ABC nocnej majowej zasiadki?

/ 10 odpowiedzi

Witam,

Będę łowił w małej nizinnej rzece.

Preferuje głównie spinning, lecz postanowiłem urządzić sobie  nocną zasiadkę. Mam kilka wątpliwości odnośnie nocnych połowów.

Czy lepiej łowić  na ciężki grunt, czy lepiej wybrać delikatny pickerek?

Czy stosować długi przypon około 80cm czy 30cm + - ?

Czy światło płoszy czy wabi ryby?

Która przynęta lepsza pinka, biały robak czy rosówka, czerwony robak?  

Czy lepiej stosować  kanapkę np. kukurydza + czerwony?

Kodiak44


Przynęta nie zawsze ta sama... Musisz sprawdzić na co aktualnie będą brały u mnie na jednej nocce leszcze biorą tylko na białe a na następnej tylko rosówka wchodzi w grę.Ciężki grunt czy pickerek - zależy na co się nastawiasz i gdzie(rzeka czy woda stojąca). Przypon też musisz dobrać na łowisku. Ja głównie stosuję między 30cm a 80cm.. Kanapka - Czemu nie próbuj.. Co do światła to się nie wypowiem.... Ale ja latarkę zawsze mam zapaloną i na brania nie mogłem narzekać ...  (2013/05/07 20:50)

damiangrzeskowiak


wszystkie przynęty są dobre,cięzki zestaw raczej na lato,lepiej by światło świeciło tylko dla ciebie. powodzenia (2013/05/07 20:52)

Aadek


Czy lepiej łowić  na ciężki grunt, czy lepiej wybrać delikatny pickerek?

To zależy od tego na jakiej wodzie łowisz i na jakie ryby się nastawiasz. Napisałeś to zbyt ogólnie daj więcej info.

Czy stosować długi przypon około 80cm czy 30cm + - ?

To zależy od łowiska ja bym dał między 30 cm ,a 80 cm.

Czy światło płoszy czy wabi ryby?

Wabić na pewno nie wabi. Światło na wodzie raczej nie jest naturalne więc moim zdaniem odstrasza.

Która przynęta lepsza pinka, biały robak czy rosówka, czerwony robak?  

To musisz się dowiedzieć metodą prób i błędów. Zależy co ryby mają w gustach na daną godzinę :P. 

(2013/05/07 21:00)

heroesxd


3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno: J) "stosować sztucznego światła, służącego lokalizowaniu bądź zwabianiu ryb" (2013/05/07 21:33)

grzesiu92


Wez halogen, akumulator na taka wyprawe jak nic nei bedzie bralo to przejdz po plyciznie z widlami albo harpunem i swiec 2 m od siebie. Swiecisz na rybe a ona sie nie rusza, glupieje. O kiju nie wrocisz ;) (2013/05/07 21:47)

irek23


Wez halogen, akumulator na taka wyprawe jak nic nei bedzie bralo to przejdz po plyciznie z widlami albo harpunem i swiec 2 m od siebie. Swiecisz na rybe a ona sie nie rusza, glupieje. O kiju nie wrocisz ;)


Już poszczekałeś, Zachowaj takie głupie uwagi dla siebie. Do takich ludzi jak ty trzeba pisać jak do idiotów. Teraz wytłumaczę Ci łopatologicznie jedno z moich pytań. Czy jeżeli będę świecił latarką np. przy zmianie przyponu to nie wypłoszę sobie ostrożnej ryby z zanęconego łowiska. Jak byś miał trochę oleju w głowie to byś nie sugerował takich idiotycznych teorii.
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno: J) "stosować sztucznego światła, służącego lokalizowaniu bądź zwabianiu ryb"
To jest forum wędkarskie więc ,nie rozumiem po co cytujesz mi RAPR który znam i którego przestrzegam. (2013/05/07 22:41)

heroesxd


Dla przypomnienia. Forum oczywiście jest o tematyce wędkarskiej ale wiele osób i tak marnie zna przepisy. Dlatego pozwoliłem sobie zacytować powyższy post. Jednak był on tylko odpowiedzią na pytanie a nie atakiem w Twoim kierunku. Być może trochę źle sprecyzowałeś kwestię tego światła. Zapytałeś czy światło płoszy czy wabi ryby. Można to zrozumieć dwuznacznie. Albo obawiasz się spłoszenia ryb albo chcesz je zwabić za pomocą światła. Stąd to małe nieporozumienie.  (2013/05/07 23:29)

grzesiu92


To raczej nie ironia Po drugie nie ty tylko Ty. Nie wiem gdzie pracujesz o ile pracujesz ale ja przy lopacie nie robie zebys mi to lopatologicznie tlumaczyl. (2013/05/07 23:33)

irek23


Dla przypomnienia. Forum oczywiście jest o tematyce wędkarskiej ale wiele osób i tak marnie zna przepisy. Dlatego pozwoliłem sobie zacytować powyższy post. Jednak był on tylko odpowiedzią na pytanie a nie atakiem w Twoim kierunku. Być może trochę źle sprecyzowałeś kwestię tego światła. Zapytałeś czy światło płoszy czy wabi ryby. Można to zrozumieć dwuznacznie. Albo obawiasz się spłoszenia ryb albo chcesz je zwabić za pomocą światła. Stąd to małe nieporozumienie. 


Spoko wyjaśnione(troche nerwowy jestem ;-0)

(2013/05/07 23:33)

grzesiu92


No i hero wyjasnil Ci lopatologicznie moja ironie. (2013/05/07 23:53)