Abu Garcia sklep gdzie kupić kołowrotek Cardinal B

/ 9 odpowiedzi
Co mozecie powiedziec o kolowrotkach Abu zastanwiam sie nad zakupem
Abu Garcia Cardinal BC 30R
Przełożenie - 5,1:1
Pojemność szpuli: 0,20/245m 0,25/165m 0,30/115m Łożysk 5+1( oporowe)
Waga 290g
szpula zapasowa grafitowa
korbka o tzw. podwójnym wyważeniu, wyposażona w dwa uchwyty
kołowrotek z tylnim sprzęgłem hamulcowym
łożyska 5+1
12 miesięczna gwarancja

Przeznaczenie lekki spinning chcialem zapytac o jakosc wykonania bo w zadnym okolicznym sklepie nie moge znalezc kolowrotkow tego producenta a cena jest bardzo umarkowana. Do tej pory uzywam 2 kolowrotkow dragona: Magnum light (splawik) i Viper RD 820iT z 2008 roku (grunt)

... Abu chcial bym zestawic z kijem Mikado Purple Rain Telespin (10-40)
dlugosc 240
ilosc sekcji 7
c.w 10-40
dlugosć trans. 64
waga 181 ... ewentualnie z tym samemy modelem z cw do 20

co sadzicie?
u?ytkownik695


Wiele dobrego słyszałem i czytałem o kołowrotkach ABU GARCIA . Należy jednak podkreślić fakt iż jakość obecnych produktów w porównaniu do dawnych majstersztyków tej firmy odznacza się nieporównanie niższą jakością .Pozdrawiam. (2009/09/25 19:45)

Norbert Stolarczyk


taką mentalnością możemy dojść do wniosku ze lepiej niczego nie kupować bo nie jest tak dobre jak kiedyś . (2009/09/25 21:34)

maksymilian 42


Drogi Kolego,kołowrotki m-ki Dragon tak się mają w stosunku do kołowrotków m-ki Abu jak Syrenka do Mercedesa.Ja osobiście używam kołowrotków Abu cardinal-44-66 C-3-4oraz 154 od bez mała 30-stu lat i w tym czasie nie miałem żadnych kłopotów z naprawami.Firma ABU jest firmą solidną i rzetelną i w razie awarii sprzętu bez żadnych kłopotów masz zagwarantowaną naprawę lub wymianę zepsutej części ,doświadczyłem jak przy moim cardinalu pękła szpula Zadzwoniłem do firmy i przysłano mi nową (do 30 -sto letniego) . Od niedawna zacząłem używać sprzętu firmy Shmano i jestem również zadowolony,zresztą zobacz ceny kołowrotków ABU na aukcjach w Wędkarskim Świecie .Pozdrawiam maksymilian 42 (2009/09/26 16:41)

sacha


Max,masz rację ale nie do końca.ABU w Szwecji nie robi już nic a te o których piszesz i używasz to było mistrzostwo świata.Aktualnie ABU robi w tych samych zakładach co Dragon,Robinson czy Mikado.Shimano w Japonii robi 2 czy 3 rodzaje reszta to Malezja i Chiny a Daiwa w Japonii robi 5 czy 6 modeli,reszta Tajlandia i Chiny.Mam 2 Shimano w wieku więcej niż pełnoletnim i są nie do zaj......a.
Daiwy kupione w Kanadzie 5 lat temu są wyprodukowane w Tajlandii.
Co by nie było ale robione w Japonii kosztuje w zasadzie od ok.1000plz w górę. (2009/09/26 17:06)

u?ytkownik22572


Nie chcę byż złośliwy ale kształt korpusu tego kołowrotka jest łudząco podobny do wielu tanich konstrukcji. Jakby je gdzieś w Chinach z tej samej formy odlewali i tylko nazwy dawali inne. Bardzo mi przypomina dawny Mikado Greychound - szybko się psuły szczegónie hamulec. Osobiście do spinningu polecam kołowrotki z przednim hamulcem - nie zapiekają się. W tej cenie np Shimano Catana 4000 FA. Używałem go prócz normalnego szczupaczego spinningu też do łowienia belon a ojciec nawet do łowienia dorszy (tego akurat nie polecam). Mam 2 od kilku lat, nic sięnie zepsuło a belona potrafi zniszczyć wiele kołowrotków w tej cenie. (2009/09/26 22:04)

sacha


Okoniu,ależ masz 100% racji.Fabryka robi model bez napisu a później przedstawiciel np. Shimano zamawia 100tys. sztuk na których każe napisać Alivo a Daiwa na tych samych kołowrotkach każe napisac np.Caprice.
Jakiś czas temu byłem z kolegą na rybach i słyszę pytanie:
-kupiłeś Spro?
Okazało się że moje Mikado wygląda identycznie tyle że ma inny kształt korbki,no i mój był o ok.100plz tańszy. (2009/09/26 23:23)

Boberto


to moze w inny sposob ... co z tych 4 wg was bylo by najlepszym wyborem?

SHIMANO Exage 1000RB
Łożyska: 4+1 ;
Przełożenie: 5,2:1 ;
Waga: 245g ;
Pojemność szpuli: 0.25mm/90m ;
Szpula zapasowa

CORMORAN Rodeo GTi 8Pi 1500
Przełożenie: 5,1:1 ;
Pojemność szpuli: 180m/0,18mm ;
Waga: 270g
# 7 łożysk kulkowych
# bezpoślizgowa blokada obrotów wstecznych korbki

CORMORAN Rodeo GTi 11PiF - 2000
Przełożenie: 5,1:1 ;
Pojemność szpuli: 160m/0,20mm ;
Waga: 275g ;
Szpula zapasowa grafitowa

OKUMA Flame FD20
Pojemność szpuli: 0.18mm/150m ;
Przełożenie 1:5.0 ;
Ilość łożysk: 8BB + 1 oporowe RB

do tego wczesniej wspomniane Abu. (2009/09/27 00:50)

u?ytkownik22572


Z tych trzech moim zdaniem SHIMANO ale Shimano Exage 3000 FB. Modele 1000 są za małe. Do tego polecam przedni hamulec, nie zapiekają sie jak tylne i są precyzyjniejsze. Przestawiasz się na przedni po dwóch dniach łowienia. Od czasu jak kupiłem pierwszy kołowrotek z przednim hamulcem (ABU Cardinal Tournament 4000 - całkiem solidny i trwały za wyjątkiem gumy na korbce, którą rozpuszczają twistery) nie kupiłem już kołowrotka z tylnym hamulcem. Polecam wiec Shimano, które nie ma zbędnych łożysk czyli wabia na wędkarza, jest solidne ale polecam większy model. (2009/09/27 12:08)


Sklep wedkuje.pl

Carp Spirit Magnum XLR