Zaloguj się do konta

Abu Garcia Fanstasista Nano Spin 702M CW 15-40

utworzono: 2015/03/12 14:41
patryn

Witam,


proszę o oponie na temat wędki Abu Garcia Fanstasista Nano Spin 702M , długość 2,1m  cw 15-40 g.


Czy ktoś miał okazję używać? Warto czy nie warto?

[2015-03-12 14:41]

w6i6e6

Mam w tej chwili dwa kije, w których blanki zostału zbudowane w Nano technologi i jest zasadnicza różnica w stosunku do tradycyjnych blanków. Choć nie jestem przekonany czy w przypadkach kijów o które pytasz nie mamy trochę zawyżonej ceny... [2015-03-12 14:55]

patryn

Cena nie jest akurat wyznacznikiem, bo raczej 1800 sklepowo nie zapłacę a mam możliwość kupienia w bardzo dobrej cenie.

Tylko niestety do ręki przed zakupem nie mam możliwości wzięcia.


Czy nie jest za delikatny do średnio ciężkiego spinningu? Duże  wahadła  

[2015-03-12 15:57]

w6i6e6

Bez wzięcia do ręki to nawet kija za 100zł bym nie kupił.  [2015-03-12 16:04]

patryn

Takie gadanie , gdybyś mógł kupić 5 razy taniej niż normalna cena na gwarancji nową nie używaną to byś kupił nawet gdyby się okazało, że będzie tylko jako np. zapas albo pod konkretne rozwiązanie.


Nie popadajmy w pranoje to tak jakbym napisał , ze nie kupię wędki dopóki nie zamocuje do niej kołowrotka , który będzie z nią pracował i do tego nie uzbroję jej i nie porzucam chodziarz 100 razy.   Już widzę jak tak wszyscy kupują.


Po dla mnie przesiadka z obecnie posiadanego sprzętu na taką wędkę to i tak tylko na plus jak by nie pracowała - aptekarzem nie jestem, w zawodach nie biorę udziału.


Chciałem tylko podpytać czy ktoś miał do czynienia z tym kijem bo jak są jakieś negatywy np. zła jakoś wykonania blanków, praca spoza deklarowanego zakresu CW 15-40 , brak mocy, to proszę o info to będę szukał czegoś innego.

[2015-03-12 18:48]

wirefree

Jak nie masz żony to se kup poprawisz sobie EGO i nic poza tym. [2015-03-12 18:59]

aldente

Cześć Paweł. Tę wędkę możesz brać w ciemno! Ta Fantasista to kij, który wymiata! Najlepszy, jaki Abu kiedykolwiek miała do zaoferowania. Nie będę się rozpisywał o jego zaletach, ale powiem, że ma  kapitalne przekazywanie brania, jest szybki , ładnie amortyzuje i ugina się pod okazem. Mimo, że 2,10m ma C.W. 15-40 G to i nawet 5 gramową przynętą da się daleko rzucić.
Bez problemu rzucisz wahadłówką 30 g.
[2015-03-12 20:26]

patryn

dzięki, poczytałem fora ,nie ma na temat tych wędek Abu zbyt dużo danych oprócz samych suchych faktów.


Po długim weekendzie majowym dam znać czy zrobiłem głupotę kupując w ciemno, czy też jednak miałem farta.


[2015-03-12 21:48]

patryn

Kijek, zakupiony był już kilka dni ze mną na wodzie krótka opinia:

Sztywny co przy tyj długości jak dla mnie jest plusem.


CW producenta 15-40 moim zdaniem 10-35 pracuje naprawdę ślicznie. Przy granicy CW 40 - jest odczucie, że wędka nie wytrzyma dalekich ciężkich wyrzutów i zaraz "coś" w niej pęknie.

Pracowała z dwoma różnymi kołowrotkami w obydwu przypadkach brak wrażenia że jest źle wyważona co też jest plusem.

Co do pracy z rybą się nie wypowiem - bo nie miałem okazji holować nic większego jeszcze.


Mam tylko jedno odczucie, ze przelotki na górnej części nie są idealnie w jednej linii rozstawione, wieczorem spróbuje dokładnie to pomierzyć bo to chyba tylko złudzenie.



pozdrawiam




[2015-04-13 15:11]