Zaloguj się do konta

ABC Karty Wędkarskiej

utworzono: 2013/02/14 11:44
Okonek 49

ABC Karty Wędkarskiej.

Zszokowany ogłoszeniem przez redakcje wedkuje konkursem :
„Pytanie konkursowe brzmiało:
Jaki jest wymiar ochronny okonia?
Jeśli uważasz, że:
15 cm – wyślij SMS pod numer ....
16 cm -wyślij SMS pod numer......  
18 cm - wyślij SMS pod numer ......”
Postanowiłem podać  link do strony ustawodawcy na której to jest abecadło przepisów obowiązujących  w Polsce potrzebne do zdania egzaminu na kartę wędkarska. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011381559  

 Po lekturze tego aktu prawnego proszę o odpowiedź jaki jest wymiar ochronny okonia ?

[2013-02-14 11:44]

89krzysztof

Polecam lekturę regulaminu amatorskiego połowu ryb, wtedy nie będziesz miał wątpliwości.

Zauważyłeś, że to ustawa z 2001 roku ? A ostatnia zmiana w RAPR była w roku bodajże 2011. Myśl chłopie.
[2013-02-14 11:54]

kubaxxx

u mnie wymiar wynosi 15 cm a w wodach górskich wymiar nie obowiązuje
[2013-02-14 11:55]

Okonek 49

To co PZW wydając wewnętrzny regulamin zmieniło akt prawny?
 Właśnie myślę .
RAPR obowiązuje tylko na wodach PZW .  
RAPR to akt wewnętrzny nie obowiązujący na wszystkich wodach .
  Kolejne pytankom  jaki jest okres ochronny szczupaka .
A.w jeziorach
B.rzekach i zbiornikach zaporowych.
[2013-02-14 12:29]

ekciak

u mnie wynosi 18cm
[2013-02-14 12:33]

Okonek 49


89krzysztof "Polecam lekturę regulaminu amatorskiego połowu ryb, wtedy nie będziesz miał wątpliwości.

Zauważyłeś, że to ustawa z 2001 roku ? A ostatnia zmiana w RAPR była w roku bodajże 2011. Myśl chłopie."
 
Dla kolegi89krzysztof  pomocnicze pytanie .Czy w Polsce na wszystkich wodach obowiązuje regulamin uchwalony przez stowarzyszenie ? A może prawo ustanowione przez ustawodawcę.
  I jeszcze jedno pytanko. Po co wydaje się kartę wędkarską  w starostwie a nie w stowarzyszeniach uprawnionych do egzaminowania.

[2013-02-14 12:39]

daras30

Drodzy koledzy.Tak obserwując fora to widzę, że służą one więcej do kłótni niż do kulturalnej rozmowie.w końcu wszyscy jesteśmy wędkarzami. Jeżeli chodzi o rozporządzenie ministra wsi i rolnictwa, na którym się opieracie z 2001 r jest nadal aktualne, późniejsze zmiany według mnie są kosmetyczne. o wymiarze okonia  nie ma nic powiedziane. jednak każdy dzierżawca wody może wprowadzić obostrzenia i tak jest w naszym RAPR, który nie może łagodzić przepisów ustaw czy rozporządzeń.Pozdrawiam Was.
[2013-02-14 13:35]

kamil11269

Specjalnie musiałem rozsunąć kamizelkę i wyciągnąć regulamin :) Cytuję: "-okoń do 15 cm (za wyjątkiem wód ujętych w Informatorze wód krainy pstrąga i lipienia)". Dodam, że mam wykupiony nowy regulamin z 2011 roku.
[2013-02-14 16:02]

Okonek 49

http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html
No to kolega teraz sobie kliknie i też przeczyta inny regulamin, wydany przez ZRGW W WARSZAWIE.
[2013-02-14 16:48]

Okonek 49

http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/gorne_menu-obwody_rybackie-amatorski_polow_ryb.html [2013-02-14 16:49]

Diablo

Kolego Okonek 49
Nie wysilaj się. Tu panuje ciemnogród. Często o tym wspominam że kłusole znają lepiej prawo niż wędkarze. Oczywiście masz rację. Redakcja albo nie zna przepisów albo nie umie sprecyzować pytania. Obstawiam to pierwsze.


Nie dziwmy się młodym (Kamil1269) że dla nich istnieje tylko PZW. Nie miał ich kto nauczyc że wody w Polsce to nie tylko prywatne oczka i wody PZW. Dziś na forum "dowiedziałem" się od weterana wędkarstwa że karaś złocisty to nasza rodzima ryba.
[2013-02-14 17:05]

Diablo

Powinieneś wszcząć postępowanie reklamacyjne. Prawdopodobnie miałbyś duże szanse na wygraną bo niewielu pomyślał o zanim wysłało sms.
[2013-02-14 17:08]

89krzysztof

A to może takie trochę inne pytanie.

Kto z biorących udział w konkursie odpowiedział inaczej niż 15cm ?
[2013-02-14 18:13]

Diablo

A to może takie trochę inne pytanie.

Kto z biorących udział w konkursie odpowiedział inaczej niż 15cm ?

Czy to ważne? Pytanie jest z dupy bo równie dobrze mogłoby dotyczyć wymiaru ochronnego okonia na Białorusi u jakiegos hodowcy. Nie było określone czy w Polsce czy w PZW. Jeśli chodzi wymiar ochronny w Polsce ( najbardziej prawdopodobne) to nie ma wśród podanych odpowiedzi prawidłowej.
[2013-02-14 18:23]

89krzysztof

A to może takie trochę inne pytanie.

Kto z biorących udział w konkursie odpowiedział inaczej niż 15cm ?

Czy to ważne?

No ważne, bo szukacie dziury w całym :)
[2013-02-14 19:18]

ryukon1975

A to może takie trochę inne pytanie.

Kto z biorących udział w konkursie odpowiedział inaczej niż 15cm ?

Czy to ważne?

No ważne, bo szukacie dziury w całym :)







Całe to było za komuny jak wszystkie wody należały do państwa/pzw i obowiązywało na nich jedno prawo/bezprawie.
Ale się zmieniło.:)
[2013-02-14 19:26]

Diablo

A to może takie trochę inne pytanie.

Kto z biorących udział w konkursie odpowiedział inaczej niż 15cm ?

Czy to ważne?

No ważne, bo szukacie dziury w całym :)

Piszesz tak bo nie rozumiesz nadal o co chodzi. Według rozporządzenia Ministra Rozwoju Wsi w Polsce okoń nie ma wymiaru ochronnego.  PZW jako stowarzyszenie miało prawo wymiar taki wprowadzić i wprowadziło. Jednak to jest portal wędkarski a nie portal PZW więc odpowiedź prawidłowa to 0 cm. A takiej w przykładowych nie było.
[2013-02-14 19:46]

cierpliwy1

Panowie temat jest tak prosty ,że aż śmieszny .
Na wodach gdzie uprawnionym jest RZGW (reprezentant skarbu Państwa) muszą obowiązywać przepisy ustawowe a tam gdzie zarządza  PZW mogą wprowadzić wymiar .Ja jako uprawniony wprowadziłbym wymiar 25 cm. [2013-02-14 20:07]

89krzysztof

A to może takie trochę inne pytanie.

Kto z biorących udział w konkursie odpowiedział inaczej niż 15cm ?

Czy to ważne?

No ważne, bo szukacie dziury w całym :)

Piszesz tak bo nie rozumiesz nadal o co chodzi. Według rozporządzenia Ministra Rozwoju Wsi w Polsce okoń nie ma wymiaru ochronnego.  PZW jako stowarzyszenie miało prawo wymiar taki wprowadzić i wprowadziło. Jednak to jest portal wędkarski a nie portal PZW więc odpowiedź prawidłowa to 0 cm. A takiej w przykładowych nie było.

Może Cię to zdziwi, ale wiem doskonale o co chodzi. Na głupiego nie trafiło. Piszę tak, ponieważ jest tutaj kilku takich, którzy zawsze muszą robić na przekór, na nic nie przymkną oka i zawsze im coś nie pasuje.
[2013-02-14 20:15]

MASTINO

99,9% wędkarzy tu piszących i czytających jest zrzeszonych w PZW i 99,9% wędkuje na wodach PZW, więc te 99,9% luda zainteresowane jest regulaminami PZW obowiązującymi na wodach PZW. Ale oczywiście musi być jeden i ten sam zawsze z drugim, który znajdzie zadzior i się czepi jak rzep psiej ...... [2013-02-14 20:20]

Diablo

Przymknął bym oko gdybyś to Ty we własnym zakresie robil taki konkurs. Ale to jest konkurs robiony przez wydawałoby sie poważną firmę. Konkurs na całą Polskę. Tu nie powinno być tak rażących wprowadzających w błąd nieprawidłowości.
[2013-02-14 20:21]

MASTINO

A to może takie trochę inne pytanie.

Może Cię to zdziwi, ale wiem doskonale o co chodzi. Na głupiego nie trafiło. Piszę tak, ponieważ jest tutaj kilku takich, którzy zawsze muszą robić na przekór, na nic nie przymkną oka i zawsze im coś nie pasuje.



PIONAAAAAAAA! :)))))))))))



[2013-02-14 20:23]

ryukon1975

Panowie temat jest tak prosty ,że aż śmieszny .
Na wodach gdzie uprawnionym jest RZGW (reprezentant skarbu Państwa) muszą obowiązywać przepisy ustawowe a tam gdzie zarządza  PZW mogą wprowadzić wymiar .Ja jako uprawniony wprowadziłbym wymiar 25 cm.








Zgadzam się jak u mnie okoń śmiało mógłby mieć 25 cm.
Natomiast ryby dorastające do dużych rozmiarów typu brzana,boleń 50 cm a nie tak jak teraz 40 cm przecież z takiej brzany czy bolenia nic do zjedzenia nie ma.Jednak wymiary ochronne ustalają mądrzejsi.:(
[2013-02-14 20:34]

Okonek 49

99,9% wędkarzy tu piszących i czytających jest zrzeszonych w PZW i 99,9% wędkuje na wodach PZW, więc te 99,9% luda zainteresowane jest regulaminami PZW obowiązującymi na wodach PZW. Ale oczywiście musi być jeden i ten sam zawsze z drugim, który znajdzie zadzior i się czepi jak rzep psiej ......


Szanowny kolego przyjąłem kolegi założenia i co mi wyszło :http://ompzw.pl/z_prac_zarzadu_okregu_pazdziernik_listopad_2012r_,news,344.html polecam punkt2 załącznika nr.4 literka l) wymiar ochronny okonia:18cm(nie dotyczy wód górskich).
 A na stronie tego samego okręgu http://ompzw.pl/ w RAPR (PZW) wpis 15cm/za wyjątkiem wód ujętych w informatorze wód krainy pstrąga i lipienia.
W tym wątku nie chodzi o wymiar okonia tylko o sprawę zrozumienia ,że każdy uprawniony ma możliwość wprowadzenia własnych przepisów i powinny one znaleźć się na zezwoleniu. A egzamin na kartę powinno zdawać się z przepisów państwowych a nie z RAPR PZW
[2013-02-14 21:37]

kamil11269

Kolego Diablo: Dziś na forum "dowiedziałem" się od weterana wędkarstwa że karaś złocisty to nasza rodzima ryba.
Czy to było o mnie ? :)
[2013-02-15 17:22]

Diablo

Kolego Diablo: Dziś na forum "dowiedziałem" się od weterana wędkarstwa że karaś złocisty to nasza rodzima ryba.
Czy to było o mnie ? :)

Nie, od kogoś kto ma więcej złotych rybek niż Ty :)
[2013-02-15 17:54]