999cxi HD SI Combo czy Lowrance Echosonda Elite?

/ 6 odpowiedzi
999cxi HD SI Combo czy Lowrance Echosonda Elite 7Ti + Total Scan ,może ktoś pomoże .pozdrawiam.
MARCIN CK

Tu trochę o 7 http://jerkbait.pl/topic/67368-lowrance-elite-7-ti/page-1 (2016/11/01 18:45)

aldente

Waldek...nie wybieraj na ślepo, tylko w zależności od tego gdzie łowisz, jak łowisz i zrezygnuj z tych gadzetów, które podnoszą cenę, a których nie będziesz używał. Chyba, że nie przykładasz wagi do wysokości ceny. Na pewno ceny tych urządzeń są o wiele niższe np. w Niemczech. W PL są one z kosmosu! Jeśli nie musisz mieć sonaru bocznego i wystarczy Ci obraz D2 i DSI, to bym zdecydował się na Lowrance 7 Hook ale z GPS.
Jeśli chcesz mieć dodatkowo obraz z sonaru bocznego, to celowałbym w Lowrance Elite 7Ti. Też z GPS. Wtedy musisz kupić przetwornik, który wykona Total Scan.  7Ti ma jeden slot na kartę micro SD.  Lowrance HDS Gen3 ma dwa miejsca na kartę micro SD i potrafi dokładnie to samo, co Elite 7Ti. Jednak jest o wiele droższy. Jeśli nie chcesz tworzyć własnych map batymetrycznych i nie pływasz zawodowo po Bałtyku, to Elitka 7Ti wystarczy z nawiązką. (2016/11/03 12:24)

waldemar-iwancz

Witaj aldente a co myślisz o 999cxi HD SI Combo tą mogę teraz kupić w promocji za 999  e czy raczej Lowrence ale one są dotykowe a ja nie mam doświadczenia z dotykowymi urządzeniami i tak naprawdę jestem między młotem a kowadłem bo za bardzo nie ma mi kto doradzic co tak naprawdę wybrać bo tych oznaczen jest tyle że nie ogarniam ,jedno wiem że 7 cali wystarczy bo 5 to ma moje oko trochę mała .dobrze by było o bardziej szczegółową podpowiedż .pozdrawiam. (2016/11/06 16:33)

aldente

Huminbird 999 zbiera w moich szerokościach geograficznych też doskonałe recenzje. To urządzenie z górnej półki i cena 999e jest atrakcyjna. Normalnie waha się ona w granicach 1300/1500 euronów. W celu doradztwa i zakupu wybrałem się 2 dni temu na targi żeglarskie i motorowodne. Tam przez 3 godziny radziłem się u sprzedawców Humibird, Lowrance i Raymarine. U wszystkich za 1000 euro dostaniesz sprzęcior najwyższej klasy. Można było pobawić się w programach demonstracyjnych. Z reguły na targach ci ludzie są bardziej kompetentni, niż sprzedawcy w wędkarskim sklepie. Przed dotykową maszynką nie musisz mieć stracha. Pan pokazuje, jak funkcjonują ustawienia, jednak na pewno niektóre  kombinacje są mniej potrzebne, a one to właśnie podnoszą cenę. Ponieważ miałem już wcześniej Elite, wybrałem dotykową Elite 7 Ti. Musisz jednak zwrócić uwagę, czy w tych 999 e jest przetwornik Totalscan, czy tylko ten zwykły, podstawowy. Tym podstawowym nie uzyskasz obrazu bocznego.  A przetwornik Totalscan znacznie podnosi cenę kompletu. Na targach pan daje upust no i jak trochę pomarudzisz, to dorzuci jakiś gadżecik. W moim przypadku dorzucił elektroniczną kartę Bałtyku Navionica do GPS. No to powodzenia! (2016/11/06 21:43)