według radia ZET zaliczki i diety na wyjazd posłów do Madrytu miały wynosić prawie 20 tys. zł."

Źródło tvn24

Sprawa śmierdzi i to mocno... Prokuratura już się wzięła za ten bajzel i sprawdza, czy Panowie posłowie przekroczyli swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wprowadzając w błąd kancelarię sejmu, czy jednak są czyści - wszystko "wyjdzie w praniu".

Znowu afera, sądy i pieniądze podatników pójdą w pi.du.








(2014/11/13 19:20)

u?ytkownik26223



"Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Hofman, Kamiński i Rogacki przed wyjazdem na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wystąpili o zaliczki na podróż do Madrytu samochodami. W rzeczywistości polecieli tam – razem z żonami – tanimi liniami lotniczymi.

Okazało się też, że posłowie, zgłaszając wyjazd autem i prosząc w związku z tym łącznie o kilkanaście tysięcy złotych, mieli już zarezerwowane bilety lotnicze. Według radia ZET zaliczki i diety na wyjazd posłów do Madrytu miały wynosić prawie 20 tys. zł."

Źródło tvn24

Sprawa śmierdzi i to mocno... Prokuratura już się wzięła za ten bajzel i sprawdza, czy Panowie posłowie przekroczyli swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wprowadzając w błąd kancelarię sejmu, czy jednak są czyści - wszystko "wyjdzie w praniu".

Znowu afera, sądy i pieniądze podatników pójdą w pi.du.



                                                                                                                                    



                                                                                                                                                                                                                                                  

Z tego co ja wyczytałem to Hofmanowi wypłacono 2825 zł






























23 maja Hofman był gościem Kontrwywiadu RMF FM Konrada Piaseckiego. Według oficjalnych danych na temat służbowych wyjazdów posłów, zamieszczonych na stronie Sejmu, Hofman od 20 do 25 maja był na delegacji w Londynie. Miał tam udać się samochodem, na co Kancelaria Sejmu wypłaciła równowartość biletu lotniczego do Londynu, czyli 2825 złotych.

Natomiast panowie Kamiński i Rogalski oddali całą zaliczkę za przejazd.
Z kolei sami posłowie w specjalnym oświadczeniu odpierali stawiane im zarzuty i oświadczyli, że zwrócili już całą zaliczkę na przejazd. Podkreślili też, że bilety lotnicze kupili z własnych środków. "Dokonaliśmy zwrotu całej pobranej zaliczki za ryczałt na przejazd samochodami na konto Kancelarii Sejmu RP. Okoliczności dotyczące podróży do Madrytu zostały przedstawione przez nas samych, co potwierdza pismo z dnia 4 listopada br., w którym zadeklarowaliśmy zwrot całości pobranej zaliczki" - napisali w piśmie przekazanym mediom.

Jakie są fakty nie wiem ,ale sprawa nie jest jasna


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-madrycka-adam-hofman-byl-jednoczesnie-w-warszawie-i-londynie/w99mh




(2014/11/13 20:27)

Bernard51


Madryd już poszedł na bok mamy następną w siatkówce, prezes i vice-prezes wzięli do łapy przy organizacji Mistrzostw Świata. Może zamiast wyborów potrzebny nam jest "Majdan". (2014/11/15 19:56)

u?ytkownik163477


A nie wstyd wam rozmawiać o śmierdzącej polityce na tak poważny temat jak wędkarstwo? Następnym razem zgłaszam naruszenie, macie to jak w banku. (2014/11/15 20:56)