Zaloguj się do konta

A na Parsęcie kłusują na dobre.

utworzono: 2011/12/10 00:18
ZanderHunter

         Witajcie! Koledzy i przeczytajcie sobie poniżej artykuł jak sobie ładnie kłusują paskudy wstrętne na rzece Parsęcie my możemy sobie tylko pomarzyć o trotkach i łososiach na otwarcie sezonu w styczniu a to już nie długo tzw. D-day zbliża się wielkimi krokami.

Pozdrawiam.

Kolejne zatrzymania za kłusownictwo

dzisiaj, 18:18 JMR / policja.pl

Trzech mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo zostało zatrzymanych przez Policję w przeciągu ostatnich dni. Śledczy zabezpieczyli skłusowaną rybę i sieci rybackie służące do nielegalnego połowu.

W sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Karlinie podczas patrolowania rzeki Parsęty w okolicy miejscowości Brzeźno, ujawnili na rzece zastawioną sieć rybacką. Mundurowi podjęli obserwację trenu. Po kilkunastu minutach, do zastawionej sieci podeszło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli wyciągać sieci z rzeki.

Mundurowi przystąpili do ich zatrzymania. Jeden ze sprawców na widok policjantów wskoczył do rzeki i przepłynął na jej drugi brzeg i oddalił się z miejsca. Drugi z mężczyzn został zatrzymany. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Karlina. Policjanci znali także współsprawcę, 34-letniego mieszkańca Karlina, który im uciekł, ale nie na długo, gdyż chwilę później został on zatrzymany na terenie miasta.

Policjanci zabezpieczyli sieci rybackie oraz 2 sztuki skłusowanej ryby – samice troci wędrownej. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Gdy usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia zostali zwolnieni.

Minęły zaledwie cztery dni, a karlińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ze Straży Leśnej z Posterunku w Gościnie podczas kolejnych działań skierowanych przeciwko kłusownikom zatrzymali na gorącym uczynku kolejnego kłusownika 21-letniego mieszkańca Karlina, który zastawiał sieć rybacką na rzece Parsęcie w okolicy Karlina. Również ten mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty nielegalnego połowu ryb.

Wszystkim podejrzanym grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

Autor: JMR Źródła: policja.pl
[2011-12-10 00:18]

rzepaBrd

Te zatrzymania to tylko niewielki procent kłusowników. Kłusole to nie tylko Rościno i Karlino, Byłem ostatnio przejść się z Psem oraz porobić trochę zdjęć powyżej Białogardu(okolice Dębczyna), to co zobaczyłem było dla mnie szokiem, co chwila nad brzegiem widać kije od siatek, sznurki, puszki po piwach itp, a strażników nie widziałem tutaj odkąd wędkuje czyli 16lat. :(
[2011-12-10 12:03]

kordeczek

OSA powinna być Tobie znana wystarczy telefon wykonać i po paru minutaxh pojawi się patrol. Tele . Do strażników Osy znajdziesz w necie a jak nie to napisz na pryw. i podam ci numerek [2011-12-10 13:11]

Pitbul

Tytuł sugeruje brak ochrony wody co jest krzywdzące dla chociażby ludzi z OSY. Cytowany tekst mówi o już więcej i sensowniej. 
Kolego mniej superekspresu w newsach !T.  [2011-12-10 14:18]