Zaloguj się do konta

Absurdu ciąg dalszy

utworzono: 2015/01/07 11:21
pakul1206

Spotkałem dzisiaj kolegę, pochwalił się ostatnimi osiągnięciami znad wody, co do ryby to szału nie było, największym sukcecem był zaś mandat 50pln za brak wpisu do rejestru PZW, ale najlepsze jest to że dostał go na wodzie nie należącej do PZW ponieważ obwód rybacki Skrwa Lewa od roku nie należy do PZW ( był wystawiony do przetargu ale do dziś trwają spory i nie ma wyłonionego dzierżawcy).Smutne jest to że wędkarze nie znają swoich praw ale jeszcze smutniejsze że służby panśtwowe również.No chyba że jest to celowe działanie mające na celu wyciągnięcie jak najwięcej pieniędzy od nieświadomych wędkarzy.No i jeżeli nie ma dzierżawcy to dlaczego Strażnicy żądają zezwolenia PZW a nie np zezwolenia od sołtysa z Wąchocka?
[2015-01-07 11:21]

Pawelski13

Niech Kolega uda się do PZW po zwrot niesłusznie naliczonego mandatu! Przy okazji niech ich pouczy:) [2015-01-07 12:17]

CZzesio

Spotkałem dzisiaj kolegę, pochwalił się ostatnimi osiągnięciami znad wody, co do ryby to szału nie było, największym sukcecem był zaś mandat 50pln za brak wpisu do rejestru PZW, ale najlepsze jest to że dostał go na wodzie nie należącej do PZW ponieważ obwód rybacki Skrwa Lewa od roku nie należy do PZW ( był wystawiony do przetargu ale do dziś trwają spory i nie ma wyłonionego dzierżawcy).Smutne jest to że wędkarze nie znają swoich praw ale jeszcze smutniejsze że służby panśtwowe również.No chyba że jest to celowe działanie mające na celu wyciągnięcie jak najwięcej pieniędzy od nieświadomych wędkarzy.No i jeżeli nie ma dzierżawcy to dlaczego Strażnicy żądają zezwolenia PZW a nie np zezwolenia od sołtysa z Wąchocka?





Witam:)

"..mandat 50pln za brak wpisu do rejestru PZW, ale najlepsze jest to że dostał go na wodzie nie należącej do PZW.." 
To chyba jacyś nieprzytomni byli wszyscy ... Skoro woda nie PZW to  co miał wpisać  i czemu do rejestru PZW ! No chyba że jest numer w rejestrze ?



[2015-01-07 13:19]

Bernard51

Skoro wiedział że to nie jest woda PZW to dlaczego przyjął mandat, miał prawo odmówić i czekać na wniosek do Sądu grodzkiego złożony przez w/w Straż. Coś mi tu wonio, następna prowokacja dla rozrywki??
[2015-01-07 14:25]

pstrag222

Skoro wiedział że to nie jest woda PZW to dlaczego przyjął mandat, miał prawo odmówić i czekać na wniosek do Sądu grodzkiego złożony przez w/w Straż. Coś mi tu wonio, następna prowokacja dla rozrywki??

właśnie dlaczego go przyjął ?
[2015-01-07 15:40]

Jeśli z tą Skwrą Lewą to prawda iż nie należy do PZW to dwóch totalnie niedouczonych się spotkało...

I popraw tytuł bo aż w oczy kole;-)
[2015-01-07 15:57]

krisbeer

He He, ja już dwa lata nie widziałem straży na wodach należących do PZW a u Was widzę kontrolują wszystko co mokre, nawet to co nie należy do PZW.

[2015-01-07 16:00]

cierpliwy1

Ciekaw jestem jaka to straż była ,bo coś mi tu nie pasuje . [2015-01-07 16:56]

pstrag222

He He, ja już dwa lata nie widziałem straży na wodach należących do PZW a u Was widzę kontrolują wszystko co mokre, nawet to co nie należy do PZW.


Ja w tym roku miałem 3 kontrole o trzy więcej niż przez cały okres od kiedy wędkuje.


Eh a dodatkowo napisze , ze nieważne jaka jest straż SSR,PSR zdarzają się tam tacy ludzie , ze sami nie znają przepisów.
[2015-01-07 18:00]

pakul1206

Jeśli z tą Skwrą Lewą to prawda iż nie należy do PZW to dwóch totalnie niedouczonych się spotkało...

I popraw tytuł bo aż w oczy kole;-)

Napisałem już komentarz do tytułu ale nie wiem czemu został usunięty, pózniej dopiero zobaczyłem byka jak drugi raz wlazłem na portal, patrzę aPsurd i myślę "co za debil to pisał" zerkam obok a to JA i piszę w komentarzach bo wiem że na forum nie tylko znawcy wędkarstwa ale też ortografii i się zacznie "ty nieuku" itd. :))) Zaraz poprawie.
Prowokatorem nie jestem, konto mam jedno, dzwoniłem trzy razy do niego mówi że za brak rejestru, ma mi poszukać bloczek mandatowy, zrobię zdjęcie i wkleje bo samemu mi trudno w to uwierzyć.Możę trochę się pospieszyłem, proponuje poczekać z komentarzami na foto blankietu. [2015-01-07 18:16]

ryukon1975

To jest Polska. Jeśli nie znasz swoich praw to czy zostaniesz zatrzymany przez nierozgarniętych i napalonych na wyniki strażników PSR lub Policjantów wykorzystają Twoją niewiedzę do podniesienia swojego ego i uzyskania wyników by je pokazać przełożonemu. Przerabiałem to w praktyce. Nie wierz nigdy małym ludzikom na małych stanowiskach. Niestety by ich rozpoznać z daleka trzeba mieć wiek i doświadczenie. :) [2015-01-07 18:27]

pakul1206

Kto poprawił mój tytuł?  [2015-01-07 18:37]

aldente

Apropos Absurdu..... Przeczytajcie sobie artykuł w styczniowym numerze WW p.t. " 65 lat ewolucji".  Jest to wywiad z prezesem ZG PZW o pracy ZG i zmianach w PZW.
Wtedy zobaczycie, jak Wam gul skoczy..., bo dowiecie się jaki to wspaniały związek działa zrzeszający wędkarzy, mający na uwadze tylko i wyłącznie ich dobro.
[2015-01-07 19:57]

Diablo

pakul1206
Polecam odwiedzić jakiegoś dobrego specjalistę ;P Najpierw zakładasz wątek z błędem. Później sam  do siebie piszesz "popraw ten tytuł bo poloniści..." W kolejnym wpisie piszesz że zaraz sam poprawisz a w czwartym pytasz kto poprawił. No geniusz zła :)
[2015-01-07 20:53]

Artur z Ketrzyna

Jak to mówią, nie wiedz kosztuje...
Ale jak jeszcze nie miną termin, to ma prawo wnieść do organu który wydał ten mandat wniosek o jego anulowanie, jako bezpodstawny...
[2015-01-07 22:59]

egzekutor


Nie do organu, który go nałożył tylko do Sądu. Po wypisaniu tylko Sąd jest władny do jego uchylenia jeżeli tak jak piszesz nałożono go za czyn nie będący wykroczeniem. Nie znam tych wód o których piszecie ale PSR nie tylko może kontrolować na wodach PZW , wchodzą też w zakres ich działania wody RZGW czyli należące do państwa.
[2015-01-07 23:19]

Diablo


Nie do organu, który go nałożył tylko do Sądu. Po wypisaniu tylko Sąd jest władny do jego uchylenia jeżeli tak jak piszesz nałożono go za czyn nie będący wykroczeniem. Nie znam tych wód o których piszecie ale PSR nie tylko może kontrolować na wodach PZW , wchodzą też w zakres ich działania wody RZGW czyli należące do państwa.

Masz rację. SSR mandatow nakładać nie moze wiec zostaje PSR a PSR ma prawo kontrolować na wodach nie należących do PZW. Wydaje sie, że autor smuci sie z powodu niewiedzy kolegi a sam niewiedza sie wykazuje
[2015-01-07 23:24]

kedzio

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb to nie jest wymysł PZW. 

Kłaniam się nisko i życzę powodzenia.

Jest jeszcze ustawa, ale nawet mi się nie chce jej przytaczać.

W sądzie będzie tylko kupa śmiechu - amen.  Niech ci ziemia lekką będzie.

SSR tu nie ma wiele do gadania -  ale juz PSR tak.

Łowiłem wiele razy na "zerówkach". To wody bez numeru PZW.  To wody bez oddzielnych regulaminów. Tam obowiązuje RAPR! A w rejestrze muszę wpisać DATĘ i obowiazują mnie limity i przepisy z RAPR. Tak zawsze u nas było i tak dalej jest! Idę nad potok bez numeru, wpisuję datę i łowię zgodnie z RAPR!

AMEN KUŹWA!

[2015-01-08 00:15]

Artur z Ketrzyna

Kedzio, w rejestrze masz wpis jakie wody obejmuje np.; "łowisko nr 6".
Np.; pisze że rzeczka wraz z jej dopływami miedzy punktem "A", a punktem "B". I na tej podstawie określasz nr łowiska. W rejestrze nie będziesz miał wpisanych łowisk, które zostały pozyskane po wydaniu (wydrukowaniu) rejestru.

[2015-01-08 08:31]

Haryyy5

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb to nie jest wymysł PZW. 

Kłaniam się nisko i życzę powodzenia.

Jest jeszcze ustawa, ale nawet mi się nie chce jej przytaczać.

W sądzie będzie tylko kupa śmiechu - amen.  Niech ci ziemia lekką będzie.

SSR tu nie ma wiele do gadania -  ale juz PSR tak.

Łowiłem wiele razy na "zerówkach". To wody bez numeru PZW.  To wody bez oddzielnych regulaminów. Tam obowiązuje RAPR! A w rejestrze muszę wpisać DATĘ i obowiazują mnie limity i przepisy z RAPR. Tak zawsze u nas było i tak dalej jest! Idę nad potok bez numeru, wpisuję datę i łowię zgodnie z RAPR!

AMEN KUŹWA!

A mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie to stwierdzasz ? jakiś przepis ? cokolwiek ? Bo takie wyssywanie z palca to wiesz :) Równie dobrze ja mogę napisać że na jak to stwierdzasz "zerówkach" zamiast rejestru trzeba wykuć datę, ilość złowionych ryb itd. na kamiennej tabliczce, po czy natychmiast po zakończeniu dostarczyć tą tabliczkę do ZG PZW. Ja natomiast przytoczę fragment RAPR bo chyba nie chciało Ci się zajrzeć :


I. WSTĘPRegulamin Amatorskiego Połowu Ryb, zwany dalej Regulaminem, stanowi zbiór przepisów dotyczących zasad uprawiania wędkarstwa i ochrony zasobów ichtiofauny. Postanowienia Regulaminu obowiązują wszystkich wędkujących w wodach będących w użytkowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), zarówno zrzeszonych w Związku, jak i niezrzeszonych obywateli polskich oraz cudzoziemców. Na łowiskach specjalnych PZW mogą obowiązywać odrębne lub dodatkowe regulaminy. W wodach PZW dopuszcza się amatorski połów ryb kuszą za zgodą uprawnionego do rybactwa. Amatorski połów ryb kuszą może uprawiać osoba posiadająca kartę łowiectwa podwodnego i stosowne zezwolenie.


AMEN KUŹWA

[2015-01-08 10:43]

krisbeer

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb to nie jest wymysł PZW. 

Kłaniam się nisko i życzę powodzenia.

Jest jeszcze ustawa, ale nawet mi się nie chce jej przytaczać.

W sądzie będzie tylko kupa śmiechu - amen.  Niech ci ziemia lekką będzie.

SSR tu nie ma wiele do gadania -  ale juz PSR tak.

Łowiłem wiele razy na "zerówkach". To wody bez numeru PZW.  To wody bez oddzielnych regulaminów. Tam obowiązuje RAPR! A w rejestrze muszę wpisać DATĘ i obowiazują mnie limity i przepisy z RAPR. Tak zawsze u nas było i tak dalej jest! Idę nad potok bez numeru, wpisuję datę i łowię zgodnie z RAPR!

AMEN KUŹWA!



Sorki, ale wskaż proszę gdzie w RAPR mowa jest o obowiązku wypisywania rejestrów.

Rejestry są wymysłem PZW i nawet w samym PZW (patrz okręgi) regulamin ich wypisywania wygląda inaczej.




[2015-01-08 10:55]

JKarp

"Rejestry są wymysłem PZW i nawet w samym PZW (patrz okręgi) regulamin ich wypisywania wygląda inaczej. "
Prowadzenie rejestrów narzuca Ustawa. Uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim wydając zezwolenie może także wymagać prowadzenia rejestru  ale wcale nie musi to być PZW.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniającydo takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa– posiadająca ponadto jego zezwolenie.2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydanyw postaci papierowej lub elektronicznej przez uprawnionego do rybactwa w obwodzierybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego po-łowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzeniaracjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającejw szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce itechnikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzeniarejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku– określać sposób prowadzenia tego rejestru.
JK



[2015-01-08 12:04]

krisbeer

"Rejestry są wymysłem PZW i nawet w samym PZW (patrz okręgi) regulamin ich wypisywania wygląda inaczej. "
Prowadzenie rejestrów narzuca Ustawa. Uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim wydając zezwolenie może także wymagać prowadzenia rejestru  ale wcale nie musi to być PZW.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniającydo takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa– posiadająca ponadto jego zezwolenie.2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydanyw postaci papierowej lub elektronicznej przez uprawnionego do rybactwa w obwodzierybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego po-łowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzeniaracjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającejw szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce itechnikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzeniarejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku– określać sposób prowadzenia tego rejestru.
JK


Kto i na jakich zasadach ma wprowadzać obowiązek prowadzenia rejestru na wodach tzw. niczyich?

Sam łowię na takim zbiorniku, gdzie przedstawiciele lokalnego koła opiekują się zbiornikiem niejako społecznie. Nie ma tam nawet wymogu posiadania karty wędkarskiej to gdzie rejestr?



[2015-01-08 12:52]

Haryyy5

Wymóg posiadania karty to akurat chyba jest na wszystkich zbiornikach poza prywatnymi.
[2015-01-08 13:50]

kedzio

Bez karty, to se możesz wędkować tylko na łowiskach stricte prywatnych, tzw komercyjnych.  [2015-01-08 13:59]

Artur z Ketrzyna



Kto i na jakich zasadach ma wprowadzać obowiązek prowadzenia rejestru na wodach tzw. niczyich?

Sam łowię na takim zbiorniku, gdzie przedstawiciele lokalnego koła opiekują się zbiornikiem niejako społecznie. Nie ma tam nawet wymogu posiadania karty wędkarskiej to gdzie rejestr?




To jeszcze się chwal, że w waszym kole jest samowolka i bezprawie...
A może to troszkę inaczej wygląda...
[2015-01-08 14:19]