Zaloguj się do konta

A oto śmietnik etycznych wędkarzy

utworzono: 2017/08/15 11:54
BANITA23

a oto smietnik etycznych wedkarzy co to wszystkie ryby wypuszczaja. Akwen: Zbiornik Zbiornik Wodociągów (Huta Częstochowa) [2017-08-15 11:54]

wiejo

Sugestia taka,że ci co wypuszczają rybki to smiećiarze są ?
Chyba nie takie jest kryterium-albo ktoś jest śmieciarz i dupek albo nie.

  [2017-08-15 12:02]

patryk1113mw

Tak nie powinno być, to brak szacunku dla przyrody i dla innych wędkarzy, którzy muszą patrzeć na taki brak poszanowania i głupotę innych ludzi. Nie wiem czy to lenistwo ludzkie czy coś innygo, że niektórzy wędkarze nie zabierają śmieci ze sobą. Tacy ludzie nie mają żadnych zasad, honoru ani innych tego typu zasad, które powinny towarzyszyć człowiekowi, który ma jaką kolwiek kulturę osobistą i jest najzwyczajniej patryiotą który ma poszanowanie dla Polskiej ziemi. Pozdrawiam. [2017-08-15 12:17]

mu12@wp.pl

Szkoda slow na takie zachowanie [2017-08-15 14:47]

jorg69

witam
Juz kiedys pisałem,ze kazdy kto potrafi przywiesc niech zabiera.
A z drugiej strony czy koło które sie opiekuje woda nie moze postawic kontener lub beczki znam takie wody PZW ,gdzie tak jest
nawet kibelek stoi i to czysty nie obszczany itd
I CO DA SIE
da sie i jest ład i trawa zielona [2017-08-15 16:13]

patryk1113mw

witam
Juz kiedys pisałem,ze kazdy kto potrafi przywiesc niech zabiera.
A z drugiej strony czy koło które sie opiekuje woda nie moze postawic kontener lub beczki znam takie wody PZW ,gdzie tak jest
nawet kibelek stoi i to czysty nie obszczany itd
I CO DA SIE
da sie i jest ład i trawa zielona
Popieram. Masz rację koła powinny dbać o wody. I dbać o wędkarzy i łowiska w postaci koszy na śmieci itd. PZW ma pod swoją dzierżawą prawie wszystkie wody w kraju. Ile to pieniędzy, przecież oni z tego dobrze żyją. To wędkarz powinnien wymagać zarybień łowisk, czy kosza na śmieci.
Ale komu się chce, w zarządach zasiadają ludzie ,,wiekowi,, w tym wieku to i mi się by nie chciało, ale czemu nie dopuszczą kogoś kreatywnego z pasją i pomysłami.
Niektóre koła mają swoje nie duże zbiorniki zrobione przez siebie i swoje fundusze, mogą tam wędkować wędkarze tylko z tego koła, ale wtedy o takie tylko zbiorniki dbają, zarybiają.

Jeśli PZW bardziej się nie zaangarzuje i nie zmieni swojego podejścia to w przyszłości wędkarze mogą potworzyć swoje stoważyszenia, a miasta chętniej im wydzierżawią wody jak umowa z PZW się skończy, bo wody będą bardziej zadbane, a i za dzierżawę wędkarze będą w stanie zapłacić więcej, bo będą wiedzieć gdzie te pieniądze idą, a nie przepadają gdzieś tam... Pozdrawiam.
  [2017-08-15 16:50]

erykom

U mnie koło postawiło ogromny kontener na śmieci na pobliskim zalewie ale ludziom nie chciało sie wynosić do kosza śmieci i nadal zostawiali gdzie popadnie a najlepsze jest to że ludzie zaczęli przywozić śmieci z domu i wrzucać.Koło zabrało kontener i wszystko wróciło do normy czyli robta co chceta :)) [2017-08-15 21:15]

jorg69

ludzie - wedkarze tez bywaja ch..... i normalnymi
wiecej kontroli PSR i dobrej woli z '' naszej strony "
a wedkowanie bedzie przyjemniejsze ,widze ze rosnie juz swiadomosc o dbałosc rybostanu i srodowiska 
czesto wedkuje z przyczepa kempingowa min 3 dni i smieci ktore przywoze zawsze zabieram,nie jest mi ciezko - to juz sa przewaznie puste opakowania,puszki itd wiec lzejsze

Pozdrawiam

  [2017-08-15 21:28]

Jakub Woś

Przedwczoraj znalazłem fajną miejscówkę. Ładnie połowiłem min okonków. Dziś rano o piątej niemiła spodzianka. Miejscówka zajęta przez trzech gości. Zająłem inne miejsce. Koło 7 panowie spakowali się, poszedłem w to miejsce ze spinem a tam chleb w torbach, kiełbasa  w folii, jakieś butelki z niedopitymi napojami i wszedzie rybie bebechy no i oczywiście nie zgaszone ognisko które przy trawach w taki upał mogło sie rozprzestrzenic.Sądząc po bebechach rybich nie byli to panowie co wszystko wypuszczają. [2017-08-15 21:40]

grisza-78

To na 100 % zrobili ci, co ryby wypuszczają. Przecież C&R, po polsku Z i W, znaczy "zaśmieć i wypier****aj.  Banita jesteś gwiazdą. [2017-08-15 21:58]

Haryyy5

A to rozumiem pewna informacja że to Ci co wypuszczają zrobili ten burdel ? Rozumiem że na własne oczy widziałeś że wypuszczają ryby i śmiecą ... no cóż to trochę słabo że nie zwróciłeś im uwagi albo nie zadzwoniłeś po odpowiednie służby tylko czekałeś aż nabałaganią porządnie i odjadą żebyś mógł zrobić fotke i wrzucić ją na forum żeby oznajmić wszystkim wszem i wobec że wędkarze wypuszczający ryby to śmieciarze i proszę, oto dowód na potwierdzenie. No brawo, brawo. Postawa godna naśladowania, oby więcej takich osób jak Ty a nasze wody wkrótce będą wspaniałym miejscem. W ogóle szacunek że chciało Ci się tyle czekać na tą upragnioną fotkę ukazującą tych "etycznych wędkarzy co to wszystkie ryby wypuszczają" w złym świetle, bo na moje oko sądząc po ilości zanęt, puszek i tym podobnych, to ta ich diabelska, śmietniskowo-C&Rowa zasiadka musiała trwać przynajmniej kilka dni. No cóż mogę powiedzieć, tak to już mamy w naszym wędkarskim gronie że osoby, które wszystkie ryby zabierają zostawiają po sobie ZAWSZE porządek, nawet po innych posprzątają, natomiast Ci etyczni ZAWSZE robią syf. Niestety takie już są w tych dwóch grupach standardy co doskonale obrazuje to pojedyncze, wyrwane z kontekstu i nie mówiące nic zdjęcie. 

  [2017-08-17 16:30]