ABC wędkowania - poradniki

/ 9 odpowiedzi
Dziś znalazłem taki oto poradnik na Allegro.

http://allegro.pl/artykul/abc-wedkowania-wybieramy-sprzet-39237?utm_source=Allegro&utm_medium=Search&utm_campaign=Article&utm_content=ko%C5%82owrotek%20polsping

Nie wiem skąd oni biorą autorów takich tekstów... Jeżeli macie jakieś rady dla początkujących wędkarzy, to proszę napiszczie w komentarzach. Wątek zostanie na forum i zawsze będzie do niego można kogoś odesłać. Na marginesie zastanawiam się jak można polecić komuś wędkę uniwersalną do wszystkiego koniecznie z kołowrotkiem ze stałą szpulą...

Jeżeli możecie polecić jakieś dobre pozycje książkowe do poszczególnych metod to proszę podać autora i tytuł.
SlawekNikt


Mam i ja ze cztery czy pięć starszych książeczek do sprzedania. (2016/10/24 13:22)

zbynio5o


" " Na marginesie zastanawiam się jak można polecić komuś wędkę uniwersalną do wszystkiego koniecznie z kołowrotkiem ze stałą szpulą..."
.Pomijając metode muchową, dlaczego nie można ? (2016/10/24 13:25)

Sith


" " Na marginesie zastanawiam się jak można polecić komuś wędkę uniwersalną do wszystkiego koniecznie z kołowrotkiem ze stałą szpulą..."
.Pomijając metode muchową, dlaczego nie można ?
Aj, Piotrowi po prostu pomyliło się... Jak się czyta takie androny to można się pogubić ;-)
  (2016/10/24 13:49)

kumka


Bo do połowu żywca przydałaby się cieńsza żyłka niż do połowu szczupaków. Pewnie! Wszystko się da, ale łatwiej zrobić klik i wymienić szpulę niż odkręcać hamulec za każdym razem, albo przewijać linkę. No chyba że się mylę w tej kwestii, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Ale to było na marginesie. Jak wam się podoba artykuł? (2016/10/24 13:55)

Haryyy5


Dziś znalazłem taki oto poradnik na Allegro.

http://allegro.pl/artykul/abc-wedkowania-wybieramy-sprzet-39237?utm_source=Allegro&utm_medium=Search&utm_campaign=Article&utm_content=ko%C5%82owrotek%20polsping

Nie wiem skąd oni biorą autorów takich tekstów... Jeżeli macie jakieś rady dla początkujących wędkarzy, to proszę napiszczie w komentarzach. Wątek zostanie na forum i zawsze będzie do niego można kogoś odesłać. Na marginesie zastanawiam się jak można polecić komuś wędkę uniwersalną do wszystkiego koniecznie z kołowrotkiem ze stałą szpulą...

Jeżeli możecie polecić jakieś dobre pozycje książkowe do poszczególnych metod to proszę podać autora i tytuł.



eeeee tam, ja do tych ich poradników nic nie mam. parę z ciekawości przeczytałem i powiem tak : owszem, dla nas pewne rzeczy mogą wydawać się śmieszne, uproszczone, spłycone. I generalnie wiadomo że takie "streszczenie" na nic się nam nie przyda. Ale pamiętajmy że to nie są poardniki pisane dla nas, starych wyjadaczy tylko dla osób, które nie mają o wędkarstwie zielonego pojęcia, i raczej nie ma też mowy żeby takie osoby przed zakupem sprzętu przeczytały książkę o tematyce z prawdziwego zdarzenia czy tym bardziej zarejestrowały się na tym czy innym forum i przebrnęły przez setki czy tysiące tematów żeby zzagłębić się w temat wędkarstwa. Także alternatywą dla tych artykułów jest raczej jedynie opis sprzedawcy a tam jak wiadomo wszystko jest super, z najlepszych materiałów, najnowsza technologia, w ogóle eksperci NASA po godzinach ręcznie ten sprzęt wykonują. Niestety tak wyglądają na ogół opisy zestawów wędkarskich po które zakładam najczęściej sięgają osoby nie mające pojęcia jak zacząć wędkarską przygodę. 
Poniżej opis wędki z pierwszego od góry zestawu jaki wyświetlił mi się po wejściu w odpowiednią kategorię. Naprawdę, pierwszy, nie szukałem celowo żeby się do czegoś przyczepić.

Znakomite,typowo szczupakowe wędzisko z ogromnym zapasem mocy na dolniku oraz mocną częścią szczytową.Doskonale obsłuży wszystkie przynęty w swoim ciężarze wyrzutu ,niezależnie czy będzie to trzycalowe kopytko na kilkugramowej główce,czy też piętnastocentymetrowy wobler.Każde branie jest doskonale przenoszone na rękojeść wędziska,umożliwiając odpowiednio szybki zacięcie
Kije przystosowane do łowienia wszystkich gatunków
ryb drapieżnych występujących w naszych wodach. Ich akcja, ciężar wyrzutu i długości nadają im wszechstronny charakter i czynią je gotowymi na  spotkanie z medalowymi okazami.


Dodam tylko że opis dotyczy wędki 240cm 10g cw. Biorąc pod uwagę że 15 centymetrowy wobler waży średnio 40-50g a i spotkania z medalowym szczupakiem nie chciałbym przeżyć z tą wędką w dłoni ... niech już lepiej taki świeżak przeczyta allegrowe poradniczki niż kreatywną twórczość sprzedzawców.  (2016/10/24 16:59)

LeoAmator


Jeżeli chodzi o podejście do wędkarstwa to " Wędkarz doskonały czyli wypoczynek człowieka myślącego" Izaaka Waltona.Książka niedawno przetłumaczona na język polski ,ale według mnie warta przeczytania,może gdzieś uda się Wam dostać. Po za tym książki Kolendowicza ,Szymańskiego, Wróblewskiego, Paruzel-i i wiele,wiele innych.Jeszcze wiadomości wyszukane w necie, uff dużo tego. (2016/10/25 00:45)

kumka


" " Na marginesie zastanawiam się jak można polecić komuś wędkę uniwersalną do wszystkiego koniecznie z kołowrotkiem ze stałą szpulą..."
.Pomijając metode muchową, dlaczego nie można ?

Aj, Piotrowi po prostu pomyliło się... Jak się czyta takie androny to można się pogubić ;-)

O jeden browar za daleko... :) Faktycznie pogubiłem się w terminach i definicjach. Przepraszam. 

(2016/10/25 11:57)